CNN Prima News hodnocení

hodnocení

Výpis příspěvků ke štítku „hodnocení“

Česko si pohoršilo v žebříčku kriminality. Stále však patří k nejbezpečnějším zemím v Evropě

Podle nového indexu kriminality zveřejněného webem Numbeo je nejméně bezpečnou zemí Evropy Francie, v těsném závěsu za ní stojí Bělorusko a Belgie. Na opačné straně žebříčku figurují malé státy jako Andorra či Monako. A jak si vede Česko? Ze 43 hodnocených zemí se umístilo na 32. příčce – tedy mezi těmi bezpečnějšími. Oproti loňskému pořadí si však mírně pohoršilo.

Věk konfliktů aneb Index demokracie: Jak si v analýze stojí Česko a kam svět směřuje?

V roce 2023 klesl celosvětový průměrný demokratický index na nové minimum. K největší regresi došlo mezi nedemokratickými zeměmi, což naznačuje, že „autoritářské režimy“ se stále více upevňují a „hybridní režimy“ mají problém se demokratizovat. Jak si v analýze stojí Česko a jak se svět proměňuje? To odhalili analytici z The Economist Intelligence Unit (EIU) ve zprávě, která se nazývá Věk konfliktů.

Kulidakis: Z Pavlova slibu nezbylo po roce nic. Ale nedělá ostudu, opáčil Schmarcz

Ač prezident Petr Pavel není politicky silný, dá se mu věřit, nedělá ostudu a díky němu se s prezidentskou funkcí lze ztotožnit podobně jako za Masaryka či Havla. Uvedl to komentátor CNN Prima NEWS a Info.cz Martin Schmarcz. Podle komentátora CNN Prima NEWS Thomase Kulidakise o pokračování tradic zmíněných prezidentů nemůže být řeč, neboť Pavel není nositelem originálních myšlenek. Zároveň údajně nedostál svým slibům.

Nepěkné vysvědčení Fialovy vlády. Lidé ji oznámkovali v průzkumu, nejvíce jim vadí inflace

Koaliční vláda Petra Fialy (ODS) by při školním známkování dostala od lidí horší trojku. V průzkumu společnosti Median pro Radiožurnál Češi vládní kabinet ohodnotili celkovou známkou 3,76. Kladně hodnotí mezinárodní působení, nejvíc jim vadí inflace. Fialova vláda je nyní v polovině čtyřletého mandátu a premiér dle svých slov očekává, že se situace příští rok obrátí k lepšímu.

Fiala: Babiš mě v Partii ničím nepřekvapil. Přijdu třeba za rok, prohlásil šéf ANO

Premiér Petr Fiala (ODS) nebyl ze strany předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS ničím překvapen. Bývalý předseda vlády si postěžoval, že dostal v diskusi méně prostoru. Vzápětí ale novinářům sdělil, že ho to od další účasti v televizních debatách neodradilo. Oba se sešli v samostatném duelu poprvé ve funkčním období Fialovy vlády.

Vášně kolem přijímaček na gymnázium. Páťákovi vypadlo jedno písmenko, „chyba“ pobouřila

Žák 5. třídy zadání přijímacího testu na osmileté gymnázium zřejmě porozuměl, jeden překlep ho stál ale bod. Jeho chyba v didaktickém testu se okamžitě začala šířit internetem. Podle mnohých je takové hodnocení zbytečně striktní. Cermat však namítá, že hodnotitel nemůže rozhodnout, zda školákovi pouze „vypadlo písmenko“, nebo žák neumí správný tvar přídavného jména utvořit.

Pastuchová: Z úřadů práce jsou domy hrůzy. Vyhořelé pracovníky nedonutí zůstat ani peníze

Lidé jsou frustrovaní, vyhořelí a z úřadů práce odcházejí. Už nechtějí ani lepší peníze. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Pastuchová (ANO). Ta se domnívá, že se z úřadů staly domy hrůzy, a to jak pro zaměstnance, tak klienty. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) vede k získání více pracovníků na úřady jediná cesta – přes peníze.

STEM: Češi oznámkovali špatně Zemana i Fialu. Hodnocení ovlivnila „blbá nálada“, říká sociolog

Špatné hodnocení premiéra Petra Fialy (ODS) a prezidenta Miloše Zemana od veřejnosti v průzkumu agentury STEM je potřeba zasadit do kontextu, vysvětlil ředitel výzkumu společnosti Jaromír Mazák. Z dotazování podle něj dále vyplývá, že v Česku zavládla „blbá nálada“. Lidé jsou prý pesimističtí ohledně společenského dění, zároveň si ale uvědomují vysokou úroveň vlastní kvality života a jsou s ní spokojeni.

Průzkum: Zeman za čtyři, vláda jen o málo lepší. Lidé ve známkování ocenili zdravotnictví

Češi hodnotí práci prezidenta, Parlamentu a vlády hůře než před rokem. Prezident Miloš Zeman od nich dostal průměrnou známku 4 a podle agentury STEM je to nejhorší hodnocení, které mu veřejnost za dobu jeho působení ve funkci vystavila. Vláda si stejně jako premiér a Parlament za svou činnost vysloužila od lidí průměrnou známku 3,8. Průzkum, ve kterém STEM nechal dotazované známkovat práci představitelů státu, činnost úřadů a další aspekty života společnosti jako ve škole, se uskutečnil v první polovině ledna. Nejlépe z hodnocení opět vyšla kvalita zdravotní péče a práce obecních nebo městských úřadů.

Fiala chválí Nekulu, u lidí ale neboduje. Někteří si myslí, že zemědělství vede Jurečka

Od jmenování vlády premiéra Petra Fialy (ODS) uběhl skoro rok. Jak premiér po této době hodnotí členy svého kabinetu? Kladně se vyjádřil například o ministrovi zemědělství Zdeňku Nekulovi (KDU-ČSL). Toho pochválil za plnění programového prohlášení či za vyplácení dotací pro zemědělce. A jak na šéfa resortu zemědělství nahlíží veřejnost? Mnoho lidí dotázaných reportéry CNN Prima NEWS je přesvědčeno, že ministrem zemědělství je vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL).