CNN Prima News basketbal

basketbal

Výpis příspěvků ke štítku „basketbal “

Telefony ven, přepisuje se rekord. LeBron zažil show, kterou umí nabídnout jen v USA

9. února 2023 06:02

Slavná basketbalová značka LA Lakers nezažívá v této sezoně idylické chvíle. Ale během úterního večera bylo vše zapomenuto. I fakt, že losangeleská organizace s Oklahomou ten den prohrála. NBA má díky LeBronu Jamesovi po 39 letech nového rekordmana v počtu nastřílených bodů. A tento přepis historie si vysloužil show, kterou v zámoří kvůli „pouhé“ statistice zkrátka umí. „V Americe zábavný prvek prodává dění na palubovce,“ popisuje pro CNN Prima NEWS někdejší kouč české reprezentace Michal Ježdík.

Basketbalista Krejčí má šanci na NBA. Získal ho Washington a poslal do Oklahomy

19. listopadu 2020 08:39

Rozehrávač Vít Krejčí byl jako pátý český basketbalista v historii draftován do NBA. 20letého rodáka ze Strakonic hrajícího španělskou ligu za Zaragozu si vybral ve druhém kole na 37. pozici klub Washington Wizards, ale vzápětí jej vyměnil do celku Oklahoma City Thunder. Jako jedničku zvolila Minnesota 19letého amerického křídelníka Anthonyho Edwardse z univerzitního týmu Georgia Bulldogs z NCAA.

Show v zámoří za koronaviru: Videohovory, zvuky z her nebo virtuální publikum

5. srpna 2020 06:11

Diváci v kině. Tak se často referuje o publiku, které navštěvuje sportovní události ve Spojených státech amerických. Když se ale stadiony a arény v zámoří vinou koronavirové pandemie staly pro fanoušky nedobytnou pevností, bylo ihned jasné, že i povětšinou pasivní sledující podstatně chybí. A tak se televizní stanice a kluby v USA snaží čarovat, jak se jen dá, aby tiché duely přetvořily na poutavý produkt.

Basketbalista Satoranský si odpočinul a užil si koronavirového volna s dcerou

28. července 2020 17:50

Rozehrávač Chicaga Bulls Tomáš Satoranský, kterého se netýká víkendový restart zámořské NBA, bude dva týdny trénovat s českou basketbalovou reprezentací na soustředěních v Mariánských Lázních a v Nymburce. Se spoluhráči se nyní potkal poprvé od loňského zářijového tažení za historickým šestým místem na mistrovství světa v Číně.

Basketbalová NBA se bude dohrávat od 31. července, ale bez Čecha Satoranského

4. června 2020 21:55

Jediný český basketbalista v zámořské NBA Tomáš Satoranský si v probíhající sezoně, která začne po přerušení kvůli pandemii koronaviru 31. července, nezahraje. Jeho klub Chicago Bulls měl v době přerušení 11. března výraznou ztrátu na postupové pozice do play-off a společně se sedmi dalšími celky nebyl zařazený mezi 22 „šťastných“.

Poslední tanec Michaela Jordana: Emotivní pohled na sportovní ikonu

23. května 2020 06:52

Nová dokumentární série Poslední představení (v originále The Last Dance) nabízí komplexní ohlédnutí za úctyhodnou kariérou pravděpodobně nejlepšího basketbalisty všech dob Michaela Jordana. Deset hodin ve společnosti milované sportovní a kulturní ikony nabízí napětí a emoce, které se lidem, co nezažili devadesátá léta, dají jen stěží vysvětlit.