reklama
CNN Prima News prezidentské volby

prezidentské volby

Výpis příspěvků ke štítku „prezidentské volby“

Klaus: Vláda v Česku likviduje život, s covidem nic nedělá. Kubek je fanatický kývač

České nemocnice nejsou přetížené kvůli pacientům s nemocí COVID-19, jak řada z nich hlásí. Tvrdí to exprezident Václav Klaus, který o aktuální covidové situaci promluvil v pořadu Rozstřel na webu iDNES.cz. Sám prý několik nemocnic navštívil a jejich „přetékání nevidí“. Koronavirové mutace jsou pak podle něj pouze dílem PR pracovníků, kteří jimi chtějí strašit občany.

Bidenův trumf Kamala Harrisová: Kdo je první viceprezidentka v historii USA?

Americká senátorka Kamala Harrisová (56) je první političkou tmavé pleti, která s největší pravděpodobností získá post viceprezidentky. Jako partnerku v boji o Bílý dům si ji vybral demokratický kandidát Joe Biden, který v sobotu ve volbách zvítězil. Harrisová už v minulosti usilovala přímo o prezidentské křeslo. Svou kampaň ale loni v prosinci ukončila.

Viceprezidentská debata: Méně křiku a urážek. Došlo na vakcíny, protesty i daně

Experti před viceprezidentskou televizní debatou předpovídali, že bude klidnější, věcnější a zajímavější než výměna názorů mezi prezidentskými kandidáty, která proběhla minulý týden. To se splnilo do puntíku. Místo skákání si do řeči předvedli Mike Pence a Kamala Harrisová Američanům kultivovanou debatu, v níž však rozhodně nechyběly ani vypjaté a emotivní momenty. Kandidáti na viceprezidentskou funkci mluvili o mnoha tématech – například o pandemii koronaviru, vakcínách, protestech a policejním násilí, ekonomice, ekologii, zahraniční politice nebo férovosti voleb.

reklama