reklama
CNN Prima News Renáta Bohuslavová
Renáta Bohuslavová

Renáta Bohuslavová

redaktorka CNN Prima NEWS

Renáta studovala bohemistiku a historii-evropská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Už při studiu od roku 2015 působila jako stážistka v redakci Echo24.cz. Od roku 2017 pracovala jako politická redaktorka na webu Novinky.cz.

Nejnovější příspěvky autora

Tisícovka denně pokračuje. Kdo má nárok na kompenzační bonus a jak o něj žádat?
Byznys

Tisícovka denně pokračuje. Kdo má nárok na kompenzační bonus a jak o něj žádat?

Od ledna se rozjelo nové kolo kompenzačního bonusu pro drobné podnikatele. Ti mohou dostat až 1000 korun denně za prosinec 2021 a leden 2022, celkem tak až 71 tisíc korun. Stejně jako v předchozích obdobích mohou živnostníci žádat ale jen za splnění několika konkrétních podmínek. Žádosti mohou posílat až do 1. března, pokud jde o prosincové období, a až do 1. dubna, pokud jde o leden.

Dušek: Přibývá až 100 tisíc nakažených denně. Vrchol přijde na přelomu ledna a února
Koronavirus

Dušek: Přibývá až 100 tisíc nakažených denně. Vrchol přijde na přelomu ledna a února

V Česku aktuálně přibývá asi 100 tisíc nakažených denně, ač to nemusí vykazovat testy. Na základě dat to uvedl šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Čísla nejvíce narůstají v Praze a právě na vývoji v hlavním městě v následujících deseti dnech se podle Duška ukáže, jak se omikron promítne v nejzranitelnější populaci 65+.

Další příspěvky autora

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nejasnosti v pravidlech karantén kvůli omikronu. Co od pondělí platí? Odpovídá Válek

Pravidla kolem izolace a karantény se v Česku mění tak často, že se lidé začínají ztrácet v tom, co vlastně platí. Mají očkovaní z karantény výjimku? Na jak dlouho musíte v současnosti po pozitivním testu zůstat v izolaci? A kdy potřebujete k ukončení karantény negativní test? Na to, jak se ve zmatku kolem karantén vyznat, jsme se ptali přímo ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) a přinášíme odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Poslanec Kolář je pozitivní. Komu hrozí karanténa, nemají jasno ani sami zákonodárci

Poslanci společně strávili intenzivní týden ve Sněmovně a bylo jen otázkou času, kdy se u některého z nich prokáže covid. O pozitivním antigenním testu v pátek informoval poslanec TOP 09 Ondřej Kolář. Na celé věci je ale nejvíce znepokojivý fakt, že ani sami poslanci nevědí, co mají dělat. Jestli jít do karantény, čekat na výsledek PCR testu, či zda nemají žádnou takovou povinnost, protože jsou očkovaní a mohou dál chodit do práce a karanténu absolvovat například v ní.

Boj o vedení Prahy začíná: Hodí TOP 09 Pospíšila přes palubu a půjde do voleb se STAN?

Kdo bude v říjnu kandidátem pravice na post pražského primátora? Právě o to se už nyní vedou zákulisní bitvy a mezi mlýnskými kameny se ocitá TOP 09. Ta má dvě možnosti. Buď se jako na celostátní úrovni vydat cestou koalice Spolu, ovšem za dost nevýhodných podmínek, anebo pokračovat se STAN. Se Starosty by TOP 09 mohla dosáhnout na post šéfa metropole. S jednou podmínkou. Musí hodit přes palubu předsedu své pražské organizace Jiřího Pospíšila, pod kterým je židle nahnutá už delší dobu.

Traktor mi u vás sedí víc, vmetla Jurečkovi Babišova poslankyně kvůli postu ministra práce

Středeční hlasování o důvěře pro vládu Petra Fialy (ODS) se pořádně natahuje. S kritikou postupně vystupují především poslanci ANO a vládu nijak nešetří. Kolem 17. hodiny se slova ujala poslankyně ANO Jana Pastuchová, která se dlouhodobě věnuje sociální oblasti. Zkritizovala především nového ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, který podle ní víc rozumí zemědělství. Argumentovala i tím, že sdílí fotografie s traktorem.

Babiš je jako děcko, kterému rozkopali hračky. Zcela mimo mísu, hodnotí projev poslanci

Středeční žádost vlády Petra Fialy o důvěru ve Sněmovně předem slibovala velkou show. Přestože Andrej Babiš (ANO) dolní komoru pravidelně označuje za „žvanírnu“, neváhal se do debaty zapojit a přednesl téměř dvouhodinový projev. Během něj lamentoval nad novou vládou a chválil bývalý kabinet, který sám vedl. Při svém projevu také zmateně přeskakoval z jednoho tématu na druhé a šermoval papíry, které držel v ruce. Kritika jeho projevu na sebe nenechala dlouho čekat.

reklama