CNN Prima News pravda

pravda

Výpis příspěvků ke štítku „pravda“

Zabíjíte své sestry a bratry, skončete to. Schwarzenegger natočil dojemný vzkaz Rusům

17. března 2022 18:58

Ikona hollywoodských filmů 80. a 90. let Arnold Schwarzenegger se snaží uplatnit svůj vliv a přispět k ukončení války na Ukrajině. Na sociální sítě umístil srdcervoucí video, ve kterém promlouvá k ruskému lidu, ruským vojákům i Vladimiru Putinovi. „Mým ruským přátelům,“ oslovuje Schwarzenegger Rusy, kteří jsou vystaveni propagandě Kremlu, a proto nemají informace o tom, co se na Ukrajině ve skutečnosti děje.

Jak si v noci na semaforu nahodit zelenou? Problikávání dálkovými světly je jen mýtus

29. července 2021 18:02

V automobilovém světě koluje nespočet mýtů a legend, kterým mnoho z nás zarytě věří. Mezi nejčastější bezpochyby patří ten o nočním fungování semaforů. Říka se, že pokud v noci svítí na určitém typu semaforu červená, stačí bliknout dálkovými světlomety a naskočí zelená. Jenže to není pravda. Za určitých okolností ale funguje něco jiného...

Babiš napíná Česko tajemným příspěvkem o zítřku. Veřejnost i politici si z něj utahují

15. července 2021 19:57

Na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše (ANO) se ve čtvrtek odpoledne objevil záhadný příspěvek. Ten značí, že by měl předseda vlády v pátek učinit odhalující oznámení. „Zítra řeknu pravdu,“ napsal pouze verzálkami Babiš na sítích. Jakou, však veřejnosti zůstává utajeno. Lidé proto začali tipovat. A mnozí nešetří vtipy.

Falešný Babiš pomáhá Pirátům bojovat s dezinformacemi. Jde o kampaň Pravda bolí

27. ledna 2021 11:29

Falešné video s proslovem Andreje Babiše, které vypadá skoro jako skutečné? Žádný velký problém. Žijeme v době, kdy i slova politických špiček mohou být jen snůškou předem zmanipulovaných vět vytvořených moderními technologiemi. Ty jim dokáží vetknout i realistickou tvář. Tématu dezinformací se dlouhodobě věnuje europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která nedávno zahájila osvětovou kampaň „Pravda bolí“.