CNN Prima News pravda

pravda

Výpis příspěvků ke štítku „pravda“

Duškův výrok o rakovině? Chápu ho jako názor lehkého extremisty, zmínil profesor psychiatrie

Je správné, že Tomáš Čermák byl potrestán za výzvy k násilí vůči politikům, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS psychiatr Jaroslav Maxmilián Kašparů. Zlo se podle jeho názoru nedělá jen rukama, ale dopouští se ho i ten, který k němu podněcuje. Kašparů by to hodnotil jako spolupachatelství. V případě vyjádření herce Jaroslava Duška, že rakovina je volbou lidí, kteří nenávidí život, ho chápe jako názor „lehkého extremisty“, který je nevhodný.

Zabíjíte své sestry a bratry, skončete to. Schwarzenegger natočil dojemný vzkaz Rusům

Ikona hollywoodských filmů 80. a 90. let Arnold Schwarzenegger se snaží uplatnit svůj vliv a přispět k ukončení války na Ukrajině. Na sociální sítě umístil srdcervoucí video, ve kterém promlouvá k ruskému lidu, ruským vojákům i Vladimiru Putinovi. „Mým ruským přátelům,“ oslovuje Schwarzenegger Rusy, kteří jsou vystaveni propagandě Kremlu, a proto nemají informace o tom, co se na Ukrajině ve skutečnosti děje.

Falešný Babiš pomáhá Pirátům bojovat s dezinformacemi. Jde o kampaň Pravda bolí

Falešné video s proslovem Andreje Babiše, které vypadá skoro jako skutečné? Žádný velký problém. Žijeme v době, kdy i slova politických špiček mohou být jen snůškou předem zmanipulovaných vět vytvořených moderními technologiemi. Ty jim dokáží vetknout i realistickou tvář. Tématu dezinformací se dlouhodobě věnuje europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která nedávno zahájila osvětovou kampaň „Pravda bolí“.