CNN Prima News Petr Fiala

Petr Fiala

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Fiala“

KOMENTÁŘ: Pavel Novotný je zoufalá ukázka Fialovy slabosti. I šílenosti doby

28. května 2023 06:29

„Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě, zapálit barák.“ Ne, tahle slova nepronesl žádný, jak se dnes s oblibou říká, dezolát. A dokonce je nepronesl ani majitel elegantní svěrací kazajky, trvale žijící pod laskavým dohledem bílých plášťů. Světe, div se, přesně tato slova vyřkl ve svém videu člen vládní konzervativní ODS, a dokonce komunální politik, Pavel Novotný. A světe, div se podruhé, policie teď trestní oznámení, podané kvůli tomuto výroku, odložila. Nic se nestalo.

Fiala se omluvil lidem, kteří čekají na důchod. Popsal, co chystá po konsolidačním balíčku

26. května 2023 09:53

Premiér Petr Fiala (ODS) se omluvil lidem, kteří čekají na vyměření důchodů déle, než stanovuje zákon. Učinil tak v rozhovoru pro ČTK. Předseda vlády rovněž uvedl, že se kabinet po prosazení úsporného balíčku a změn v důchodovém systému bude soustředit na realizaci velkých strategických projektů, které potáhnou českou ekonomiku v horizontu dalšího desetiletí.

Potíže Černochové? Řídit obranu chlap, problémy nejsou, tvrdí Koten. Žáček mluvil o bulváru

26. května 2023 06:11

V historii, když byla ministrem obrany dáma, problémy vyplavaly na povrch hned nebo později. Praktičtější by bylo, kdyby resort řídil muž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Reagoval tak na informace z médií, kdy se má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dostávat do sporů se svými podřízenými. Poslanec Pavel Žáček (ODS) si chce na celou situaci udělat obrázek sám. „Naskakujeme na anonymní informace, jež se objevily v médiích. Pro mě je to bulvarizace problémů, které možná jsou či nejsou,“ podotkl.

Další spory Černochové s podřízenými? Věc klidní Fiala, opozice ministryni obrany nešetří

25. května 2023 21:26

Spory ministryně obrany Jany Černochové (ODS) s jejími podřízenými pokračují. Podle informací z médií chtěla po šéfovi Ústřední vojenské nemocnice v Praze, aby odstoupil. Přitom nedávno se objevily zprávy, že kvůli neshodám s ministryní chtěl skončit ve funkci náčelník generálního štábu Karel Řehka. Spor mezi ním a ministryní musel ve čtvrtek dokonce hasit premiér Petr Fiala (ODS).

Posadíme 34 žáků do každé třídy, navrhuje Fiala. Ohrozí to kvalitu výuky, varují učitelé

25. května 2023 16:20
Aktualizováno

Nedostatek kapacit středních škol pro školní rok 2023 až 2024 chce stát řešit využitím maximální kapacity až 34 žáků ve třídě. V nejžádanějších oborech mohou vznikat nové třídy. Po čtvrtečním jednání s hejtmany a ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN) to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle školských asociací by však takový krok mohl vést ke snížení kvality výuky a naplnění tříd mohou navíc bránit prostorové možnosti školních budov.

Šéfové ČEZ si loni rozdělili 135 milionů korun. Nejvíc dostal generální ředitel Beneš

25. května 2023 06:04

Osm členů představenstva energetické společnosti ČEZ mělo celkový příjem za loňský rok stejný jako v roce 2021. Celkem si přišli na 135 milionů korun, nejvíc dostal šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který měl nárok téměř na 35 milionů korun. Vyplývá to ze zprávy, kterou společnost zveřejnila na webu. Polostátní ČEZ měl v loňském roce čistý zisk zhruba 81 miliard Kč, meziročně byl osmkrát vyšší.

Balíček je odfláknutý a Nekula zbytečný. Schillerová se pustila do vlády kvůli úsporám

24. května 2023 15:27

Odfláknutá práce. Tak zhodnotila vládní balíček úspor předsedkyně sněmovního klubu hnutí ANO Alena Schillerová v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Jedním z nejzbytečnějších členů kabinetu je podle ní ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Za ozdravnými opatřeními si ale koalice stojí a zdůrazňuje, že stát neměl jinou možnost.

Češi by potřebovali válku, zabít dítě a zapálit barák, hlásal Novotný. Policie případ odložila

23. května 2023 13:20

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný unikl dalšímu maléru. Policie nebude řešit trestní oznámení, které přišlo na Novotného za možné hanobení národa a šíření poplašné zprávy. Starosta svá slova mířil zejména na voliče hnutí ANO, SPD a všechny, kteří nesouhlasí s českou podporu napadené Ukrajiny. Novotný pro CNN Prima NEWS řekl, že si byl od začátku jistý o své nevině. Připustil ale, že i na něj jednou dojde.

Inspirace Fialovým Spolu na Slovensku nefunguje. Ze spojování politických stran je fiasko

23. května 2023 05:17

Na Slovensku se blíží předčasné volby a tamní politická scéna je v těžké krizi. Strany od středu do prava jsou silně rozdrobené. Řadu měsíců se hovořilo o tom, že se partaje sloučí do předvolebních koalic, aby měly šanci uspět například proti expremiérovi Robertu Ficovi a jeho stále posilujícímu Směru-SD. Subjekt jako tuzemské Spolu, tedy koalice premiéra Petra Fialy zahrnující kromě jeho mateřské ODS ještě KDU-ČSL, TOP 09, se na Slovensku nekoná. Debaty o spojování končí naprostým fiaskem.