CNN Prima News bezpečnostní složky

bezpečnostní složky

Výpis příspěvků ke štítku „bezpečnostní složky“

Putin se bojí státního převratu. Kreml údajně ohrožují zahraniční agenti i hypnóza

22. listopadu 2022 00:24

Nedávné manévry Federální ochranné služby (FSO) v Moskvě, při nichž bezpečnostní složky cvičily zásah při eventuálním teroristickém útoku, se podle ruského opozičního listu Russia Insider ve skutečnosti konalo z důvodu nácviku reakce na možný státní převrat. K němu mohou podle kremelských úřadů dopomoci i zahraniční agenti s hypnotickými schopnostmi.

Řvali, že jsme Šmoulové. A mně zničili kočárek! Jaký byl 17. listopad očima mlátiček?

17. listopadu 2022 17:24

Leckdo se dodnes pyšně chlubí, že na Národní třídě tenkrát také byl. Tihle tam ale 17. listopadu 1989 nejen byli, nýbrž často i bili. Jaký byl večer, který před 33 roky odstartoval sametovou revoluci, očima členů zasahujícího pohotovostního pluku? Lze to zjistit z jejich výslechů dochovaných v Archivu bezpečnostních složek, které má CNN Prima NEWS k dispozici. A mnohdy je to dost bizarní čtení.

Před Čínou není úniku. Peking má po celém světě tajné policejní stanice, jsou i v Česku

2. listopadu 2022 08:29

Španělská nevládní organizace Safeguard Defenders zabývající se bezpečností ve světě představila rozsáhlý dokument, podle kterého si Číňané můžou došlápnout na své občany i v zahraničí. Peking totiž má po světě provozovat desítky utajených policejních stanic, přestože v zahraničí nemají žádnou jurisdikci. Policisté sloužící v zahraničí podle dostupných informací například přemlouvají Číňany v zahraničí, aby se vrátili do své domoviny, nebo sbírají zpravodajské informace. Podle zprávy funguje policejní zastoupení Pekingu i v České republice.

Putin naráží na tvrdý odpor. Dagestánci nechtějí narukovat do války a mlátí policisty

26. září 2022 06:24

Vyhlášená částečná mobilizace v Rusku vyvolala velkou vlnu nevole napříč celou federací. V řadě měst, ať už na Sibiři nebo v západních vyspělých městech jako Moskva či Petrohrad, vypukly demonstrace, které bezpečnostní složky prezidenta Vladimira Putina tvrdě potíraly. Daleko horší situace je však v kavkazském Dagestánu. Místní protesty a násilný odpor je totiž mnohem ostřejší, než se kterým se Rusové setkali jinde. Při střetech s policisty byly zraněny desítky lidí a už se rozjela i série zatýkání.

Jsme ještě naživu, volaly zoufalé děti. Proč texaská policie nezasáhla proti střelci dřív?

1. června 2022 14:01

Americká média získala do rukou policejní nahrávky, které zachycují rozhovor zasahujících bezpečnostních složek a studentky při střelbě na základní škole v Uvalde. Z nahrávky vyplývá, že policie věděla, že střelec je ve stejné místnosti jako děti a že řada školáků stále žije. Přesto bezpečnostní složky čekaly nejméně 45 minut před školou.

Polsko se chystá na útok tisíců migrantů. Je to taktika běloruských agentů, říká expert

8. listopadu 2021 16:36
Aktualizováno

V pondělí se stovky migrantů pokusily překonat bělorusko-polské hranice a přejít na polské území. Ministerstvo vnitra následně uvedlo, že polské bezpečnostní služby pokusu o překonání hranic zabránily. Podle mluvčího vlády se ale u hranic srotily tisíce lidí a Poláci očekávají další pokus o zteč. Šéf Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že se k tomuto organizovanému kroku nerozhodli sami uprchlíci, ale Bělorusko a jeho tajné služby.

Nenecháme se zastrašit, křičí Afghánci v ulicích. Reportérka CNN popsala útok v Kábulu

5. srpna 2021 19:21

Radikální hnutí Tálibán už několik týdnů postupně zabírá území v Afghánistánu a teď se násilí přesunulo i do hlavního města Kábulu. Během výbuchů a střelby nedaleko sídla ministra obrany zemřelo osm civilistů. Ve středu se k činu přihlásil právě Tálibán. Nejnovější informace k situaci sdělila reportérka CNN Clarissa Wardová.

Země, kde armáda vyhlásila válku doktorům: Za péči o pacienty jim hrozí smrt, léčí tajně

11. července 2021 16:59

Klinika pod palbou a lékaři v slzách. Jedna z kulek vystřelená vojáky zasáhla do krku mladého muže, který se snažil bránit dveře. Lékaři se zoufale snažili zastavit silné krvácení, zatímco podlaha okolo se zbarvila do ruda. Tak popisují reportéři agentury AP scénu z tajné nemocnice ukryté v jednom z myanmarských klášterů, kterou vzaly bezpečnostní složky útokem. Léčili se v ní totiž zranění demonstranti, kteří protestovali proti vývoji v zemi po únorovém vojenském puči.

Vražda prezidenta Haiti: Bezpečnostní složky zabily čtyři podezřelé, dva zadržely

8. července 2021 08:24

Bezpečnostní složky na Haiti zastřelily čtyři členy komanda, které podezírají ze středeční vraždy prezidenta Jovenela Moiseho. Další dvě osoby pak zadržely. Podle zahraničních médií to oznámil šéf tamní policie. Haitská první dáma, která při útoku utrpěla těžká zranění, podle amerických médií již dorazila do nemocnice v Miami. Dominikánská republika kvůli situaci v Haiti uzavřela se svým sousedem hranice. Zavraždění Moiseho odsoudila ve společném prohlášení Rada bezpečnosti OSN.