CNN Prima News prezidentské volby

prezidentské volby

Výpis příspěvků ke štítku „prezidentské volby“

Janečkův podpis byl hraniční případ, uznalo vnitro. Na jeho vyřazení z voleb ale trvá

5. prosince 2022 17:05

Ministerstvo vnitra uznalo, že jeho pracovník postupoval příliš formalisticky, když nezapočítal podpis podnikatele Karla Janečka na petičním archu ve prospěch jeho prezidentské kandidatury. Vyplývá to z vyjádření vnitra, které si vyžádal Nejvyšší správní soud (NSS). Soud se zabývá stížností Janečka proti rozhodnutí vnitra, které jej do voleb nepustilo kvůli nedostatku občanských podpisů. Ministerstvo na svém rozhodnutí trvá, jeden sporný záznam prý na výsledku nic nemění.

Okamura útočí na Babiše: Hlasoval pro migranty a povinné očkování, má rád Brusel

5. prosince 2022 05:16

Hlasoval pro povinné očkování, přijímání migrantů z Afghánistánu a je proti referendu o vystoupení z Evropské unie. Šéf opozičního hnutí SPD Tomio Okamura v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS slovně zaútočil na svého kolegu z opozice a šéfa ANO Andreje Babiše. Snažil se ukázat, jaký je rozdíl mezi dvěma opozičními kandidáty na prezidenta – expremiérem na jedné straně a poslancem Jaroslavem Baštou (SPD) na druhé.

Odmítnutí kandidáti na Hrad chtějí odklad voleb. Bude to „jen“ o necelý rok, tvrdí Janeček

4. prosince 2022 17:48

Zájemci o Pražský hrad, jejichž registraci odmítlo ministerstvo vnitra, vkládají naději do rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS). Podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS řekli, že mezitím hodlají pokračovat v prezidentské kampani. Diviš dokonce žádá posunutí lednového termínu voleb. Janeček pak ujistil, že by důkladné prošetření zpochybněných podpisů, což s Divišem požadují, trvalo „jen“ několik měsíců.

Zdechovský o zákulisí výběru na Hrad: Nerudovou chtěla Pekarová. Fischer na to nemá

4. prosince 2022 05:31

Silného kandidáta na prezidenta jsme nenašli, Andreje Babiše (ANO) by porazil jen premiér Petr Fiala (ODS), prohlásil europoslanec a člen předsednictva KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, když popsal, jak koalice Spolu hledala kandidáta na Hrad ze svých řad. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil o tom, zda lidovec Petr Hladík nastoupí na křeslo ministra pro životní prostředí, i o úspěších či neúspěších českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Zahradil jde proti koalici Spolu: Na Hradě nechce Pavla, Nerudovou ani Fischera

3. prosince 2022 08:13

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) nakonec vlastního kandidáta do prezidentského klání nevyslala. Podpořila však trojici zájemců o Hrad ve složení: Petr Pavel, Danuše Nerudová, Pavel Fischer. Ukazuje se však, že tímto „doporučením“ se nebudou řídit všichni členové koalice. Například europoslanec Jan Zahradil (ODS) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS potvrdil, že si mezi devíti kandidáty vybral jiného favorita.

Prezidentské šmejdění u Rohanové: Často cvičí ve fitku. Co si o ní myslí sousedi a známí?

2. prosince 2022 21:47

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedi? A co dělají během volného času? Tentokrát se štáb vydal pátrat do Kralup nad Vltavou i do pražských Letňan. Obě místa jsou spojena s Denisou Rohanovou. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS postupně nabídne zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.

Z Maďarska se mnohdy dělá fackovací panák. Neofašismus v Itálii nehrozí, říká Zahradil

2. prosince 2022 05:14

Vytrvá Západ v masivní vojenské podpoře, kterou poskytuje Ukrajině? Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídal o současné situaci na mezinárodním poli. Kromě tématu ruské invaze se vyjádřil k italské či maďarské vládě i ke svým sporům, které vede s pirátskými europoslanci. Zahradil rovněž prozradil, že v prvním kole blížících se prezidentských voleb nepodpoří ani jednoho ze tří kandidátů, které preferuje koalice Spolu.

Jsem nepohodlný, tvrdí Janeček k neuznanému podpisu. Předvedl, jak píše jedničku a dvojku

1. prosince 2022 23:56

Zájemci o Pražský hrad, jejichž registraci odmítlo ministerstvo vnitra, vkládají naději do rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS). Například podnikatel Karel Janeček zpochybnil kontrolu resortu, který mu neuznal například jeho vlastní podpis. Kvůli horší čitelnosti úředníci odmítli některé podpisy i pod peticí Karla Diviše. Také on doufá, že mu soud dá za pravdu. Diviš dokonce žádá posunutí termínu voleb.

Prezidentské šmejdění u Babiše. Kam chodí na jídlo a co si o něm myslí jeho sousedé?

1. prosince 2022 21:51

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedé? A kam chodí do restaurace? Štáb se vydal do středočeských Průhonic, kde žije šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Reakce zdejších byly různorodé. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS nabídne zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.