reklama

Babiš napíná Česko tajemným příspěvkem o zítřku. Veřejnost i politici si z něj utahují

Na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše (ANO) se ve čtvrtek odpoledne objevil záhadný příspěvek. Ten značí, že by měl předseda vlády v pátek učinit odhalující oznámení. „Zítra řeknu pravdu,“ napsal pouze verzálkami Babiš na sítích. Jakou, však veřejnosti zůstává utajeno. Lidé proto začali tipovat. A mnozí nešetří vtipy.

reklama

Babiš byl ve svém příspěvku stručný. Někomu by se tak mohlo zdát, že jeho účty na sociálních sítích napadli hackeři. Podle informací CNN Prima NEWS je však tato verze mylná. Premiér se skutečně chystá v pátek něco oznámit.

Mnozí lidé proto v komentářích začali tipovat, o jakou „pravdu“ by se mohlo jednat. Většina reakcí si Babiše dobírá. „Co s sebou do vězení: 2× šampón, 4× sprchový gel, pěnu na holení, holítka, krém na tvář (většina mívá ve vězení problémy s vysoušením kůže), 4 tuhé deodoranty (žádné voňavky ve skle), 4 zubní pasty, 4 kartáčky, špulky do uší, 2 kartony papírových kapesníčků a 10 toaleťáků,“ napsal jeden z uživatelů pod příspěvkem na Twitteru.

„Dneska není první duben, je červenec,“ uvedla zase jiná uživatelka. „Držím palce, poprvé je to vždycky nejtěžší,“ reagoval na Facebooku další komentující. Někteří však Babišově odhodlání nevěří. „Tohle je fejkovej profil, ne? Pravej Andrej nemůže ani tušit, co je pravda,“ rýpl si jeden z reagujících.

Tu říkáš vždycky, že jo?

K příspěvku se vyjádřili také někteří politici. „No konečně! Po těch letech lží! Jsem zvědavý,“ napsal například poslanec ODS Stanislav Bláha. Koalice Pirátů a STAN zase na příspěvek reagovala formou takzvaného „meme“, tedy koláže, která popiskem trefně cílí na určitou situaci. „Tu říkáš vždycky, že jo?“ táže se v obrázku, který pochází z filmové série Hvězdné války.

Jiní naopak premiérovo oznámení pojali o něco hlubokomyslněji. Babišův příspěvek chápou jako signál, že dosud pravdu nemluvil. „Takže jste doteď lhal?“ ptá se jeden z komentujících.

„Jelikož dnes ještě lžete, tak i tohle tvrzení je nepravda. Autor tak zastává stanovisko, které zároveň vyvrací,“ napsal jeden z „předních fanoušků“ pod příspěvkem. „Po 10 letech v politice jste se až nyní rozhodl mluvit pravdu, pane premiére? Tomu snad už ani nikdo nevěří,“ zněla další z reakcí na Facebooku.

K oznámení se vyjádřil také spolek Milion chvilek pro demokracii, který premiéra dlouhodobě kritizuje za jeho údajný střet zájmů, chování v politice i směrem k veřejnosti. Právě to, aby premiér mluvil pravdu, bylo mimo jiné předmětem několika protivládních demonstrací, které spolek v uplynulých letech organizoval.

„Skvěle, pane premiére! O čem to bude? O neoprávněném čerpání dotací na Čapí hnízdo? O tom, že jste odpovědný za nezvládnutou pandemii a více než 30 tisíc zmařených životů? O tom, že jste ,uklidil‘ vlastního syna na Krym? Každopádně už se těšíme a Vaše prozření kvitujeme. Buďte pro jednou slušnej. Řekněte pravdu,“ strefil se do Babiše spolek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

Pořád jsem král a zas vydělám velké peníze. Co řekl Jonák v jednom z posledních rozhovorů

Symbol pražského podsvětí devadesátých let Ivan Jonák poskytl jeden z posledních velkých rozhovorů v květnu 2014 časopisu Týden, pár dní po propuštění z vězení a necelé dva roky před smrtí. Někdejší pornokrál Discolandu Sylvie měl těžce podlomené zdraví, někdy mluvil z cesty a často sprostě. A věřil, že jeho sláva se vrátí. Přinášíme celé interview, které s Jonákem vedl redaktor Jakub Kvasnička, jenž v současnosti působí v televizi CNN Prima NEWS.

Absolutně šílené, reagují osobnosti na smrt zpěvačky. Covidem se prý nakazila úmyslně

Úmrtí zpěvačky Hany Horké zasáhlo nejen její fanoušky, ale také dlouholeté kolegy z folk-rockové kapely Asonance. Ti se ní loučí na sociálních sítích a sdílí fotografie z koncertů. K tragédii se vyjádřily také mnohé osobnosti. Horká zemřela v neděli ve věku 57 let poté, co prodělala koronavirovou nákazu. Podle nepotvrzených informací se měla onemocněním nakazit úmyslně.

Ať jde Babiš za mříže, křičeli lidé u Sněmovny. Ta ho kvůli Čapímu hnízdu zřejmě vydá

Aktualizováno

Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v případu Čapí hnízdo. Sněmovní imunitní výbor jeho vydání v úterý doporučil plénu. Stejné doporučení přišlo i v případě bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody v kauze opencard. Skupina příznivců hnutí Chcípl pes demonstrovala v době zasedání výboru na pražském Malostranském náměstí a požadovala vydání expremiéra policii. Babiš vinu dlouhodobě odmítá. Stíhání je podle něj politické a na objednávku. Sněmovní plénum by mohlo rozhodnout příští týden.

reklama

Domácí zpravodajství

Žena se přiznala k vraždě dcery a matky. Hrozí jí 20 let, u soudu prosila o odpuštění

Aktualizováno

Ženě, která loni v Českých Budějovicích zavraždila svou dvouletou dceru a vlastní matku, navrhne státní zástupkyně zřejmě 15 až 20 let. Podle obžaloby žena vraždila desítkami bodných a řezných ran. Podle soudce lze čin považovat za vražedný útok s vysokou mírou brutality. Žena ve středu u soudu prosila za odpuštění. Čin spáchala v afektu, do té doby byla bezúhonná, řekla státní zástupkyně Dagmar Šimáková.

Vynikám zdvořilostí, řekl Zeman při jmenování soudců. Kvůli platům zmínil „nenažranost"

Prezident Miloš Zeman v úterý při jmenování sedmi nových soudců zkritizoval neochotu stávajících soudců nechat si zmrazit platy. Zmínil výraz „nenažranost“. Za ostudu české justice pak označil případ bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a nákupu letounů CASA. Případ skončil téměř po deseti letech pravomocným osvobozením Parkanové.

Z řidiče tramvaje hrdinou. David zahlédl požár, z hořícího domu zachránil dva seniory

Pondělní pracovní ráno se pro řidiče tramvaje Davida Hrůzu v Brně-Bystrci změnilo v záchranou akci. Při cestě na kontrolu kolejí kvůli námraze si všiml hořícího domu. Nezaváhal a vyběhl lidem na pomoc. Z hořící budovy vyvedl dva seniory, zachránil i auto. „Možná se dělá haló pro nic. Takhle by se měl zachovat každý normální občan,“ hodnotí svůj čin skromný hrdina.

reklama