CNN Prima News nouzový stav

nouzový stav

Výpis příspěvků ke štítku „nouzový stav“

Schváleno. Ukrajinští uprchlíci dosáhnou na přístřeší a dávky i po konci nouzového stavu

14. června 2022 21:50

Ministerstva a další úřady budou i po skončení nouzového stavu vyčleňovat budovy pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny po ruské vojenské invazi. Kraje mají s obcemi nadále zajišťovat běžencům nouzová přístřeší a bydlení. Pokračovat bude i současný systém registrace uprchlíků. Předpokládá to vládní novela tzv. lex Ukrajina, který v úterý schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze.

Vláda prodloužila nouzový stav do konce června. K čemu slouží?

25. května 2022 16:08

Vláda ve středu prodloužila nouzový stav o dalších 30 dnů, tedy do konce června. Sněmovna na prodloužení stavu nouze kývla minulý týden ve čtvrtek na mimořádné schůzi. Zásadním argumentem byl fakt, že je nutný i kvůli naplnění zásobníků s plynem. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) tehdy ujistil, že kabinet požádal o tento krok naposled.

Bez nouzového stavu nenaplníme zásobníky plynu, shodli se poslanci a prodloužili jej

19. května 2022 20:52

Nouzový stav bude prodloužen o dalších 30 dnů, tedy do konce června, shodli se ve čtvrtek na mimořádné schůzi Sněmovny poslanci. Koaliční většina tak kývla na návrh vlády Petra Fialy (ODS). Zásadním argumentem byl fakt, že je nyní nutný kvůli naplnění zásobníků s plynem. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ujistil, že kabinet požádal o tento krok naposled.

Sledujte ŽIVĚ: Nouzový stav chceme prodloužit naposled, slíbil Rakušan. Kývnou poslanci?

19. května 2022 13:44

Sněmovna ve čtvrtek posoudí vládní žádost o souhlas s prodloužením nouzového stavu, který platí kvůli uprchlické vlně z Ukrajiny po ruské invazi. Kabinet chce, aby pokračoval dalších 30 dnů, tedy do konce června. Podle ministra Víta Rakušana (STAN) chce vláda prodloužit stav nouze naposled. Jednání Sněmovny sledujte živě v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o uprchlické krizi. Požádá o prodloužení nouzového stavu?

17. května 2022 18:03

Vláda na svém úterním mimořádném zasedání nejspíš požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Jediným bodem programu je postup při řešení uprchlické krize způsobené válkou na Ukrajině. Vláda by mohla schválit i novelu zákona, který kvůli příchodu prvních uprchlíků prosadila v březnu. Po jednání vlády bude zasedat i Bezpečnostní rada státu. Tiskovou konferenci sledujte na CNN Prima NEWS nebo on-line na webu cnn.iprima.cz.

Rakušan: Asi 140 tisíc Ukrajinců už odjelo, migraci chceme zvládat i bez nouzového stavu

15. května 2022 13:02

V případě prodloužení nouzového stavu i po konci května chce vláda v červnu prosadit novelu zákona týkající se uprchlíků z Ukrajiny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Komplexní novela, která zahrnuje pravidla v působnosti ministerstev práce či vnitra, by umožnila provádět nutná opatření i bez nouzového stavu. Dodal, že v Česku je aktuálně zhruba 200 tisíc válečných uprchlíků. Podle odhadů resortu jich už zhruba 140 tisíc odjelo.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda jednala o zaměstnávání Ukrajinců i rouškách pro děti. Co schválila?

30. března 2022 14:18

Vláda se ve středu zabývala plánem na zjednodušení zaměstnávání zdravotníků z Ukrajiny. Probrala také úpravu pravidel pro nošení roušek v hromadné dopravě tak, aby se povinnost vztahovala na všechny děti nad šest let, tedy i děti z Ukrajiny. Také by měla oficiálně prodloužit nouzový stav. Tiskovou konferenci po jednání kabinetu sledujte v televizi CNN Prima NEWS nebo živě na cnn.iprima.cz. Začátek je plánován na 14:30, může se však s ohledem na průběh jednání měnit.

Vláda schválila zvýšení existenčního a životního minima. Prodloužila také nouzový stav

30. března 2022 11:54
Aktualizováno

Vláda schválila zvýšení existenčního a životního minima o deset procent. Příspěvek se navýší od 1. dubna, oznámil ve středu po jednání kabinetu ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Částky hrají roli při posuzování nároku na pomoc od státu i při stanovení výše některých dávek. Vláda také prodloužila nouzový stav a navýšila rozpočet školství.