reklama
CNN Prima News velkochov

velkochov

Výpis příspěvků ke štítku „velkochov“

Svědectví: Pravda o životě zvířat ve velkochovech, která měla zůstat skryta

22. října 2021 11:30

Odkrýt nelítostné podmínky českých chovů zvířat se rozhodli tvůrci celovečerního dokumentárního filmu Svědectví. Tři roky a z velké části pomocí skrytých kamer natáčeli ve více než 100 tuzemských chovech ve všech 14 krajích. Film zaznamenává živoření zvířat od narození až po smrt. Vznikl tak zcela jedinečný a komplexní obraz strádání tzv. hospodářských zvířat v České republice, který se dosud nikomu nepodařilo natočit. Mimo jiné jsme svědky brutálního zacházení, kdy zaměstnanci zvířata mlátí tyčemi či do nich kopou.

Záběry z drůbežárny v Česku zachycují facky a kopance, případ šetří veterina

26. listopadu 2020 18:30

„Ti vynadala, vole,“ říká jeden muž druhému, který vzápětí uštědří krocanovi ránu do hlavy. Záběry z nakládky krocanů z drůbežárny na Plzeňsku zachycují brigádníky, kteří ptáky kopou, chytají za krk a hází s nimi na nakládací rampu. Vše se mělo odehrát letos na jaře, záběry zveřejnili ve středu ochránci zvířat.

Ben Cristovao: Zabít zvíře není o odvaze, prase je násobně chytřejší než pes

23. srpna 2020 18:00

Třiatřicetiletý zpěvák, herec, tanečník a sportovec má ke zvířatům velmi blízko. Dlouhodobě usiluje o šíření osvěty a podílí se na akcích, které mají zvýšit povědomí o podmínkách, v nichž zvířata ve velkochovech žijí. Ben Cristovao přijal pozvání do pořadu Prima Mazlíček, kde mluvil nejen o svém vztahu se zvířaty, ale i o tom, čím ho překvapila a proč azylové farmy důležité.

Odborníci o velkochovech: Zvířata jsme zavřeli do klecí, ale jejich potřeby jim zůstaly

1. července 2020 12:00

Velkochovy jsou často zmiňovány ve spojitosti s chybějící pohodou zvířat, kterých je velké množství na malém prostoru, a to zejména kvůli ekonomické stránce. Zvláštní kategorií jsou pak ty, kde žijí zvířata v klecích. Produkty z nich jsou totiž levnější než ze zvířat ve volných či ekologických chovech. Jaké dopady má však život ve velkochovu na zvířata samotná? Mohou cítit bolest či stres? A jsou tyto podmínky ideálním podhoubím pro vznik a šíření chorob?

Slepice mají nového spojence, ostravský Baník kope za jejich svobodu

30. června 2020 15:05

Co zažívají slepice v klecových velkochovech? Nad tím se zamyslel ostravský fotbalový klub, který se v novém klipu nechal zavřít mezi dvě brány a oslovil tím tisíce lidí. Podle organizace OBRAZ – Obránci zvířat, která stojí za Výzvou poslancům i Měsícem v kleci, jde o unikátního spojence v boji proti klecovým chovům slepic.

V Číně se objevil neznámý virus prasečí chřipky. Hrozí další pandemie?

30. června 2020 09:15

Výzkumníci objevili nový druh prasečí chřipky, podle výzkumu byla viru vystavena čtyři procenta čínské populace. Nový kmen prasečí chřipky pojmenovaný G4 nakazil již desetinu čínských dělníků pracujících v masném průmyslu. Přenos mezi lidmi zatím nebyl potvrzen. Informovali o tom ve vědeckém časopise Proceedings of the National Academy of Science.

reklama