reklama

BLOG: Kožešináři mají dostat obří kompenzace za zákaz farem

Jak smutně kouká, co? Naštěstí už takhle žít nemusí.
Foto: OBRAZ - Obránci zvířat

To jsem se teda zas jednou rozčílila, to vám řeknu. Pamatujete, jak jsem kdysi slavila to výročí zákazu kožešinových farem, kde se zabíjeli lišky a norci? Je úplně skvělý, že jsou ty zbytečný a krutý farmy zakázaný, ale představte si to, že poslankyně Balaštíková z hnutí ANO chce, aby ti podnikatelé dostali strašně velký peníze zpátky.

reklama

Tak si vemte, že takovej kožešinář, kterej vlastnil největší kožešinovou farmu u nás, říkal, že do ní investoval 30 miliónů korun. A víte, kolik paní poslankyně navrhuje, aby dostal jako kompenzaci? Ha, to byste nevěřili! Celých 100 miliónů! Taky vám to nějak nevychází?

100 – 30 = 70. Jo… celých 70 miliónů dostane navíc, ještě nad rámec svojí investice.

Je to celý nějaký divný… Ministerstvo zemědělství totiž doporučilo, aby ten návrh poslanci schválili. Tak můj předseda Marek psal na to ministerstvo, aby mu ukázali nějakou analýzu nebo prostě nějakej důkaz, jak na takovou obří částku přišli. Tak mu řekli, že žádnou takovou analýzu nemají. Ty čísla si prostě paní poslankyně vymyslela a ministerstvo to nijak neověřilo a doporučilo ke schválení.

To mi teda fakt přijde celý divný, a tak trošku za tím čuchám, čuchám podraz na slepice. Ta poslankyně Balaštíková je totiž proti zákazu klecových chovů a pořád bojuje za to, aby české slepice zůstaly trpět v klecích. A používá i třeba takovej argument, že zákaz kožešinových farem bude stát majlant. No, ještě aby ne! Vždyť o to sama usiluje a velikost těch částek navrhuje zvýšit. Tak mi přijde, že to celý dělá schválně, aby zkomplikovala slepicím cestu ke svobodě.

Pokud vás takový obrovský částky taky štvou, zkuste se ozvat panu ministrovi zemědělství. To je člověk, co o tom rozhoduje a celý to může ještě zvrátit. Vždyť tak obrovský částky fakt nedávaj smysl. Kontakt na něj najdete TADY.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce

  • Aktualizováno 10. července 2020

Počet nakažených koronavirem na Kutnohorsku vzrostl. V jednom z ohnisek nemoci je momentálně 39 potvrzených případů, jen tento pátek jich přibylo šest. Tamní krizový štáb proto rozhodl, že zpřísní hygienická opatření. Obyvatelé budou muset opět začít nosit roušky ve veřejných prostorách. Omezeny jsou hromadné akce, zakázány jsou i návštěvy ve všech zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory.

reklama
Ve vězení zemřel „král pedofilů“. Vězeňská služba věc šetří
Kazachstán popírá čínské zprávy o šíření se nemoci, která je smrtelnější než COVID-19
reklama
reklama
Věžák Koller, hezký kluk Berger a šikula Rosický, tak vzpomíná na Čechy Kohler

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama