CNN Prima News bezdomovec

bezdomovec

Výpis příspěvků ke štítku „bezdomovec“

Udělali si otroky z bezdomovců. Skupina lidí z Ústecka je nutila pracovat na stavbách

24. listopadu 2022 10:49

Policie obvinila čtyři muže a jednu ženu z vykořisťování lidí v Ústeckém kraji. Skupina si podle kriminalistů vyhlížela své oběti mezi bezdomovci a sociálně slabými v okolí nádraží, parků či charitativních organizací. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Zároveň vyzval možné další poškozené, aby se přihlásili policistům.

Smrt v popelářském voze: Katka měla tříletou dceru a nebyla bezdomovkyně, hájí ji přátelé

16. listopadu 2022 20:02

Tragická událost v pondělí otřásla Havířovem. Jednadvacetiletou Kateřinu, která přespávala v kontejneru na papír, nic netušící popeláři vysypali do vozu. Stlačení lisem v něm nepřežila. Podle prvotních informací mělo jít o ženu bez domova. Její rodiče a přátelé ale uvádějí, že to bezdomovkyně ani feťačka nebyla. Zůstala po ní tříletá dcera.

Reportáž z „ostravské favely“: Drahota drtí bezdomovce i jejich mazlíčky. Máme hlad, zoufají

31. října 2022 07:32

Váží jen 40 kilogramů. „Pořád hubnu, a nechápu proč,“ stěžuje si 50letá Dagmar Paláková, která žije v garáži. Když ji reportér CNN Prima NEWS navštívil před rokem, vážila ještě 45 kilo. „Moc bych potřebovala poradit od nějakého doktora, jak zase přibrat,“ prosí o kontakt na odborníka. Jídla, jehož ceny závratně rostou, je přitom v kolonii bezdomovců v bývalých garážích v Ostravě stále méně. A hlad tu mívají i psi, kočky a andulky, které chudákům dělají společnost.

Za dobrosrdečnost vězení. Žena chodila krmit bezdomovce, hrozí jí pobyt za mřížemi

30. října 2022 09:44

Pokud člověk nezískal oficiální povolení úřadů, pak mu arizonská vyhláška zakazuje vydávat jídlo lidem v městských parcích. To však Norma Thorntonová, která chodila krmit bezdomovce skoro každý den, nevěděla. V případě, že by v jednání pokračovala, hrozily by jí čtyři měsíce za mřížemi, pokuta a dvouletá podmínka. O případu informoval web Daily Mail.

Žiju se psem v garáži a živí nás popelnice, říká otec partnera Lucie Bílé. Co mu vzkázal?

15. října 2022 08:02

Jak doléhá krize na bezdomovce? Reportér CNN Prima NEWS se ptá v ostravském slumu u koksovny Jan Šverma, kde v garážích živoří desítky nešťastníků. U jedné z nich zrovna štěká německý ovčák Lucky a jeho pán se asi po čtvrthodině hovoru překvapivě svěří: „Jsem táta toho Radka, co už sedm let žije se zpěvačkou Lucií Bílou.“ Radka Filipiho? „Jo, nelžu vám. S osudem nic neuděláte, v garážích přežívám 19 let,“ vypráví 60letý Roman Dvorský.