CNN Prima News Baltimore

Baltimore

Výpis příspěvků ke štítku „Baltimore“

Tragická střelba na slavnosti v Baltimoru. Dva lidé zemřeli, mezi zraněnými je asi 14 dětí

Aktualizováno

Nejméně dva lidé přišli o život a 28 utrpělo zranění při střelbě ve městě Baltimore v americkém státu Maryland. Mezi zraněnými je zřejmě i 14 dětí. Tři ze zraněných jsou v kritickém stavu, pachatelů bylo několik a jsou na útěku, uvedla policie. Starosta Brandon Scott vyzval obyvatele k podání informací, které by vyšetřovatelům pomohly dopadnout útočníky, uvedla agentura AP.

Pacientovi transplantovali srdce prasete. Otvírá se cesta k nekonečné zásobě orgánů

Srdce z geneticky modifikovaného prasete transplantovali američtí lékaři pacientovi, aby mu zachránili život. O vysoce experimentální operaci, která se odehrála v pátek ve fakultní nemocnici v americkém městě Baltimore ve státu Maryland a trvala osm hodin, informovaly list The New York Times (NYT) a agentura AP. Nemocnice tři dny po zákroku uvedla, že se pacient cítí dobře.

Neplačte pro mě. Známý herec sdílel mrazivý vzkaz, za šest dní ho našli mrtvého

Když poslední srpnový den herec Michael K. Williams sdílel příspěvek na svých sociálních sítích, nikdo netušil, že bude jeho poslední. Jen o šest dní později byl herec ze seriálu The Wire – Špína Baltimoru, nalezen mrtvý ve svém bytě ve Williamsburgu. Příčina smrti není jasná, existuje však podezření na předávkování heroinem. V příspěvku na Instagramu publikoval klip svého kolegy Tracyho Morgana „Neplačte pro mě“.

Vegetariáni mají výrazně nižší riziko těžkého průběhu covidu. Vědci dumají nad příčinou

Vegetariánská a pescateriánská strava údajně významně snižují riziko středně těžkého a těžkého průběhu onemocnění COVID-19. U vegetariánské stravy se má jednat až o 73 procent, u pescateriánské (vegetariánská strava doplněná rybami a mořskými plody) o 59 procent nižší riziko oproti lidem, kteří jedí maso. Informoval o tom web Daily Mail.