reklama

Babiš: Vysoké číslo mě „nenadchýná“, jsem z viru nervózní

Andrej Babiš (ANO) je z posledního vývoje kolem koronaviru lehce nervózní a číslo 5 176 nakažených z úterka ho „nenadchýná“. I tak se Česko pod jeho vedením připravuje na předvánoční vlnu rozvolnění, která přijde už ve čtvrtek. Otevřou se restaurace, obchody, služby, fitness centra nebo wellness, prodlouží se i nákupní doba.

reklama

„Vir tady bohužel je a včerejší číslo mě vůbec nenadchýná. Chci vás skutečně poprosit, abyste byli opatrní. Budeme žádat o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů,“ řekl premiér Andrej Babiš ve středečním vysílání Snídaně s Novou.

Reagoval tak na vývoj epidemie koronaviru, kdy podle dat bylo v úterý večer 5 176 nově nakažených. V rámci škály u systému PES se Česko už téměř 14 dnů drží na hodnotě 57 a neklesá, je tak stále ve třetím stupni. Právě ve stupni PES 3 se od čtvrtka otevírají obchody, restaurace, služby i sportoviště.

„Těch rozvolňování je strašně moc. Takže pokud lidi to nemusí hned využít a počkají si trošku, tak by bylo fajn být opatrný. Já jsem z toho vývoje lehce nervózní,“ dodal Babiš a požádal občany, aby byli disciplinovaní.

Před rozvolňováním v takovém stádiu šíření viru varuje řada odborníků. Například exministr Roman Prymula dříve uvedl, že aby byla epidemie pod kontrolou, mělo by být denně 1 000 nakažených.

K tématu

Další hlavní zprávy

Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté
Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
reklama
reklama
Proč dostal Kamara trest? Rána pěstí po rasismu podle Linekera a dalších nic neznamená

Fotbal

Domácí zpravodajství

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Piráti zvou Petříčka do strany. Postavil se Hradu a zaslouží si uznání, tvrdí někteří
Další články
reklama
reklama