reklama

Bartoška, Donutil či Šíp. Na křtu Gottovy knihy četlo úryvky osm mužů blízkých jeho srdci

Autobiografie Karla Gotta s názvem Má cesta za štěstím vychází symbolicky k jeho nedožitým 82. narozeninám. Zlatý Slavík ji stihl dokončit ještě za svého života a zachytil v ní svůj bohatý život. Na křtu úryvky z knihy přečetlo osm – pro mistra důležitých – mužů.

reklama

700 stran, 1800 fotografií, zpěvákův rukopis, nejniternější vzpomínky i popis jeho posledních dní. Tak vypadá zpěvákova „cesta za štěstím“.

Název knihy i fotografii na obálku od Lenky Hatašové si stihl vybral Karel Gott. Pro jeho fanoušky má být dílo k dostání nejenom u nás, ale také na Slovensku.

K jejímu středečnímu vydání vdova Ivana zvolila originální formu křtu. Vybrané ukázky z knihy četlo osm mužů blízkých Gottové srdci, a to v prostředí, kde autobiografie převážně vznikala. U něj doma – na pražské Bertramce.

„Venku se setmělo a já už ležel ve své posteli, ještě jsem nespal a poslouchal, jak si rodiče vedle v kuchyni povídají. Měli jsme tehdy malý byt, jen kuchyň a ložnici, ve které jsme všichni tři spávali. Najednou zavřenými dveřmi ke mně do pokoje zcela neslyšně vešla, spíš vplula, postava celá v bílém. Do tváře jsem jí neviděl, možná ji měla zahalenou jemným závojem, už nevím. Vnímal jsem ji však jako překrásnou bytost,“ přečetl úryvek z knihy herec Jiří Bartoška.

Dále četli také Oldřich Kaiser, Vojtěch Dyk, Miroslav Donutil, Michal David, Karel Šíp, Jiří Macháček a Richard Krajčo.

„Kdyby šlo vše dle našich přání, zažili bychom nyní milý křest, kde by s vámi sám autor s radostí, ochotou a vstřícností sobě vlastní probral všechny okolnosti vzniku i tvorby knihy Má cesta za štěstím. Po křtu bychom zase my rádi jemu připili na život, protože by slavil 82. narozeniny. Bohužel takovou možnost nemáme a mít už nebudeme,“ uvedla na Instagramu Ivana Gottová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch: Očkováním dětí stabilizujeme školy. Píšou mi rodiče, kteří na vakcíny už čekají

Očkování dětí je bezpečné a může díky němu dojít ke stabilizaci ve školství, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Naočkovaný člověk je podle něj o 60 procent méně infekční. V rozhovoru mluvil dále i o tom, zda na třetí dávku musí i lidé, kteří nákazu prodělali a mají zároveň i ukončené očkování.

reklama