CNN Prima News Petr Fiala

Petr Fiala

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Fiala“

ODS luxuje své koaliční partnery stejně jako ANO. A to díky ministrům, říkají komentátoři

20. května 2022 22:59

V politice a chování ODS a hnutí ANO neexistuje v posledních letech příliš mnoho společných bodů. Podle komentátora MF Dnes Petra Koláře si ale jsou strany přece jen v něčem podobné. ODS, stejně jako ANO v minulých volebních obdobích, prý „luxuje“ své koaliční partnery. Analytička webu Echo.cz Lenka Zlámalová za tím vidí aktivitu některých ministrů.

Hřibova kritika? Ultimáta a výkřiky do médií nefungují. Musíme spolupracovat, říká Fiala

20. května 2022 13:24

Premiér Petr Fiala (ODS) mluvil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o situaci s ukrajinskými uprchlíky v Česku. Mimo jiné si rýpnul do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který minulý týden vládě vzkázal, že Praha uzavře své asistenční centrum ve Vysočanech, pokud kabinet do pěti dnů nezahájí práce na vytvoření systému rozdělení utečenců do krajů. Spor mezi vládou a vedením Prahy se podle Fialy už uklidnil.

Koordinátor: Pomoc Romům od Fialovy vlády nepřichází, někteří skončí jako bezdomovci

20. května 2022 07:14

Situace s romskými uprchlíky na pražském Hlavním nádraží je kritická. Ve vysílání pořadu 360° to řekl Jan Škop, koordinátor iniciativy Hlavák, která se o uprchlíky na místě stará. Ten si na CNN Prima NEWS postěžoval, že od vlády premiéra Petra Fialy (ODS) žádná pomoc nepřichází. Konec značné části své práce, která má nastat k poslednímu květnovému dni, vnímají dobrovolníci podle Škopa jako prohru lidskosti.

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý

19. května 2022 21:34

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se dostatečně nestará o své občany a nastolila v tuzemsku atmosféru, že kdo fanaticky nepodporuje Ukrajinu, je až zločinec a podporuje Rusko. S těmito slovy vystoupil ve čtvrtečním vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS exministr financí Vlastimil Tlustý. Prohlásil navíc, že Fialův kabinet zjevně nezvládá situaci a měl by být nahrazen „vládou národní záchrany“. Fiala a jeho ministři se o občany dostatečně nestarají ani podle bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Sledujte ŽIVĚ: Nouzový stav chceme prodloužit naposled, slíbil Rakušan. Kývnou poslanci?

19. května 2022 13:44

Sněmovna ve čtvrtek posoudí vládní žádost o souhlas s prodloužením nouzového stavu, který platí kvůli uprchlické vlně z Ukrajiny po ruské invazi. Kabinet chce, aby pokračoval dalších 30 dnů, tedy do konce června. Podle ministra Víta Rakušana (STAN) chce vláda prodloužit stav nouze naposled. Jednání Sněmovny sledujte živě v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jedná o změně služebního zákona či opakování milostivého léta

18. května 2022 14:44

Vláda projednává iniciativu vládních poslanců na výraznou změnu služebního zákona či návrh, aby se opakovalo tzv. milostivé léto, které umožňuje dlužníkům vyřešit jejich závazky u veřejných institucí. Ministři se zabývají i opatřeními souvisejícími s uprchlíky z válkou zasažené Ukrajiny, o kterých mluvili i na mimořádném jednání v úterý večer. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat živě v článku.