CNN Prima News Petr Fiala

Petr Fiala

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Fiala“

V ODS roste kritika, ve straně chybí odborníci. Fiala ale post předsedy bez potíží obhájí

I když předseda ODS Petr Fiala nemá na kongresu své strany vyzyvatele, tak někteří spolustraníci nejsou se stavem vládní politiky spokojeni. Preference totiž za téměř 3 roky vládnutí nerostou a spíše stagnují. Výčitky směřují zejména k tomu, že ministři občanskodemokratické strany ustupují svým koaličním partnerům. Přesto se na kongresu neočekává větší překvapení v podobě vzpoury části delegátů při volbě místopředsedů.

Horko ve Sněmovně: Chudák Klaus, pustil se Babiš do ODS. Ohradili se Kupka i Blažek

Jste stále ta ODS, kterou založil 20. dubna 1991 Václav Klaus? Chudák, musí být z toho na prášky. Během pátečního jednání Sněmovny to občanským demokratům vzkázal šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zároveň zkritizoval nepřítomného premiéra Petra Fialu i ministra dopravy Martina Kupku (oba ODS). Druhý jmenovaný se proti kritice ohradil. Do debaty se vložil také ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).

Skopeček zavrhl mimořádné schůze. Sněmovna je i o fackování, odvětil Havlíček

Nejsem příznivcem mimořádných schůzí, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Podle něj neměla smysl schůze kvůli korespondenci Andreje Babiše (ANO) ani kvůli kampeličce premiéra Petra Fialy (ODS). „Bylo by lepší věnovat se tématům, které trápí Česko,“ míní Skopeček. Místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO) namítl, že v případě kampeličky neměla opozice jinou možnost. Zároveň uvedl, že ve Sněmovně jde „svým způsobem o fackování“ a opozice bude údery vracet.

Šimečka: Babišovi možná bude bližší krajní pravice. Fico chce ovládnout nezávislé instituce

Českému expremiérovi Andreji Babišovi (ANO) by možná byla bližší krajní pravice než frakce evropských liberálů (ALDE), k níž patří jeho hnutí. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda strany Progresivní Slovensko (PS) a slovenský opoziční lídr Michal Šimečka. Ačkoliv je jeho PS s Babišovým ANO ve stejné frakci, často čelí útokům ze strany českého expremiéra. Šimečka také kritizoval kroky slovenského předsedy vlády Roberta Fica, který si podle něj chce podmanit nezávislé instituce včetně bezpečnostního aparátu či veřejnoprávních médií.

Část Čechů u počítačů nechápe strach z války, říká Matěj Stropnický. Promluvil i o otci

Neuplyne pomalu den, aby nějakou dezinformaci nešířila sama vláda. Rozhádat se kvůli vzdálenému příbuznému na Ukrajině s vlastním bratrem – Slovenskem, je nebetyčná pitomost. S otcem se dnes politicky shodujeme na více věcech než dříve. Nejen to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil bývalý předseda Strany zelených, herec a novinář Matěj Stropnický.

V ANO se na vládě s SPD neshodneme, řekl Bžoch. Pochválil Babišova „nepřítele“ Lipavského

Osobně si nedokážu představit spolupráci s SPD, na rozdíl od některých členů našeho hnutí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl poslanec Jaroslav Bžoch, který je zároveň dvojkou ANO do Evropského parlamentu a ministrem zahraničí ve stínové vládě Karla Havlíčka. Kromě jiného se rozpovídal o kampani do eurovoleb či o současné roli Andreje Babiše v opozičním hnutí. Zároveň zhodnotil působení Jana Lipavského na resortu zahraničí. Za co by šéfa české diplomacie pochválil? A v čem naopak podle Bžocha vláda selhává?

Klaus: Zelenání ekonomiky jde hrozně rychle. Vyměnit Síkelu a Stanjuru nestačí, změňme systém

Zelenání ekonomiky pokračuje velmi vysokým tempem, stejně jako její byrokratizace. Prohlásil to exprezident Václav Klaus, který v pondělí představil svou publikaci zabývající se podle něj žádoucími změnami v ekonomice. Bývalá hlava státu mimo jiné uvedla, že by nestačilo pouze vyměnit ekonomicky laděné ministry vlády premiéra Petra Fialy, ale že je na místě systémová změna.

Fiala znovu pod tlakem kvůli záložně. Proč chce ANO premiéra „grilovat“ a co jsou kampeličky?

Kauza předsedy vlády Petra Fialy (ODS) s kontroverzní kampeličkou bude ústředním bodem mimořádné schůze Poslanecké sněmovny. Hnutí ANO chce premiéra grilovat a zřejmě tím vrátit vládním poslancům úder za mimořádnou schůzi svolanou k bezpečnostním hrozbám a osobě předsedy hnutí Andreje Babiše. Zatímco členové opozice Fialu kvůli jeho dřívějšímu podílu v kampeličce kritizují, ekonomové na záložnách obecně nic škodlivého nevidí.