reklama

ODS

Výpis příspěvků ke štítku „ODS“

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Klimatické změny Čechy vůbec nepálí. Zelený projev šéfky Komise byla nuda, říká Vondra

Asi hodinový projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové vyvolal rozporuplné reakce. Poslanci ocenili její snahu dovést do úspěšného konce boj s pandemií COVID-19. Výtky naopak měli k jejím slovům o změnách klimatu. Podle mnohých totiž chyběly konkrétní návrhy. „Byla to v zásadě jedna velká nuda. Ohlasy politiků jsou takové, že si z toho dělali legraci,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Babiš bude po volbách vydírat ODS možnou vládou s SPD a KSČM, předpovídá komentátor

Do sněmovních voleb zbývají necelé čtyři týdny a podle průzkumů se už rýsuje několik variant nového kabinetu. Mezi nejčastěji skloňované patří vláda hnutí ANO za účasti či podpory hnutí SPD nebo i komunistů. Podle některých volebních modelů je také pravděpodobná většinová koalice Spolu s Piráty a STAN. Mnoho politiků a komentátorů rovněž spekuluje o vládě ANO s ODS, nebo alespoň s částí občanských demokratů. Šéf strany Petr Fiala však něco takového kategoricky odmítá.

Maláčová a Stropnický mají nejhrubší socialisticko-komunistický slovník, říká Kupka

Místopředseda ODS Martin Kupka zkritizoval předvolební klip ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (za ČSSD). Ti v záznamu tvrdě útočí zejména proti ODS a Pirátům. Představitel koalice Spolu v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co dvojice kandidátů sociální demokracie předvedla, byl nejhrubší socialisticko-komunistický slovník a jejich výkon označil za absurdní drama.

reklama