reklama
CNN Prima News prezidentské volby

prezidentské volby

Výpis příspěvků ke štítku „prezidentské volby“

Začal sběr podpisů za kandidaturu Babiše na Hrad. Premiér prý za iniciativou nestojí

1. prosince 2021 16:45

V Praze odstartoval sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Podle informací webu iDNES.cz by v České republice mělo být v budoucnu až 50 podobných petičních stánků jako ten, který se objevil ve středu na pražském Andělu. Sám Babiš prý za iniciativou nestojí. Na dotaz CNN Prima NEWS, zda bude skutečně na Pražský hrad kandidovat, premiér v demisi odpověděl: „V tuto chvíli vám na to neodpovím, není to na stole. Nejdřív musíme předat vládu, potom budou Vánoce.“

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

30. listopadu 2021 23:49

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Zachráním Francii, zvolal Zemmour. Bývalý novinář oznámil kandidaturu na prezidenta

30. listopadu 2021 20:14

Bývalý francouzský novinář Éric Zemmour v úterý oficiálně oznámil svou kandidaturu na prezidenta Francie. Místní média jej řadí ke krajní pravici. Během října a tohoto měsíce v několika průzkumech předběhl tradiční představitelku tohoto směru Marine Le Penovou, která už v minulých prezidentských volbách v roce 2017 postoupila do druhého kola.

Čistá osobnost a autorita. Bývalý ministr Jandák překvapil kandidátem na prezidenta

16. listopadu 2021 21:53

Do dalších prezidentských voleb zbývá zhruba rok a pár týdnů. Ve veřejném prostoru už se diskutuje o mnoha lidech, kteří by kandidaturu na Hrad mohli zkusit. Favoritem herce Vítězslava Jandáka by byl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Umělec a člen Rady Českého rozhlasu to řekl v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Druhý host debaty, hudebník František Ringo Čech, by zase jako hlavu státu upřednostňoval generála Petra Pavla. To ale jen za jistých podmínek.

Zeman si přeje, aby Babiš kandidoval na prezidenta. Rozhodující slovo bude mít ANO

11. listopadu 2021 14:15

Končící premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl v rozhovoru pro Blesk.cz, že by si prezident Miloš Zeman přál jeho kandidaturu na Hrad. Na otázku, zda se bude o nejvyšší ústavní funkci ucházet, odpověděl, že musí rozhodnout hnutí ANO. Sám se chce nyní soustředit na opoziční roli v Poslanecké sněmovně, konsolidovat hnutí, které založil, a definovat stínovou vládu.

Sledujte ZÁZNAM Divoké karty s Hilšerem a Bobošíkovou. Budou prezidentskými kandidáty?

5. listopadu 2021 17:30

Senátor Marek Hilšer a bývalá europoslankyně Jana Bobošíková mají minimálně jednu věc společnou. Oba v minulosti neúspěšně kandidovali v prezidentských volbách. Zkusí to znovu v těch nadcházejících? I na toto téma promluví v pořadu Divoká karta společně s advokátkou Klárou Long Slámovou. Relaci můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Kdo bude příštím prezidentem? Babiš udělal první krok, šance ale rostou Petru Pavlovi

30. října 2021 07:02

Vstřícný, nekonfliktní a věcný. Tak politologové hodnotí čtvrteční projev premiéra Andreje Babiše (ANO) k národu. Řada z nich v něm navíc viděla i náznaky prezidentské řeči, což je podle nich signál, že se končící předseda vlády chystá na prezidentskou kampaň. Průzkumy a sázkové kanceláře ale mezitím začínají čím dál víc favorizovat třeba generála Petra Pavla.

reklama