reklama
CNN Prima News Marian Jurečka

Marian Jurečka

Výpis příspěvků ke štítku „Marian Jurečka“

Jurečka zřejmě bude muset dočasně řídit ministerstvo zemědělství. Nekulovi brání covid

9. prosince 2021 15:16

Pokud bude vláda premiéra Petra Fialy (ODS) jmenována již v příštím týdnu, bude dočasným řízením ministerstva zemědělství pověřen lidovecký předseda Marian Jurečka, který ve vládě povede ještě resort práce. Potvrdil to ve vysílání CNN prima NEWS. Důvodem je podle něj pozitivní PCR test kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL), který bude muset být jmenován až po skončení izolace.

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

3. prosince 2021 13:36

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Fiala: Nic měnit nebudu. Koalice přes Zemanův odpor trvá na nominacích na ministry

18. listopadu 2021 14:49

Lídři koalice Spolu stojí za nominacemi na ministry, jak je ve středu prezidentovi Miloši Zemanovi předložil předseda ODS pověřený skládáním vlády Petr Fiala. Prezident ve středu večer uvedl, že předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra. Jméno neuvedl, kandidáta ale osobně nezná. Podle budoucího premiéra Petra Fialy se ale nic měnit nebude.

PŘEHLEDNĚ: Fiala představí Zemanovi personální složení vlády. Jak bude seznam vypadat?

16. listopadu 2021 09:08

O většině jmen nové vlády Petra Fialy (ODS) už má pětikoalice jasno. Fiala chce kompletní seznam nových členů kabinetu prezidentovi Miloši Zemanovi představit ve středu během návštěvy v Ústřední vojenské nemocnici. Jak by personální zastoupení nakonec mohlo vypadat, shrnula redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací.

Testovat by se mělo ve školách i firmách, říká Jurečka. Nevyloučil nouzový stav

14. listopadu 2021 12:44

Zavedení nouzového stavu nelze vyloučit, je ale potřeba dělat vše pro to, aby se mu Česko vyhnulo, řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka v pořadu Partie Terezie Tománkové. Rovněž by byl pro pravidelné testování nejen ve školách, ale také ve firmách. Podle Vladimíra Špidly (ČSSD), bývalého premiéra a poradce exministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, ale bude nouzový stav nevyhnutelný, pokud se situace zhorší, zaznělo ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama