reklama

David Berdych je teď spořádaný občan, tvrdí jeho advokát Ortman

Policie před pár dny zadržela Jaromíra Prokopa, posledního člena Berdychova gangu. Spravedlnosti se vyhýbal přes patnáct let. V USA, kde se ukrýval, měl rovněž páchat trestnou činnost. K Prokopově dopadení se pro zpravodajství CNN Prima NEWS vyjádřil Berdychův advokát Jaroslav Ortman.

reklama

Z počátku měl podle Ortmana Prokop v gangu poměrně velkou roli. Jako jeden z jeho prvních členů ale relativně brzy odešel, stihl se tak prý zúčastnit zhruba prvních pěti nebo šesti skutků. Podle Ortmanova vyjádření se Prokop pohyboval v devadesátých letech ve společnosti, která žila na hraně zákona. Byl také velmi dobrým známým kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka.

K tématu

S výší trestů u některých odsouzených členů Berdychova gangu Ortman nesouhlasí. Upozorňuje například, že ačkoli Berdych spolupracoval s policií a pomohl odhalit celou organizovanou skupinu, dostal ze všech obviněných nejvyšší trest.

K tématu

Na otázku ohledně Prokopových vztahů s Davidem Berdychem Ortman odpověděl, že je jeho někdejší klient na dobré životní cestě. „Jsem rád, že se skutečně našel, takže žije spořádaným životem a můžu říct, to je teď spořádaný občan České republiky,“ uvedl Ortman.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama