reklama

Demonstrantku z BLM srazil automobil, dav se na něj vrhl

Šokující záběry na videu zveřejněném na Twitteru ukazují srážku demonstrantky z hnutí Black Lives Matter (BLM) pick-upem na třídě Sunset Boulevard v Hollywoodu. Na vůz se okamžitě vrhnou demonstranti a řidič ujíždí. Z videa není zřejmé, zda šlo o úmysl, či nešťastnou náhodu.

reklama

Ve čtvrtek po setmění se na Sunset Boulevard v Hollywoodu, stejně jako na řadě jiných míst po celých USA, protestovalo proti verdiktu hlavní poroty v případu policií zastřelené Afroameričanky Breonny Taylor.

Záběry ukazují dav protestujících právě ve chvíli, kdy do něj najednou vjede černý pick-up a srazí a zraní jednu z žen. Dav se okamžitě vrhne na automobil a snaží se otevřít dveře u řidiče. Ten se snaží ujet, davu navzdory

Helikoptéra losangeleské policie (LAPD) automobil dokázala sledovat a nasměrovat k němu pozemní jednotky, které řidiče zadržely. Nyní je v policejní vazbě, bližší informace o něm zatím nejsou zveřejněné, informoval web Daily Mail. Z videa není zřejmé, zda šlo, nebo nešlo v případě sražené demonstrantky o úmysl. Není vyloučené, že žena vstoupila autu do cesty.

Na jiném videu je pak zachycen ještě druhý incident, kdy se do davu zaplete bílý automobil Prius, uvízne v něm a pomalu se jej snaží projet. Načež se na auto vrhnou demonstranti a řidič ujíždí pryč. Je však pronásledován a černému pick-upu doprovázejícímu demonstranty se nakonec automobil podaří dohnat i zablokova. Demonstrující se řidiči snaží vzít klíče. Nakonec se však autu přece jen podaří ujet.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Fronty a pozdní otevření. Slovensko začalo s plošným testováním obyvatel
Následky covidu: V Česku vzrostla nezaměstnanost, Slovensku hlouběji klesl HDP
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Několik hodin denně pečuje Dominik o kůži. Jak žije mladý muž s nemocí motýlích křídel?
Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají
Další články
reklama
reklama