CNN Prima News Marian Jurečka

Marian Jurečka

Výpis příspěvků ke štítku „Marian Jurečka“

Zdechovský o zákulisí výběru na Hrad: Nerudovou chtěla Pekarová. Fischer na to nemá

4. prosince 2022 05:31

Silného kandidáta na prezidenta jsme nenašli, Andreje Babiše (ANO) by porazil jen premiér Petr Fiala (ODS), prohlásil europoslanec a člen předsednictva KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, když popsal, jak koalice Spolu hledala kandidáta na Hrad ze svých řad. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil o tom, zda lidovec Petr Hladík nastoupí na křeslo ministra pro životní prostředí, i o úspěších či neúspěších českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Expert: Jurečka musí trvat na Hladíkovi. Kdyby ustoupil, byla by to jeho politická prohra

2. prosince 2022 00:09

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ve čtvrtek uvedl, že kandidát lidovců na ministra životního prostředí a exnáměstek brněnské primátorky Petr Hladík by měl být jmenován nejpozději v prvním lednovém týdnu. Podle politického komentátora Martina Schmarcze Jurečka nemůže jednat jinak. V případě, že by se svého straníka rozhodl nahradit, zaznamenal by politickou prohru.

Jurečka odmítl Stanjurovy plány s rodičovskou: Je to pro mě naprosto zásadní, chci zvýšení

1. prosince 2022 23:31

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce příští rok ve vládní koalici jednat o zvýšení rodičovského příspěvku. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Jeho navýšení podporují i Piráti, kteří to navrhovali už letos na jaře. Odmítavě se ale k dalšímu zvyšování výdajů staví ODS. Ministr financí Zbyněk Stan­jura (ODS) dokonce na začátku listopadu připustil, že by se rodičovská mohla naopak zkrátit.

Reálné mzdy Čechů padají. Pokud by si řekli o přidání, ČNB ještě více zatáhne za brzdu

30. listopadu 2022 07:44

Čechům klesají reálné mzdy nejvíce ze zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Smutná statistika odráží zejména vysokou inflaci, která požírá úspory na spořících účtech a znehodnocuje příjmy. Pokud by si však zaměstnanci začali hromadně říkat o přidání, vystoupí proti tomu Česká národní banka (ČNB) a zvýší základní úrokové sazby. A to kvůli obavě z roztočení mzdově-inflační spirály. Podle hlavního ekonoma společnosti Roklen Pavla Peterky je ovšem zvláštní, že ČNB se nyní nesnaží zkrotit inflaci standardními nástroji a místo toho volá po solidaritě zaměstnanců.

Kovanda: Na zvyšování daní dojde dříve nebo později. Nynější krize není tak dramatická

27. listopadu 2022 16:52

Současná ekonomická krize spjatá s energetikou a potažmo i dalšími dopady války na Ukrajině ještě není tak dramatická. Ve vysílání Partie PLUS na CNN Prima NEWS to prohlásil ekonom Lukáš Kovanda. Ten zároveň varoval, že dramatický může pro řadu lidí být následující rok. Mimo to dodal, že zvyšování daní, o kterém aktuálně hovoří ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), dříve či později stejně přijde. Jurečka aktuálně pro takový krok nemá v koalici podporu.

Na dvou židlích až do konce roku, žádá Fiala po Jurečkovi. Pak navrhne Hladíka na ministra

27. listopadu 2022 13:11

Premiér Petr Fiala (ODS) požádá vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL), aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. Původně to mělo být jen do konce listopadu. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude poté připraven navrhnout do funkce lidoveckého ministerského kandidáta Petra Hladíka. Fiala to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce.

Jurečka slibuje dotace na elektromobily. Měly by je dostat i domácnosti

25. listopadu 2022 14:10

Díky příspěvku z evropského fondu by na koupi elektromobilu mohly dosáhnout i běžné domácnosti. Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) zodpovědný za resort životního prostředí to řekl na pražském jednání zástupců členských států Evropské unie (EU) k novým návrhům Evropské komise (EK) ke klimatickým otázkám.

Zvedněme daně lidem s vyšším příjmem, uvažuje Jurečka. Schillerová připomněla slib vlády

24. listopadu 2022 21:38

Kdo bere hodně peněz, mohl by platit vyšší daně. O tom se chce s koaličními partnery bavit ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jednalo by se podle něj o akt solidarity s chudšími občany. Česká státní kasa má totiž výrazný deficit a díry by mohly zalepit vyšší daně. Jenže to je něco, čemu se ODS, tedy nejsilnější vládní strana, dlouhodobě brání. A kritizuje to i bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO).