bazar

Výpis příspěvků ke štítku „bazar“

Myčka za 700, hrnec za 30. Jak to za krize frčí v největším bazaru na Moravě

5. listopadu 2022 08:32

Jak se za krize nakupuje v obchodech s použitým zbožím? „Ušetřím tisíce. Nedávno jsem tu koupila myčku za 700 korun a dneska jsem přišla pro elektrickou troubu,“ pochvaluje si 73letá Ludmila Klimánková, bývalá zdravotní sestra. „V televizi říkají, že máme žně, ale není to pravda. I my strádáme,“ říká 48letá Vladimíra Helísková, majitelka asi největšího bazaru na Moravě.

Tváří se jako kupující, pak vám vyluxují platební kartu. Jak poznat podvodníky na internetu?

2. srpna 2022 22:37

Scénář je vždy stejný. Ozve se nadšený kupující, zda je zboží k dispozici, poprosí o přepravu přes speciálního kurýra a skrze falešný odkaz poprosí o vyplnění platebních údajů. S takovým podvodem se setkal téměř každý třetí Čech, který prodává své věci na populárních internetových bazarech. Podvodníci využívají důvěry a neopatrnosti lidí, přitom stačí dodržovat několik bezpečnostních pravidel. Jak nenaletět podvodníkům a na co si dát pozor?

Internetoví šmejdi vám vyluxují celý účet. Zaměřili se na on-line bazary, varuje policie

22. července 2022 23:49

O desítky milionů korun už Čechy připravili podvodníci ze zahraničí, kteří se zaměřují na lidi prodávající staré věci na internetových bazarech. Předstírají zájem o koupi, ve skutečnosti ale chtějí získat přístup k bankovním účtům prodávajících. Ti pak nezřídka přijdou o celé úspory. Jejich trik spočívá v tom, že nabídnou platbu a odvoz věci přes kurýrní službu.

České insta bazary, kde se obléknete stylově za pár korun

11. června 2020 12:45

Nakupovat do second handů už dávno nechodí jen lidé, kteří mají hluboko do kapsy. Nabídka oblečení je pestrá a často je v nich možné najít opravdové módní poklady. Stačí jen umět hrábnout do ramínek a mít čas sekáč prolézt od dveří po poslední štendr. I když je tu ještě jedna varianta. On-line bazary, jejichž profily jsou na Instagramu. Kromě výhody, že můžete nakupovat ráno, odpoledne, večer, i v noci, nemusíte nikam chodit. Lidé prodávající své oblečení on-line vám většinou ke každému kousku napíšou cenu i velikost, takže je vše hezky přehledné.