bazar

Výpis příspěvků ke štítku „bazar“

Myčka za 700, hrnec za 30. Jak to za krize frčí v největším bazaru na Moravě

Jak se za krize nakupuje v obchodech s použitým zbožím? „Ušetřím tisíce. Nedávno jsem tu koupila myčku za 700 korun a dneska jsem přišla pro elektrickou troubu,“ pochvaluje si 73letá Ludmila Klimánková, bývalá zdravotní sestra. „V televizi říkají, že máme žně, ale není to pravda. I my strádáme,“ říká 48letá Vladimíra Helísková, majitelka asi největšího bazaru na Moravě.

Tváří se jako kupující, pak vám vyluxují platební kartu. Jak poznat podvodníky na internetu?

Scénář je vždy stejný. Ozve se nadšený kupující, zda je zboží k dispozici, poprosí o přepravu přes speciálního kurýra a skrze falešný odkaz poprosí o vyplnění platebních údajů. S takovým podvodem se setkal téměř každý třetí Čech, který prodává své věci na populárních internetových bazarech. Podvodníci využívají důvěry a neopatrnosti lidí, přitom stačí dodržovat několik bezpečnostních pravidel. Jak nenaletět podvodníkům a na co si dát pozor?

Internetoví šmejdi vám vyluxují celý účet. Zaměřili se na on-line bazary, varuje policie

O desítky milionů korun už Čechy připravili podvodníci ze zahraničí, kteří se zaměřují na lidi prodávající staré věci na internetových bazarech. Předstírají zájem o koupi, ve skutečnosti ale chtějí získat přístup k bankovním účtům prodávajících. Ti pak nezřídka přijdou o celé úspory. Jejich trik spočívá v tom, že nabídnou platbu a odvoz věci přes kurýrní službu.

České insta bazary, kde se obléknete stylově za pár korun

Nakupovat do second handů už dávno nechodí jen lidé, kteří mají hluboko do kapsy. Nabídka oblečení je pestrá a často je v nich možné najít opravdové módní poklady. Stačí jen umět hrábnout do ramínek a mít čas sekáč prolézt od dveří po poslední štendr. I když je tu ještě jedna varianta. On-line bazary, jejichž profily jsou na Instagramu. Kromě výhody, že můžete nakupovat ráno, odpoledne, večer, i v noci, nemusíte nikam chodit. Lidé prodávající své oblečení on-line vám většinou ke každému kousku napíšou cenu i velikost, takže je vše hezky přehledné.