reklama

Babiš byl český Donald Trump. Vše si prosazoval silou, říká odborník na komunikaci

Premiér Andrej Babiš (ANO) byl takový Donald Trump České republiky. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil odborník na komunikaci Radim Pařík. Podle něj si Babiš až po volbách uvědomil, že si nemůže dělat v politice jen nepřátele, ale musí hledat i spojence. Jeho rozhodnutí odejít do opozice Pařík považuje za chytrý krok.

reklama

„Terč, na který mířily všechny politické pušky, zmizel a politici se teď zabývají sami sebou. Nejsem si jistý, jestli přejít do opozice premiérovi někdo poradil nebo ne, ale rozhodně to bylo velmi chytré rozhodnutí,“ uvedl Pařík. „Je však důležité si uvědomit, že se Babiš nestahuje, ale jenom říká, že je ochoten dát premiérské křeslo koalici Spolu,“ podotkl.

Podobný názor má i politolog Lukáš Valeš. „Vzhledem k tomu, jak se zhoršuje ekonomická i covidová situace, tak je pro hnutí ANO mimořádně výhodné být v opozici, sbírat opoziční body a těšit se z toho, jak se bude nová vláda zorientovávat a bude dělat chyby,“ řekl Valeš. Podle něj je ve hře také možnost, že se Andrej Babiš bude v roce 2023 ucházet o místo prezidenta republiky.

Odborník na komunikaci Pařík ve vysílání CNN Prima NEWS také zmínil, že Andrej Babiš po volbách změnil taktiku. Podle něj si uvědomil, že si v politice nemůže dělat jen nepřátelé. „Ať už v politice, diplomacii či vyjednávání, člověk si musí hledat také spojence,“ vysvětlil profesionální vyjednávač.

Fiala opakoval, že vyhraje

„Premiér už od určité fáze své předvolební kampaně vysílal signály směrem k předsedovi ODS Petru Fialovi s tím, že by se s ním chtěl domluvit,“ řekl Pařík s tím, že hnutí ANO je velmi silným klubem, který má 72 poslanců a při troše dobré vůle by mohli ustavující schůzi Poslanecké sněmovny zablokovat. „Koalice Spolu a Petr Fiala v jejím čele to velmi rychle pochopili,“ dodal.

Pařík okomentoval také lídrovské schopnosti právě Fialy, jež mnozí odborníci před volbami zpochybňovali. „Pan Fiala prokázal schopnost se velmi rychle učit během volební kampaně a měl neuvěřitelný finiš. Pořád opakoval, že vyhraje, díky čemuž dokázal mobilizovat nerozhodné voliče a teoreticky mohl přitáhnout i voliče z jiných skupin,“ řekl Pařík.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka
Doprava

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama