reklama

Babišův projev: Chyběly emoce i poselství, měl už lepší výstupy, říká politolog

„Musel jsem se smát, když jsem slyšel z premiérových úst o posunu k digitalizaci,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Podle něj je toto premiérovo hodnocení přehnané. V novoročním projevu mu také chyběla konkrétnost, emoce či poselství. Převažovaly jen sliby.

reklama

„Chyběla konkrétnost, aby si lidé řekli: Dobře, ještě chvíli se omezíme, ale za cenu, že v těchto fázích dojde k posunu v očkování, kompenzacích či přístupu státu – to tam velmi chybělo,“ zhodnotil Kubáček premiérův projev. „Občané by hlavně chtěli slyšet, jak k nim stát bude přistupovat, jak bude kompenzovat jejich ztráty, jestli jim ubude byrokracie a jestli budou mít šanci svá povolání obnovit, nejen ať zatnou zuby. Toto je přístup slibem nezarmoutíš,“ řekl Kubáček s tím, že premiér má k tomu jako šéf exekutivy řadu prostředků.

K tématu

S politologem se na tom shodl i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, podle něhož premiér neprojevil dostatek empatie s těmi, které těžce zasáhly vládní restrikce. „Velmi mi chyběla sounáležitost s lidmi, na něž tvrdě dopadají opatření vlády, a nástin toho, jakým způsobem vláda zvýší podporu pro ty, kteří mají uzavřené živnosti.“ Jurečka naopak ocenil část projevu, v níž předseda vlády děkoval lidem v první linii.

Celkově podle Kubáčka nepatřil tento projev k těm nejlepším. „Slyšel jsem z jeho úst už lepší projevy, co se týče schopnosti namotivovat společnost a získat ji na svou stranu. Postrádal jsem silnější emoci i poselství do roku 2021,“ řekl politolog CNN Prima NEWS. Dodal, že například otázky očkování se Babiš dotkl jen velmi nekonkrétně.

Předseda vlády v novoročním projevu hovořil zejména o tom, jak se během uplynulého roku proměnil život v Česku, omluvil se podnikatelům za ztráty způsobené vládními opatřeními a krátce zmínil důležitost očkování proti koronaviru. Přiznal také, že jeho kabinet chyboval, vedlo to však podle něj k řadě ponaučení.

Další hlavní zprávy

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama