Babiš nesnáší prohry, miliardáři se mu budou posmívat. Komentátor naznačil jeho budoucnost

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš si věřil, že prezidentské volby vyhraje, prohry nesnáší. Uvedl to v pořadu K věci komentátor Deníku a bývalý poslanec ANO Martin Komárek. Miliardáři se tak bývalému premiérovi za toto fiasko mohou vysmívat, dodal.

„Prohra prezidentských voleb je pro ANO opravdu demoliční, zdrcující. Nejde o to, že Babiš prohrál, to se předpokládalo. Sám Babiš ale ne, jinak by do toho nešel. Míra prohry je pro ANO děsivá,“ zhodnotil atmosféru v hnutí bývalý poslanec ANO Komárek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rozpolcené ANO: Vondrák se omlouvá za Babišovu výzvu k hazardu, Nacher překvapil

Bývalý premiér si totiž podle něj věřil, že dokáže strhnout další voliče kvůli existenčním obavám občanů i strachu z války. „Babiš nesnáší prohrávat, je to člověk, který chce vítězit a daří se mu to,“ podotkl s tím, že tuto prohru si Češi zapamatují. „Miliardáři se mu budou posmívat,“ doplnil.

Babiš si po své prohře dal „politický detox“ a zatím tají, jaké jsou jeho další plány. „Může se vzdát poslaneckého mandátu, protože to ho nebaví. Opozice pro něj není, nechával to na Aleně Schillerové a Karlovi Havlíčkovi,“ zhodnotil kometátor.

Babiš se tak podle něj může vzdát mandátu. „Bude chtít zůstat předsedou ANO. Je otázka, jak naloží s rebely, jako je Ivo Vondrák. Ten Babiše kritizoval dlouho před volbami. Uvidíme, jestli za to bude následovat trest,“ dodal.

Stejný jako Klaus

Volby ale ovládl Pavel, získal 58,32 procenta hlasů. „Babiš je schopen použít všech zákonných prostředků, aby vyhrál. Je to podobné jako u Václava Klause, ten si taky za vítězstvím šel a udělal by úplně všechno, od kňučení až po vyhrožování,“ pokračoval komentátor.

U Babiše řada odborníků i vládních politiků kritizovala jeho billboardy, kde svého soupeře spojoval s válkou, zatímco sebe naopak s mírem. „Kampaň byla za hranou, když jdete za vítězstvím za každou cenu. Můžete to přepísknout, a to se mu stalo,“ řekl Komárek s tím, že tato strategie Babišovi nevyšla, spoustu lidí naopak odradila.

Pavel je hyperaktivní

V březnu tak na Pražský hrad nastoupí Pavel, který už avizoval, že chystá „čistky“. Podle informací webu idnes.cz hodlá vyhodit blízké spolupracovníky Miloše Zemana i kancléře Vratislava Mynáře. Svědčit o tom má už současná Pavlova ochranka. Pro web Reflex navíc Pavel nevyloučil, že by na dosluhující tým mohla padnout i trestní oznámení.

Situace je prý totiž horší, než čekal. „Mám dojem, že je trochu hyperaktivní, ale rozumný člověk. Nebude se snad vymetat odshora dolů,“ reagoval Komárek. Pavel se totiž do schůzek a telefonátů se zahraničními politiky dal prakticky už v den vítězství v prezidentských volbách.

Tagy: