CNN Prima News Barbora Zykmundová (Zpěváčková)

Barbora Zykmundová (Zpěváčková)

Výpis příspěvků ke štítku „Barbora Zykmundová (Zpěváčková)“

Komentátoři: Babiš je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co volíš. Do vlády s SPD by šel

„Andrej Babiš (ANO) je jako bonboniéra,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Info.cz Martin Schmarcz. Podle něj se způsob vládnutí současného premiéra může změnit podle toho, kdo s ním po volbách do Poslanecké sněmovny půjde do koalice. S komentátorkou CNN Prima NEWS Barborou Zpěváčkovou se shodli, že ANO by do vlády po určitých ústupcích s SPD šlo.

Babiš bude po volbách vydírat ODS možnou vládou s SPD a KSČM, předpovídá komentátor

Do sněmovních voleb zbývají necelé čtyři týdny a podle průzkumů se už rýsuje několik variant nového kabinetu. Mezi nejčastěji skloňované patří vláda hnutí ANO za účasti či podpory hnutí SPD nebo i komunistů. Podle některých volebních modelů je také pravděpodobná většinová koalice Spolu s Piráty a STAN. Mnoho politiků a komentátorů rovněž spekuluje o vládě ANO s ODS, nebo alespoň s částí občanských demokratů. Šéf strany Petr Fiala však něco takového kategoricky odmítá.

Komentátor: Každé zboží se časem okouká. Šlachtu přirovnal ke straně z 90. let

Když se objeví na politické scéně nová kometa, která působí jako spasitel, přitáhne obrovský zájem voličů. Šlachta je „soft verze SPD“. Tak okomentoval hnutí Přísaha komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk ve vysílání CNN Prima NEWS. Přísaha v posledním předvolebním průzkumu získala lehce přes tři procenta, experti si ale myslí, že ještě neřekla poslední slovo.

Pomůže tornádo Babišovi vyhrát volby? Chce vytěžit další katastrofu, míní novinář

Premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho ministři zkoušejí, jak by mohli využít další katastrofu. Takto komentoval situaci po řádění tornáda na jižní Moravě redaktor Seznam Zpráv Petr Holub ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS. Situaci přirovnal k začátku pandemie koronaviru. Novináři Barbora Zpěváčková ze CNN Prima NEWS a Petr Kolář z MF DNES se ovšem shodli, že by byla chyba, kdyby politici na místo poničené živelnou katastrofou nejeli.

Zeman se zastal Feriho. Co kdyby to dělal někdo jeho dceři? kritizuje ho novinářka

Nerozumím tomu, že se někdo může údajného sexuálního obtěžování žen od bývalého poslance Dominika Feriho (dříve za TOP 09) zastat, kritizovala prezidenta Miloše Zemana ve speciálním vysílání televize CNN Prima NEWS novinářka Barbora Zpěváčková. „Co kdyby někdo sexuálně obtěžoval jeho dceru?“ ptala se. Podle politologa Lukáše Jelínka Zeman svým vyjádřením přivítal Feriho ve svém názorovém táboře a tím vlastně ponížil TOP 09.

PODCAST: Potravinová soběstačnost jako vyhlášení války českým spotřebitelům?

Potravinová soběstačnost. Tohle dvojsloví začalo v posledních dnech hodně silně rezonovat v českém politickém, mediálním i veřejném prostoru. Důvodem je návrh skupiny poslanců, podle něhož by měl být podíl českých potravin v supermarketech v roce 2027 až 85 procent. Je takový návrh politiků populistický? Funguje podobná regulace ve světě a fungovala v historii? Mohou v důsledku takového opatření zdražit potraviny v obchodech? Na tyto i jiné otázky se v prvním díle našeho podcastu nazvaného Postřehy z redakce snaží odpovědět Jakub Němec, Petr Musil a Barbora Zpěváčková.

Barbora Zpěváčková - redaktorka CNN Prima NEWS

Teoretické zkušenosti nabírala při studiích politologie a žurnalistiky na Univerzitě Karlově, Univerzitě Hradec Králové a Vyšší odborné škole publicistiky. Nabyté vědomosti začala převádět do praxe v roce 2013 na stáži v deníku Právo.