reklama
CNN Prima News bezdomovec

bezdomovec

Výpis příspěvků ke štítku „bezdomovec“

Policie zatkla armádního veterána za squatting. Senior žil v lese téměř 30 let

Policie v americkém státě New Hampshire zatkla muže, který žil téměř tři desetiletí uprostřed lesů. Jednaosmdesátiletý David Lidstone si postavil malou chatu, kterou vybavil solárními panely, ovocnou a zeleninovou zahradou či kurníkem pro kuřata. Ukázalo se ale, že 27 let obýval soukromý pozemek a nyní čelí obvinění z nelegálního squattingu. O jeho případu dnes informovala agentura AP.

Policista kope do muže na zemi, který se ani nebrání. Brutální video otřáslo Slovenskem

Slovenskou společností hýbou záběry z obce Stará Turá, na kterých policista brutálně mlátí bezvládného muže. Video zveřejnil na sociálních sítích jeden z přihlížejících. Na incident už zareagoval slovenský policejní prezident Peter Kovařík. „Podle informací, které mám, se zásah strážníka opravdu zdá být nepřiměřený,“ vzkázal rozladěným občanům. Zákroku měla předcházet krádež a agresivní chování neznámého muže, kterého poté policista zbil.

Muže bez domova zbil, vyfotil a upálil. Dostal 13 let vězení

Za zbití a následné upálení bezdomovce v pražském Trojmezí potrestal soud Jiřího Málka 13 lety vězení. Uznal ho vinným z vraždy, z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také z výtržnictví. Vyšetřovatelé činu uváděli, že muž vraždil, protože nesnáší sociálně vyloučené skupiny lidí. To se však nepodařilo prokázat a Málek to výslovně popřel. Uvedl také, že na útok si nepamatuje. Verdikt není pravomocný.

reklama