reklama
CNN Prima News nouzový stav

nouzový stav

Výpis příspěvků ke štítku „nouzový stav“

Záplavy v USA si vyžádaly minimálně 46 obětí. Jsou mezi nimi rodiny i zdravotníci

3. září 2021 08:02
Aktualizováno

Nejméně 46 mrtvých si podle nejnovější bilance vyžádaly ve státě New York a širším okolí bleskové záplavy, rekordní srážky a silný vítr z noci na čtvrtek, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu. Jenom ve státě New Jersey zemřelo 23 lidí, uvedl guvernér Phil Murphy. Patnáct obětí hlásí samotné město New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu a zákazu cestování.

Okamura: Migranty na hranicích v nejhorším střílet. Nechutný návrh, odmítá Lipavský

11. srpna 2021 23:02

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se velmi ostře střetli předseda SPD Tomio Okamura a poslanec Jan Lipavský (Piráti). Předmětem hádky byl eskalující spor mezi Běloruskem a státy, které tvoří východní hranici Evropské unie. Okamura by Lotyšsku doporučil, aby z EU vystoupilo a v nejhorším případě začalo střílet do migrantů, které jim na hranici Bělorusko vpouští. Lipavský tento návrh označil za nechutný.

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

11. dubna 2021 22:43

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity

11. dubna 2021 20:58

Komunikace mezi vládou, ministerstvem zdravotnictví a Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES) vázne, přiznal premiér Andrej Babiš (ANO). Ve svém pravidelném pořadu Čau lidi zdůraznil, že rozumí naštvaným sportovcům. Snažil se je uklidnit tím, že v pondělí bude vláda jednat o tom, kolik lidí se bude moci setkávat. Zároveň dal možnost takzvané úřední maturity dalším studentům.

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

10. dubna 2021 23:29

Je to ostuda, pokračuje vládní chaos a lidé už jsou zoufalí. Opoziční politici kritizují sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který v pondělí navrhne vládě, aby i nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. To se dotkne také amatérských sportovců, kteří už se těšili na kolektivní aktivity. Návrh se tak nelibí ani sportovním organizacím, bývalý premiér Mirek Topolánek přirovnal situaci ke Kinder vajíčku.

Sportovat můžete jeden na jednoho, vzkázal Arenberger a omluvil se za rychlou změnu

10. dubna 2021 21:15

Už se těšili, jak se sejdou s kamarády a zahrají si fotbal či basketbal. I přes konec nouzového stavu ale mají amatérští sportovci nejspíše smůlu, na kolektivní venkovní aktivity si zřejmě budou muset ještě počkat. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) totiž v pondělí požádá vládu, aby nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. Sportovcům se poté omluvil. Podle Národní sportovní agentury jde o ohromné zklamání, které způsobí obezitu.

reklama