reklama

BLOG: Kožešináři mají dostat obří kompenzace za zákaz farem

Jak smutně kouká, co? Naštěstí už takhle žít nemusí.
Zdroj: OBRAZ - Obránci zvířat

To jsem se teda zas jednou rozčílila, to vám řeknu. Pamatujete, jak jsem kdysi slavila to výročí zákazu kožešinových farem, kde se zabíjeli lišky a norci? Je úplně skvělý, že jsou ty zbytečný a krutý farmy zakázaný, ale představte si to, že poslankyně Balaštíková z hnutí ANO chce, aby ti podnikatelé dostali strašně velký peníze zpátky.

reklama

Tak si vemte, že takovej kožešinář, kterej vlastnil největší kožešinovou farmu u nás, říkal, že do ní investoval 30 miliónů korun. A víte, kolik paní poslankyně navrhuje, aby dostal jako kompenzaci? Ha, to byste nevěřili! Celých 100 miliónů! Taky vám to nějak nevychází?

100 – 30 = 70. Jo… celých 70 miliónů dostane navíc, ještě nad rámec svojí investice.

Je to celý nějaký divný… Ministerstvo zemědělství totiž doporučilo, aby ten návrh poslanci schválili. Tak můj předseda Marek psal na to ministerstvo, aby mu ukázali nějakou analýzu nebo prostě nějakej důkaz, jak na takovou obří částku přišli. Tak mu řekli, že žádnou takovou analýzu nemají. Ty čísla si prostě paní poslankyně vymyslela a ministerstvo to nijak neověřilo a doporučilo ke schválení.

Brrr, fuj. Na to se fakt nekouká dobře. Zákaz byl potřeba.
Brrr, fuj. Na to se fakt nekouká dobře. Zákaz byl potřeba.
Zdroj: OBRAZ - Obránci zvířat

To mi teda fakt přijde celý divný, a tak trošku za tím čuchám, čuchám podraz na slepice. Ta poslankyně Balaštíková je totiž proti zákazu klecových chovů a pořád bojuje za to, aby české slepice zůstaly trpět v klecích. A používá i třeba takovej argument, že zákaz kožešinových farem bude stát majlant. No, ještě aby ne! Vždyť o to sama usiluje a velikost těch částek navrhuje zvýšit. Tak mi přijde, že to celý dělá schválně, aby zkomplikovala slepicím cestu ke svobodě.

Pokud vás takový obrovský částky taky štvou, zkuste se ozvat panu ministrovi zemědělství. To je člověk, co o tom rozhoduje a celý to může ještě zvrátit. Vždyť tak obrovský částky fakt nedávaj smysl. Kontakt na něj najdete TADY.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama