BLM

Výpis příspěvků ke štítku „BLM“

BLM se zastalo komunistického režimu na Kubě. Za protivládní protesty mohou USA, tvrdí

18. července 2021 19:34

Hnutí Black Lives Matter (BLM) vyzvalo americkou vládu, aby ukončila ekonomické embargo vůči Kubě. Aktivisté považují embargo za „kruté a nehumánní“. Současné protivládní protesty na ostrově jsou podle nich výsledkem dlouhodobé americké politiky. BLM rovněž pochválilo kubánský autoritářský režim za jeho podporu „černých revolucionářů“ v Africe. Příspěvek na sociálních sítích vyvolal silný odpor u republikánů i kubánských přistěhovalců.

Bůh mi zaklepal na dveře. Muž, který mířil zbraní na demonstranty, chce do Senátu

20. května 2021 09:33

Právník Mark McCloskey, který se loni dostal na přední stránky médií, když se svou ženou se zbraní v ruce bránil pozemek před demonstranty z hnutí Black Lives Matter, oznámil kandidaturu do amerického Senátu. Informoval o ní během rozhovoru pro Fox News, ve kterém apeloval na občany, že je čas se postavit a vzít si svou zemi zpět. Bidenova administrativa podle něj zabíjí občanská práva.

Ceny Grammy opanovaly ženy. Beyoncé i Taylor Swiftová pokořily rekordy

15. března 2021 06:46

Letošnímu udílení amerických hudebních cen Grammy dominovaly ženy, které zvítězily ve všech ostře sledovaných kategoriích. Cenu za nejlepší píseň roku získala zpěvačka H.E.R. se skladbou I Can't Breathe volající po ukončení rasové diskriminace. Jednu z cen si odnesla i devítiletá dcera Beyoncé. R&B hvězda Beyoncé na slavnostní ceremonii pokořila rekord v počtu získaných ocenění u žen; stálice Taylor Swiftová se zase vítězstvím v kategorii album roku za desku Folklor stala první ženou, která toto ocenění získala již potřetí.

Meghan by se mělo věřit. Bojkot královské rodiny, volá spoluzakladatelka hnutí BLM

9. března 2021 17:20

Spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter Opal Tometiová volá po bojkotu britské královské rodiny a zastává názor, že Meghan Markleové by se mělo věřit. Jde o reakci na otevřený rozhovor, ve kterém zaznělo, že v královské rodině se podle všeho báli, zda její syn nebude mít příliš tmavou pleť. Informovala o tom zahraniční média.

Lídr hnutí Proud Boys, podporujícího Trumpa, byl zatčen za spálení transparentu BLM

6. ledna 2021 12:16

Vůdce uskupení Proud Boys (Hrdí hoši) Henry „Enrique“ Tarrio byl v pondělí ve Washingtonu, D. C., zatčen za spálení transparentu hnutí Black Lives Matter ukradeného z černošského kostela během protestů po shromáždění „Stop the Steal“ (Zastavte kradení). Navíc byl obviněn i z držení vysokokapacitních zásobníků do střelných zbraní. Informoval o tom web CNN.

Demonstranti BLM ve Washingtonu napadli Trumpovy příznivce. Někteří skončili v krvi

15. listopadu 2020 07:34

Nadávky, zastrašování a násilí. V ulicích Washingtonu D. C. se střetli příznivci a odpůrci prezidenta Donalda Trumpa. Tisíce podporovatelů současného prezidenta se v sobotu shromáždily v hlavním městě USA, aby vyjádřily svůj nesouhlas s průběhem a výsledkem prezidentských voleb. Podle řady z nich byly volby „zmanipulované“ a „ukradené“. Ve městě se také objevilo několik stovek podporovatelů hnutí Black Lives Matter. S blížícím se večerem napětí mezi oběma tábory eskalovalo.

Demonstrantku z BLM srazil automobil, dav se na něj vrhl

25. září 2020 14:10

Šokující záběry na videu zveřejněném na Twitteru ukazují srážku demonstrantky z hnutí Black Lives Matter (BLM) pick-upem na třídě Sunset Boulevard v Hollywoodu. Na vůz se okamžitě vrhnou demonstranti a řidič ujíždí. Z videa není zřejmé, zda šlo o úmysl, či nešťastnou náhodu.

Manažer prodejny zavolal na černošské zloděje policii. Schytal to od aktivistky BLM

19. září 2020 08:16

Nechtěnou hvězdou sociálních sítí se stal manažer amerického obchodu s farmaceutickými prostředky ve Washingtonu, D. C. Zavolal totiž na dva Afroameričany, kteří v obchodě evidentně kradli zboží, policii. Aktivistka hnutí Black Lives Matter (BLM) jej obvinila z nadřazování majetku nad člověka a dala incident do souvislosti s násilnou smrtí George Floyda. Na událost jako první upozornil server News.com.au.