reklama

David Berdych je teď spořádaný občan, tvrdí jeho advokát Ortman

Policie před pár dny zadržela Jaromíra Prokopa, posledního člena Berdychova gangu. Spravedlnosti se vyhýbal přes patnáct let. V USA, kde se ukrýval, měl rovněž páchat trestnou činnost. K Prokopově dopadení se pro zpravodajství CNN Prima NEWS vyjádřil Berdychův advokát Jaroslav Ortman.

reklama

Z počátku měl podle Ortmana Prokop v gangu poměrně velkou roli. Jako jeden z jeho prvních členů ale relativně brzy odešel, stihl se tak prý zúčastnit zhruba prvních pěti nebo šesti skutků. Podle Ortmanova vyjádření se Prokop pohyboval v devadesátých letech ve společnosti, která žila na hraně zákona. Byl také velmi dobrým známým kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka.

K tématu

S výší trestů u některých odsouzených členů Berdychova gangu Ortman nesouhlasí. Upozorňuje například, že ačkoli Berdych spolupracoval s policií a pomohl odhalit celou organizovanou skupinu, dostal ze všech obviněných nejvyšší trest.

K tématu

Na otázku ohledně Prokopových vztahů s Davidem Berdychem Ortman odpověděl, že je jeho někdejší klient na dobré životní cestě. „Jsem rád, že se skutečně našel, takže žije spořádaným životem a můžu říct, to je teď spořádaný občan České republiky,“ uvedl Ortman.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
Promiňte, školku musíme na deset dní zavřít. Jak covid paralyzoval šestičlennou rodinu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Další články
reklama
reklama