ODS

Výpis příspěvků ke štítku „ODS“

Řítíme se do zdi a musíme něco udělat. Odchod do důchodu bych odstupňoval, říká Fiala

9. února 2023 06:54

Důchodová reforma se musí provést a je ostudou, že se k tomu žádná vláda neodhodlala. Řítíme se do zdi a musíme s tím něco udělat. Tak komentoval možné budoucí penzijní změny předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS. Současná vláda totiž o změně důchodového systému začíná jednat a jednou z variant je i posunutí hranice odchodu do důchodu z 65 na 68 let.

Poruší Stanjura předvolební slib? Plán zvýšit daň z nemovitosti naráží u ODS

9. února 2023 05:39

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) připustil zvýšení daně z nemovitosti, i když koalice Spolu i on sám před volbami slibovali přesný opak. Například místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček plán nepovažuje za správný. Stanjura se naopak bude moci opřít například o TOP 09, která tvrdí, že je daň zbytečně nízká. Podle ekonoma navýšení zaplatí především nájemníci.

Zkraťme školní docházku, zní z SPD kvůli důchodům. Co všechno v reformě chystá vláda?

8. února 2023 07:56

Vláda Petra Fialy (ODS) se odhodlává ke změnám v důchodovém systému. Dlouho odkládaný problém by měl vyřešit například pozdější odchod do důchodu, změna u valorizací penzí nebo u předčasného důchodu. Ekonomický expert SPD Jan Hrnčíř k tomu navrhuje, aby se zrušil devátý ročník u základní školy, a tím se do pracovního procesu dostalo na 100 tisíc nových plátců. Jeho myšlenka se ale u odborníků oslovených CNN Prima NEWS nesetkává s pochopením.

Kdo doplní primátora Svobodu? Další strany zveřejnily jména svých zástupců ve vedení Prahy

6. února 2023 12:39

Po Pirátech zveřejnili v pondělí i další strany jména lidí nominovaných do Rady hlavního města Prahy. Za ODS v ní usedne jako primátor Bohuslav Svoboda, jeho náměstkyní bude Alexandra Udženija a radním pro finance zastupitel Zdeněk Kovářík. V radě Prahy bude za TOP 09 náměstkem primátora se zodpovědností za kulturu europoslanec Jiří Pospíšil a radním pro infrastrukturu Michal Hroza. STAN bude mít ve vznikající radě hlavního města dosavadního náměstka primátora Petra Hlaváčka a radního pro školství a sport Antonína Klecandu.

Zakopané příkopy, manžel za plotnou i Pekarová u pásu. Jaké hlášky padly v Partii?

6. února 2023 06:51

První únorový díl Partie Terezie Tománkové byl opět bohatý na hlášky politiků, které se točily nejen kolem nedávných prezidentských voleb, ale také kolem důchodové reformy, fungování Miloše Zemana a jeho nástupce Petra Pavla nebo situace expremiéra Andreje Babiše. Do studia na CNN Prima NEWS tentokrát přišli diskutovat v první části předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová se šéfem poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou. Ve druhé části se střetli Eva Decroix (ODS), Jan Lacina (STAN), Aleš Juchelka (ANO) a Michal Šmarda (ČSSD).

Hádka v Partii: V koalici je chaos, zuřil Juchelka. Jste ještě v kampani, opáčila Decroix

5. února 2023 16:58

Za velmi hádavé atmosféry se odehrála druhá část nedělní Partie Terezie Tománkové. Do střetu se spolu často dostávali zejména místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix a opoziční poslanec Aleš Juchelka (ANO). Ten zástupcům vládní koalice vyčetl „komunikační chaos“ nebo „nezvládnutí energetické krize“. Decroix reagovala slovy, že Juchelka je „stále ještě v prezidentské kampani“.

Šmarda se pustil do poslanců: Lidi řeší úplně jiné problémy než vy v palácích

5. února 2023 12:54

Hašteření poslanců v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se vůbec nelíbilo předsedovi mimosněmovní ČSSD Michalu Šmardovi. Ten politikům vzkázal, že běžní lidé řeší úplně jiné problémy než oni. Reagoval tak na hádku mezi Evou Decroix (ODS) a Janem Lacinou (STAN) na jedné a Alešem Juchelkou (ANO) na druhé straně. Zákonodárci se přeli o budoucnost poraženého prezidentského kandidáta a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Kdo povede gesce v Praze? Piráti odtajnili své radní, Hřib má být náměstkem pro dopravu

4. února 2023 12:32

Praha bude mít, zdá se, již brzy vládnoucí koalici s většinou na zastupitelstvu. Uskupení Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) se již dohodlo na podmínkách spolupráce s Piráty a hnutím STAN. Začíná být i jasno, kdo povede kterou gesci. Dosluhující primátor Zdeněk Hřib by měl být 1. náměstkem pro dopravu. Primátorský řetěz po skoro deseti letech zřejmě znovu převezme Bohuslav Svoboda (ODS).

Nejlepší čas pro nepříjemné vládní kroky. Jaké daně se mohou zvýšit?

4. února 2023 06:41

Pro vládu Petra Fialy (ODS) se otevírá příležitost k nepopulárním krokům. Shodují se na tom ekonomové, podle kterých by mohlo dojít ke zvyšování daní. Nově zvolený prezident Petr Pavel se totiž už veřejně nechal slyšet, že by dílčí zvyšování podpořil. Koalici navíc zbývá dost času do sněmovních voleb, aby své kroky mohla voličům vysvětlit. Na které konkrétní daně by mohla mít zálusk?

Lidé podle průzkumu nejvíce věří Babišovi, Okamurovi a Zemanovi. Jak si stojí premiér Fiala?

3. února 2023 15:14

Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z přelomu loňského a letošního roku mu důvěru vyslovilo 45 procent dotázaných. Druhým nejdůvěryhodnějším je šéf SPD Tomio Okamura, kterému věří 43 procent lidí. Následuje prezident Miloš Zeman se 35 procenty a premiér Petr Fiala (ODS) se 34 procenty.

Spolu, Piráti a STAN dokončili koaliční smlouvu v Praze. Stanovili i termín volby primátora

3. února 2023 10:21

Zástupci Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN v Praze v noci na pátek dokončili koaliční smlouvu, kterou budou v následujícím týdnu schvalovat jednotlivé strany. Sdělil to dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a potvrdil předseda klubu zastupitelů Spolu Zdeněk Zajíček (ODS). Smlouvu strany plánují podepsat ještě před jednáním zastupitelů 16. února, kde chtějí zvolit nové vedení metropole v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS).