ODS

Výpis příspěvků ke štítku „ODS“

KOMENTÁŘ: Fialův koktejl na hubnutí aneb Byl to kongres, nebo školení prodejců?

Kongres ODS je za námi. Ale nenechte se mýlit. Vlastně to nebyl tak docela kongres. Bylo to spíš školení distributorů nutričních produktů. Napřed motivační projev nejúspěšnějšího prodejce Petra Fialy, který dokola opakoval, že zrovna jeho koktejl na hubnutí je ten nej – zatímco konkurence nabízí sajrajt, po němž se dostaví jojo efekt, nevolnost a pocit hladu. O vedlejších účincích nebo stížnostech zákazníků žádná zmínka. Řadoví distributoři pak všemu nadšeně tleskali, i když zhruba 20 % z nich dalo svým hlasováním najevo, že s takovým vedením by se celá slavná pyramidová hra mohla lehce zřítit. O tom, jak pádu zabránit, ale nepadlo ani slovo...

Biden: Česko je skvělý spojenec USA. Nechci ve svém městě znovu vidět ruské tanky, řekl Fiala

Česká republika je důležitým partnerem v tom, abychom zastavili Rusko na Ukrajině. Na setkání s premiérem Petrem Fialou (ODS) v Bílém domě to řekl prezident USA Joe Biden. Český ministerský předseda je ve Spojených státech na dvoudenní návštěvě. „V roce 1968 jsem viděl v ulicích mého rodného města ruské tanky. To už vidět znovu nechci. I proto musíme Ukrajinu nadále podporovat,“ sdělil Fiala.

Kučera: TOP 09 podpoří snadnější propouštění. Firmy najmou Filipínce, varuje Fiala z SPD

Firmy by se mohly snáze zbavovat svých zaměstnanců a český trh práce by se mohl znovu rozhýbat. S návrhem ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) souhlasí člen TOP 09 Michal Kučera, který by pro tento nápad zvedl ruku. Se záměrem ale ostře nesouhlasí místopředseda SPD Radim Fiala, podle kterého by se firmy zbavily českých zaměstnanců a poohlížely by se po cizincích. Politici se o tom přeli v Partii Terezie Tománkové.

Langer: STAN a ANO pojí ideová nevyhraněnost. Rakušan bude po volbách u Babiše první ve frontě

Jaké je ukotvení STAN? S ANO je spojuje ideová nevyhraněnost. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl exministr vnitra Ivan Langer (ODS). Podle něj je klidně možné, že po sněmovních volbách 2025 vznikne vládní koalice tvořená hnutím ANO a Starosty, tedy dvěma subjekty, které se dnes vůči sobě ostře vymezují. „Určitě si takové spojení umím představit mnohem snáz než ANO s ODS,“ dodal.

Kučera: Premiér záložnu vysvětlil, opozice zdržuje. Máte jednu kauzu za druhou, opáčil Nacher

Premiér Petr Fiala (ODS) dostatečně vysvětlil svou angažovanost v kampeličce, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda TOP 09 Michal Kučera. Opozice na mimořádné schůzi podle něj jen zdržuje a zneužívá tento institut. Místopředseda poslaneckého klubu hnutí ANO Patrik Nacher mu ale vytkl, že vládní strany čelí jedné kauze za druhou a nejsou schopny se k nim postavit.

Sněmovní volby by vyhrálo ANO, ukazuje nejnovější průzkum. Druhá by byla ODS, třetí Piráti

Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo opoziční hnutí ANO, jehož podpora ale meziměsíčně klesla o čtyři procentní body na 34,5 procenta. Druhá by byla ODS se 16 procenty, třetí Piráti s 10,5 procenta. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí SPD (8 procent) a STAN (6,5 procenta). Vládní TOP 09 a lidovci by skončili pod potřebnou pětiprocentní hranicí. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT).

Kolář: Nerudová předvedla zoufalý propadák. Debatu ovládla politička, která bývala ukuňkaná

Naprostým propadákem v superdebatě lídrů kandidátek ve volbách do Evropského parlamentu byla jednička Starostů a nezávislých Danuše Nerudová. V pořadu 360° to prohlásil komentátor Petr Kolář. Naopak suverénní výkon podle něj předvedla lídryně koalice Stačilo! Kateřina Konečná (KSČM). Spoluautor podcastu Kecy a politika Petros Michopulos míní, že hlavním tématem nadcházejících voleb bude migrace, protože si ho vybral předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Fiala: V dobrých časech rozhazují peníze socialisté a populisté. V zlých časech vládne ODS

Premiér Petr Fiala na kongresu ODS zdůraznil, že jeho strana vládne vždy ve špatných a těžkých dobách. Když je ekonomický růst, tak přebírají otěže populisté a socialisté, kteří utrácejí. Předseda strany ve svém kandidátském projevu ocenil práci ministrů a některých dalších členů ODS. Delegátům následně sdělil, že vláda zatím splnila 60 procent svých úkolů.