reklama
CNN Prima News Renáta Bohuslavová
Renáta Bohuslavová

Renáta Bohuslavová

redaktorka CNN Prima NEWS

Renáta studovala bohemistiku a historii-evropská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Už při studiu od roku 2015 působila jako stážistka v redakci Echo24.cz. Od roku 2017 pracovala jako politická redaktorka na webu Novinky.cz.

Nejnovější příspěvky autora

Sledujte ZÁZNAM: Koalice ladí noty na budoucí vládu. Už má jasno, kdo budou noví ministři?
Politika

Sledujte ZÁZNAM: Koalice ladí noty na budoucí vládu. Už má jasno, kdo budou noví ministři?

Zástupci koalice Spolu (ODS, TOP 09 a lidovci) společně s Piráty a STAN opět ladí budoucí podobu vlády Petra Fialy. V úterý odpoledne se v širším složení podruhé oficiálně sešli, aby pokročili v jednáních o tom, jaké bude programové prohlášení nové pětikoalice, kdo usedne ve vládě a kdo na posty ve vedení Poslanecké sněmovny. Tiskovou konferenci po jednání můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku.

Další příspěvky autora

Mynář zaútočil na Vystrčila: Předvádí pokrytectví a chce Zemana zbavit pravomocí

Miloš Vystrčil (ODS) předvádí pokrytectví, jaké jsem v životě nezažil, zaútočil na šéfa Senátu veřejně hradní kancléř Vratislav Mynář. Prohlásil to v pondělí odpoledne na dlouho očekávané tiskové konferenci. Vystrčil se podle Mynáře chce jen zviditelnit, což povede ke zbavení prezidenta pravomocí. K tomu, v jakém je prezident zdravotním stavu, se Mynář ale detailněji nevyjádřil.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

Fialova vláda může mít víc členů než Babišova. Ve hře je i IT ministerstvo pro Bartoše

Kdo budou noví ministři a ministryně ve vládě Petra Fialy (ODS) a kdo povede další čtyři roky Poslaneckou sněmovnu? Otázky, na které hledá aktuálně odpovědi celé Česko. Podle informací CNN Prima NEWS je reálně ve hře varianta navýšení počtu členů vlády. Vzniknout by mohl post ministra pro IT a digitalizaci, který by dostal na starost šéf Pirátů Ivan Bartoš. O kolik křesel se vládě přesně hraje a jak s tím souvisí obsazení Sněmovny?

KOMENTÁŘ: Příliš krutá demokracie aneb jak Piráti zaplatili za to, že neumí mlčet

Měla to být oslava pirátské ideologie a jeden z vrcholů fungování strany, který přepíše anály české porevoluční politiky. Místo toho se Piráti celý víkend probírali z šoku a jen stěží skrývali slzy, zklamání a vztek. Demokracie k nim byla krutější, než by si ale možná zasloužili. Ať už jsou vám více nebo méně sympatičtí, pravdou je, že za čtyři roky ve Sněmovně odmakali kus práce a do kampaně šli s opravdu velkým elánem. O to tvrdší pád to pro mladé a ambiciózní hvězdičky musí být. Proč ale nemohou svalovat vinu jen na Babišovu kampaň a na kroužkování?

reklama