reklama

Kocáb: Jestli bude Babiš kandidovat, tak já také. Jako prezident by byl neštěstí

Jestli bude Andrej Babiš kandidovat na prezidenta, tak já také, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hudební skladatel a politik Michael Kocáb. Podle něj by byl dosluhující premiér v čele státu neštěstím.

reklama

Kocáb si myslí, že premiér Andrej Babiš (ANO) bude o Hrad bojovat. A to se mu nelíbí. „Jeho kandidatura by byla neštěstím pro Česko. Nechci, aby byl prezidentem bývalý komunista,“ řekl ve vysílání. „Pokud do toho půjde on, já také,“ dodal odhodlaně.

Babiš je dle sázkových kanceláří největším favoritem na post hlavy státu. Podporu mu vyjádřil i současný prezident Miloš Zeman. Věří se například i generálu Petru Pavlovi či senátorovi Pavlu Fischrovi.

Dobré rozhodnutí Pirátů

Umělec v pořadu také ocenil, že se Pirátská strana rozhodla stát se součástí vlády. „Je dobře, že do toho šli. Se Starosty se dohodli, že potáhnou za jeden provaz, a toho se drží. Přesto je mi Pirátů líto. Hrozí, že budou ostatními stranami utlačovaní. Fiala (předseda ODS a pravděpodobný budoucí premiér – pozn. red.) je ale moudrý člověk a věřím, že nic takového nenastane. Držím jim palce,“ řekl ve vysílání.

Pro Kocába je výsledek letošních voleb do Poslanecké sněmovny úspěchem zejména proto, že komunisté nedokázali překročit pětiprocentní hranici a neprobojovali se do Parlamentu. „Udělali mi radost. Je to něco, jako by vypadli z Německé politiky nacisté,“ konstatoval.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama