reklama

Babiš napíná Česko tajemným příspěvkem o zítřku. Veřejnost i politici si z něj utahují

Na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše (ANO) se ve čtvrtek odpoledne objevil záhadný příspěvek. Ten značí, že by měl předseda vlády v pátek učinit odhalující oznámení. „Zítra řeknu pravdu,“ napsal pouze verzálkami Babiš na sítích. Jakou, však veřejnosti zůstává utajeno. Lidé proto začali tipovat. A mnozí nešetří vtipy.

reklama

Babiš byl ve svém příspěvku stručný. Někomu by se tak mohlo zdát, že jeho účty na sociálních sítích napadli hackeři. Podle informací CNN Prima NEWS je však tato verze mylná. Premiér se skutečně chystá v pátek něco oznámit.

Mnozí lidé proto v komentářích začali tipovat, o jakou „pravdu“ by se mohlo jednat. Většina reakcí si Babiše dobírá. „Co s sebou do vězení: 2× šampón, 4× sprchový gel, pěnu na holení, holítka, krém na tvář (většina mívá ve vězení problémy s vysoušením kůže), 4 tuhé deodoranty (žádné voňavky ve skle), 4 zubní pasty, 4 kartáčky, špulky do uší, 2 kartony papírových kapesníčků a 10 toaleťáků,“ napsal jeden z uživatelů pod příspěvkem na Twitteru.

„Dneska není první duben, je červenec,“ uvedla zase jiná uživatelka. „Držím palce, poprvé je to vždycky nejtěžší,“ reagoval na Facebooku další komentující. Někteří však Babišově odhodlání nevěří. „Tohle je fejkovej profil, ne? Pravej Andrej nemůže ani tušit, co je pravda,“ rýpl si jeden z reagujících.

Tu říkáš vždycky, že jo?

K příspěvku se vyjádřili také někteří politici. „No konečně! Po těch letech lží! Jsem zvědavý,“ napsal například poslanec ODS Stanislav Bláha. Koalice Pirátů a STAN zase na příspěvek reagovala formou takzvaného „meme“, tedy koláže, která popiskem trefně cílí na určitou situaci. „Tu říkáš vždycky, že jo?“ táže se v obrázku, který pochází z filmové série Hvězdné války.

Jiní naopak premiérovo oznámení pojali o něco hlubokomyslněji. Babišův příspěvek chápou jako signál, že dosud pravdu nemluvil. „Takže jste doteď lhal?“ ptá se jeden z komentujících.

„Jelikož dnes ještě lžete, tak i tohle tvrzení je nepravda. Autor tak zastává stanovisko, které zároveň vyvrací,“ napsal jeden z „předních fanoušků“ pod příspěvkem. „Po 10 letech v politice jste se až nyní rozhodl mluvit pravdu, pane premiére? Tomu snad už ani nikdo nevěří,“ zněla další z reakcí na Facebooku.

K oznámení se vyjádřil také spolek Milion chvilek pro demokracii, který premiéra dlouhodobě kritizuje za jeho údajný střet zájmů, chování v politice i směrem k veřejnosti. Právě to, aby premiér mluvil pravdu, bylo mimo jiné předmětem několika protivládních demonstrací, které spolek v uplynulých letech organizoval.

„Skvěle, pane premiére! O čem to bude? O neoprávněném čerpání dotací na Čapí hnízdo? O tom, že jste odpovědný za nezvládnutou pandemii a více než 30 tisíc zmařených životů? O tom, že jste ,uklidil‘ vlastního syna na Krym? Každopádně už se těšíme a Vaše prozření kvitujeme. Buďte pro jednou slušnej. Řekněte pravdu,“ strefil se do Babiše spolek.

Tagy:
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok
Školství

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

Záhadná úmrtí policistů, kteří zasahovali v Kapitolu. Už čtvrtý spáchal sebevraždu

Celkem čtyři policisté, kteří zasahovali proti lednovému útoku na washingtonský Kapitol, už spáchali sebevraždu. Nejnovější obětí je důstojník Gunther Hashida, který zemřel na konci července. Zda sebevraždy přímo souvisí s nepokoji v americkém sídle zákonodárné moci, není zatím prokázáno. Úřady z ledna oficiálně evidují pět úmrtí – čtyř protestujících a jednoho policisty.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama