
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
Postřehy z redakce
Nejnovější příspěvky k tématu
Postřehy z redakce

PODCAST Postřehy z redakce: Politické ideje vytlačuje politický marketing
Proč politické ideje stále častěji nahrazuje politický marketing? Je politické dělení na levici a pravici mrtvé? A opravdu se politické ovzduší v Česku od devadesátých let tak změnilo, nebo si to jen namlouváme skrz optiku sociálních sítí? Tyto i další otázky rozebírali ve čtvrtém díle podcastu Postřehy z redakce novináři ze CNN Prima NEWS.
Postřehy z redakce

PODCAST Postřehy z redakce: Kdo nutí děti do učňovských oborů, nahání je do chudoby
Čtyři sta tisíc řemeslníků chybí na českém trhu práce podle odhadů Hospodářské komory. Ministerstvo průmyslu chce zájem o řemesla zvýšit i tím, že řemeslníkům nabídne možnost být ve svém oboru certifikovanou špičkou. Připravuje totiž zavedení mistrovské zkoušky. Zájemci by za ni v průměru zaplatili 25 tisíc. Nedostatek řemeslníků byl tématem třetího dílu podcastu Postřehy z redakce. Jakub Němec, Petr Musil a Filip Kalčák diskutovali se svou redakční kolegyní Karolínou Neubergerovou, která tuto oblast dlouhodobě sleduje.

PODCAST Postřehy z redakce: Procházka po místech, která nahánějí strach a úzkost
Když nevíte, co se skládkou komunálního odpadu, můžete ji zapálit. Riskujete tím nanejvýš to, že pod vaším městem začnou hořet nevytěžená ložiska uhlí a inspirujete tvůrce filmových a herních hororů. Tak, jako se to stalo v pensylvánském městečku Centralia, jehož podzemí hoří už skoro šedesát let a dalších 250 ještě bude. Jakub Němec a Petr Musil si ke svému druhému dílu podcastového pořadu Postřehy z redakce pozvali svého kolegu Filipa Kalčáka. Kromě Centralie si novináři webu CNN Prima NEWS povídali i o dalších místech světa, po kterých se člověk úplně netouží procházet.

PODCAST: Potravinová soběstačnost jako vyhlášení války českým spotřebitelům?
Potravinová soběstačnost. Tohle dvojsloví začalo v posledních dnech hodně silně rezonovat v českém politickém, mediálním i veřejném prostoru. Důvodem je návrh skupiny poslanců, podle něhož by měl být podíl českých potravin v supermarketech v roce 2027 až 85 procent. Je takový návrh politiků populistický? Funguje podobná regulace ve světě a fungovala v historii? Mohou v důsledku takového opatření zdražit potraviny v obchodech? Na tyto i jiné otázky se v prvním díle našeho podcastu nazvaného Postřehy z redakce snaží odpovědět Jakub Němec, Petr Musil a Barbora Zpěváčková.
Další hlavní zprávy
Koronavirus

Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
- Aktualizováno
Index protiepidemického rizika PES ve středu po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale zůstává ve čtvrtém z pěti stupňů rizika. Důvodem zhoršení indexu je nárůst reprodukčního čísla, stouplo na 0,82. Ostatní tři sledovaná kritéria se naopak zlepšila. Koronavirem se v ČR od začátku epidemie prokazatelně nakazilo přes 900 000 lidí. V úterý přibylo 9 558 potvrzených případů, o 1 239 méně než před týdnem.
360°

Kalousek a Topolánek: Nestvořili jsme Babiše. Stvořil ho strach, že ho zavřou
Odcházející poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) se v pořadu 360° CNN Prima NEWS s bývalým premiérem Mirkem Topolánkem shodl na tom, že nestvořili Andreje Babiše (ANO), jak současný premiér s oblibou tvrdí. Stvořila jej podle nich opoziční smlouva a obava o vlastní majetek.
Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní
Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.