David Berdych je teď spořádaný občan, tvrdí jeho advokát Ortman

Policie před pár dny zadržela Jaromíra Prokopa, posledního člena Berdychova gangu. Spravedlnosti se vyhýbal přes patnáct let. V USA, kde se ukrýval, měl rovněž páchat trestnou činnost. K Prokopově dopadení se pro zpravodajství CNN Prima NEWS vyjádřil Berdychův advokát Jaroslav Ortman.

Z počátku měl podle Ortmana Prokop v gangu poměrně velkou roli. Jako jeden z jeho prvních členů ale relativně brzy odešel, stihl se tak prý zúčastnit zhruba prvních pěti nebo šesti skutků. Podle Ortmanova vyjádření se Prokop pohyboval v devadesátých letech ve společnosti, která žila na hraně zákona. Byl také velmi dobrým známým kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka.

S výší trestů u některých odsouzených členů Berdychova gangu Ortman nesouhlasí. Upozorňuje například, že ačkoli Berdych spolupracoval s policií a pomohl odhalit celou organizovanou skupinu, dostal ze všech obviněných nejvyšší trest.

Na otázku ohledně Prokopových vztahů s Davidem Berdychem Ortman odpověděl, že je jeho někdejší klient na dobré životní cestě. „Jsem rád, že se skutečně našel, takže žije spořádaným životem a můžu říct, to je teď spořádaný občan České republiky,“ uvedl Ortman.

Tagy: