Tachometry stáčely skoro všechny bazary v Česku, říká expert. Proč se kilometry i přidávaly?

Přetáčení tachometrů je sport, který v Česku provozovaly skoro všechny bazary

Devadesátky, Auta a podvody s nimi v 90. letech - 2.11. v 20:15

Přetáčení tachometrů je sport, který v Česku provozovaly skoro všechny bazary. Proč se Češi styděli za své „stodvacítky“ a jak moc byli naivní? Jak se vydělávalo na pojišťovacích podvodech? A na co motoristé stáli ty největší fronty? I to byla témata nového dílu podcastu Devadesátky v Česku z produkce CNN Prima NEWS.

Uznávaný specialista na automobily Martin Vaculík a mnohaletý dovozce automobilů ze zahraničí David Kubrt se v dalším díle podcastu Devadesátky v Česku sice neshodli na nejlepším autě devadesátých let, ale zato si notovali v bezradnosti českých automechaniků, kteří si nevěděli rady se západními ojetinami. A to i přes mnohem chudší výbavu týkající se bezpečnostních prvků.

ČTĚTE TAKÉ: Orgie i chytání prasete: DJ Uwa o devadesátkách v Discolandu. Koho Jonák trestal ve sklepě?

Menší nároky na bezpečnost byly nejen v samotných autech, ale i na silnicích. Někteří dnes možná zapomněli i na vyšší rychlostní limity, na což narazil i moderátor podcastu Devadestáky v Česku Karel Zídka. „V těch devadesátkách se jezdilo šedesát přes Prahu,“ nadhodil téma. „V noci nebyla omezená rychlost vůbec, takže v noci jste mohli závodit, jak jste chtěli,“ doplnil Martin Vaculík.

Otevřená zpověď českých legend porna. Po natáčení jsme souložili i v hotelu, říká Tarra White

Náročné sexuální polohy, neobvyklé počty partnerů, i nadměrné rozměry jejich proporcí. Peripetie s pohlavními nemocemi, ale i pohádkové výdělky. Pornohvězdy 90. let Paula Wild a Tarra White v dalším díle videopodcastu Devadesátky v Česku na CNN Prima NEWS přiznaly, že erotika byla nejen jejich profesí, ale i koníčkem. Legendy filmů pro dospělé zavzpomínaly, co pro ně znamenal ostych, i na to, jak si sex před kamerami dokázaly užívat naplno.

K největším nešvarům devadesátek patřily také krádeže, které byly kvůli jednoduššímu zabezpečení vozů (často jen pákou na zamykání volantu) častým jevem. Zlodějům stačila například i pomůcka v podobě drátu na vyháčkování, který byl na druhou stranu častým pomocníkem i běžných řidičů. Ti si totiž v té době téměř tradičně zabouchávali klíče ve voze – a to často i nastartovaném. „Každej chlap, kterej měl stodvacítku, ji samozřejmě uměl taky vyháčkovat, aby se dostal do svý vlastní stodvacítky. Můj strýc vozil přichycenej ten drát v blatníku,“ zavzpomínal Vaculík.

V podcastu došlo i na podvody autobazarů. Některé triky vydržely dokonce dodnes, ale rozhodně v méně časté podobě. „Přetáčení tachometrů je sport, kterej tady v Česku provozovaly skoro všechny bazary,“ potvrdil Kubrt.

Někdy se ale kilometry na tachometru nejen ubíraly, ale dokonce i přidávaly. Proč? I to se dozvíte v dalším díle podcastu Devadesátky v Česku, který najdete v úvodním videu tohoto článku.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Žárlivý narcis neunesl rozchod. Přítelkyni Naďu zabil a její ostatky poslal Českou poštou

Tagy:
bazar autobazar stáčení tachometrů podcast Česko Praha Martin Vaculík videopodcast Devadesátky v Česku Karel Zídka David Kubrt