reklama
CNN Prima News Renáta Bohuslavová
Renáta Bohuslavová

Renáta Bohuslavová

redaktorka CNN Prima NEWS

Renáta studovala bohemistiku a historii-evropská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Už při studiu od roku 2015 působila jako stážistka v redakci Echo24.cz. Od roku 2017 pracovala jako politická redaktorka na webu Novinky.cz.

Nejnovější příspěvky autora

Pochybil olympijský výbor, řekl šéf sportovní agentury. Covid budou šetřit hygienici
OH 2021

Pochybil olympijský výbor, řekl šéf sportovní agentury. Covid budou šetřit hygienici

Příčiny série covidových případů a vlastních pochybení na olympiádě nesmí vyšetřovat sám Český olympijský výbor pod Jiřím Kejvalem. Podle nového šéfa Národní sportovní agentury Filipa Neussera bude selhání vyšetřovat komise ministerstva zdravotnictví. Neusser o tom informoval na Twitteru poté, co se na tom podle svých slov domluvil s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO).

Data o očkování opět nedostupná. Server ministerstva zdravotnictví má další výpadek
Zdravotnictví

Data o očkování opět nedostupná. Server ministerstva zdravotnictví má další výpadek

Pravidelně každé ráno by mělo ministerstvo zdravotnictví zveřejňovat data o počtu očkovaných osob v Česku, vyočkovaných dávkách a další podrobnosti. Nezřídka se ale stává, že server padá a informace jsou i několik hodin nedostupné. Naposledy se to stalo ve čtvrtek dopoledne, kdy se na stránkách objevila informace o tom, že nastala systémová chyba. Ministerstvo na opravě chyby pracuje.

Další příspěvky autora

Nesmíme ibuprofen, ale vakcínu si píchnout máme? Těhotné tápou, zda se nechat očkovat

I přesto, že je očkování proti covidu těhotným ženám doporučeno, většina z nich se do fronty na vakcínu nehrne. Nejedná se ale o žádné „popíračky“ onemocnění, z velké části jde o mladé ženy, které tápou ve změti informací a po více než roce v pandemii už nevědí, komu a co mají věřit. Jde přitom o skupinu zhruba 100 tisíců žen. Čeho se těhotné Češky nejvíce strachují a proč často nedají ani na doporučení svých gynekologů?

Rodiče o očkování dětí proti covidu: Proč jim cpát vakcínu vs. Smrt číhá i na ně

Očkování dětí proti covidu budí posledních několik týdnů velké vášně ve společnosti. Zatím je vakcinace schválená pouze pro ty starší 12 let, ale schyluje se k registraci vakcíny i pro mladší ročníky. Rodiče těchto dětí se nejčastěji bojí očkování kvůli tomu, že mají málo informací. Obavy jsou i z možných následků očkování. Ačkoliv lékaři očkování tak jako u dospělých doporučují, rozpaky rodičů chápou a snaží se je naopak co nejvíce rozptýlit. Čím rodiče nejčastěji argumentují?

Babišova vize: Individuální plán pro každé dítě a povinná angličtina ve školkách

Individuální výuka pro každého školáka, konec biflování, zrušení osnov, povinná angličtina pro předškoláky nebo dělení dětí do tříd podle znalostí, nikoliv podle věku. Přesně takovými nápady po sedmi letech ve vládě najednou srší ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou! premiér Andrej Babiš. Podle odborníků jde ale o naprosto nereálné návrhy.

Byt ze státní fabriky za 16 tisíc za m², slibuje Babiš. Nesmysl, reagují odborníci

Stát bude mít fabriku na výrobu bytů a jeden bude stát 16 tisíc korun na metr čtvereční. Tak přesně toto slibuje ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou! premiér Andrej Babiš. Ač se to na první pohled zdá jako geniální myšlenka, podle odborníků na stavebnictví jde o absolutní nesmysl, který není realizovatelný ani v případě, že by všichni Češi skutečně chtěli v takzvaných prefabrikovaných a tedy na chlup stejných bytech na klíč bydlet.

Dejte praktikům 5000 korun za každého, koho přesvědčí k očkování, navrhuje Válek

Jedno z hlavních témat posledních dnů je motivace pro ty, kteří se ještě stále očkování obávají. Odborníci se shodují, že velkým problémem jsou dosud neočkovaní senioři nad 60 let. Poslanec TOP 09 Vlastimil Válek odhaduje jejich počet až na 600 tisíc. Řešením by podle něj bylo, kdyby ve velkém očkovali praktici, kteří své pacienty znají. Za každého, koho k očkování přemluví, by mohli dostat odměnu. Třeba až 5 000 korun.

Fraška: Do práce přišla jen půlka poslanců. Volný při projevu zvládl i hovor s maminkou

Čtvrteční jednání Poslanecké sněmovny by se dalo s klidem označit za frašku. Ačkoliv hlavním tématem jednání mělo být zřízení vyšetřovací komise k řešení pandemie koronaviru a informace vlády o tom, jak je připravena na podzim, nic takového poslanci neřešili. Místo toho poslouchali dvouhodinový monolog poslance Lubomíra Volného a následně se dvě hodiny přeli nad některými z jeho výroků. Schůze se poté přerušila a pokračovat bude až od 16 hodin.

Babiš junior přijel pomáhat na Moravu: Strach z otce nemám, ale unést mě může

S odklízením spoušti po tornádu na jihu Moravy přijel v neděli pomáhat i syn premiéra Andreje Babiše, Andrej Babiš mladší. CNN Prima NEWS řekl, že z otce strach nemá i přesto, že cítí hrozbu možného únosu. Setkat se s ním netouží. Kritizoval a parodoval i fotku, kterou si v Lužicích právě premiér s ministryní financí Alenou Schillerovou udělal v době, kdy byly zjišťovat rozsah škod.

reklama