CNN Prima News Marian Jurečka

Marian Jurečka

Výpis příspěvků ke štítku „Marian Jurečka“

Stokoruny nestačí, říká Jurečka a usiluje o valorizaci alimentů. O jakých variantách jedná?

Alimenty by se měly valorizovat podobně jako třeba důchody. Takový je plán šéfa resortu práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Podle něj se výživné už několik let nezvyšovalo a soudně vyměřená výše alimentů často nepokryje náklady na výchovu dítěte. Příslušnou předlohu zpracovává Jurečkův resort s ministerstvem spravedlnosti.

Náhrady za home office už od října? Jurečka představil výpočet jejich výše do poslední koruny

Lidé, kteří pracují z domova, by mohli od zaměstnavatelů dostávat od října náhradu nákladů. Za každou započatou hodinu by mohli získat paušál 4,60 Kč. Počítá s tím připravovaná vyhláška ministerstva práce, kterou na svém webu zveřejnila vláda. Pravidla poskytování paušálu zaměstnancům při práci na dálku upravuje novela zákoníku práce, která čeká na podpis prezidenta. Resort práce počítá s tím, že by upravený kodex měl začít platit od října.

Svůj krok s důchody možná nechápe ani sám Pavel. Je amatér a působí to děsivě, míní Kolář

Kroky prezidenta nechápe nikdo, nejspíš ani on sám. Ostrá výtka směrem k Petru Pavlovi v kontextu situace okolo penzijní novely zazněla ve vysílání CNN Prima NEWS z úst komentátora MF Dnes Petra Koláře. Ten rovněž uvedl, že hlava státu „politice jakožto řemeslu nerozumí“, což vede k tomu, že některá jeho rozhodnutí působí až „děsivým“ dojmem. Proto může vypadat jako „politický amatér“.

Pavel: Vláda nejednala fér, nejsem stroj na podpisy. Jurečka vypustil poplašnou zprávu

Prezident by měl mít 15 dní na posouzení nové legislativy. V tomto ohledu se mnou vláda nejednala fér. Těmito slovy se vyjádřil Petr Pavel ohledně odkladu svého podpisu pod penzijní novelu v rozhovoru pro web iDnes. Za problémovou část dokumentu považoval nulovou hranici mezi podepsáním a nabytím účinnosti, kterou označil za „past na lidi“. Současně označil slova ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) o dramaticky zvýšeném zájmu o předčasný důchod za „poplašnou zprávu“.

Okamura: Zvyšování penzí je nedostatečné. Vláda chce již potřetí okrást důchodce

Vláda chce již potřetí okrást všechny důchodce, je absolutně bezzásadová. V úterý to na půdě Sněmovny řekl šéf SPD Tomio Okamura. Navýšení penzí od ledna o 360 korun, jak předtím avizoval ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL), je podle opozičního hnutí nedostatečné. Okamura rovněž zmínil, že by vláda měla více šetřit, pokud jde o některé výdaje. Přímo zmínil vojenskou podporu Ukrajiny či financování „politických neziskových organizací“.

Blamáž a lavírování prezidenta. S důchodovou reformou předvedl amatérismus, míní experti

Prezident opět dokázal, že si není jistý sám sebou, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš. S šéfredaktorem Týdeníku Echo se shodl na tom, že na rozdíl od předchozích prezidentů nemá Pavel jasný názor a nesnaží se ho prosadit. Balšínek ale míní, že celá aféra ohledně pozdějšího podpisu návrhu vládní penzijní novely bude trvat jen krátce a brzy se na ni zapomene. Pavel by si ale podle něj měl vzít ponaučení.

Jste rozpolcená osobnost, vmetl Juchelka Jurečkovi. Politiky rozdělil konsolidační balíček

V hádku se proměnila diskuse o konsolidačním balíčku v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Do ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) se ostře pustil poslanec hnutí ANO Aleš Juchelka. Ministrovi vytknul, že říká něco jiného v Poslanecké sněmovně a něco jiného na veřejnosti. Jurečkovi doporučil, aby se rozloučil s ekonomickými poradci, mezi které patří například neúspěšná kandidátka na prezidenta Danuše Nerudová.

Jurečka: Měsíc prezidentova váhání nás může stát miliardy. Na Pavla se nezlobím

Stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO) ostře zkritizoval prezidenta Petra Pavla. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS řekl, že hlava státu se zachovala bezohledně v souvislosti s otálením při podpisu penzijní novely. Prezidenta naopak hájil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL), který se prý na Pavla nezlobí. Člen Fialovy vlády dodal, že novelou byla narovnána dřívější nespravedlnost. Podle Jurečky by kvůli odkladu zákona mohlo odejít do předčasné penze až 10 tisíc lidí, což by příští rok mohlo stát čtyři miliardy korun.