reklama
CNN Prima News velkochov

velkochov

Výpis příspěvků ke štítku „velkochov“

Ben Cristovao: Zabít zvíře není o odvaze, prase je násobně chytřejší než pes

Třiatřicetiletý zpěvák, herec, tanečník a sportovec má ke zvířatům velmi blízko. Dlouhodobě usiluje o šíření osvěty a podílí se na akcích, které mají zvýšit povědomí o podmínkách, v nichž zvířata ve velkochovech žijí. Ben Cristovao přijal pozvání do pořadu Prima Mazlíček, kde mluvil nejen o svém vztahu se zvířaty, ale i o tom, čím ho překvapila a proč azylové farmy důležité.

Odborníci o velkochovech: Zvířata jsme zavřeli do klecí, ale jejich potřeby jim zůstaly

Velkochovy jsou často zmiňovány ve spojitosti s chybějící pohodou zvířat, kterých je velké množství na malém prostoru, a to zejména kvůli ekonomické stránce. Zvláštní kategorií jsou pak ty, kde žijí zvířata v klecích. Produkty z nich jsou totiž levnější než ze zvířat ve volných či ekologických chovech. Jaké dopady má však život ve velkochovu na zvířata samotná? Mohou cítit bolest či stres? A jsou tyto podmínky ideálním podhoubím pro vznik a šíření chorob?

BLOG: Zákaz natáčet ve velkochovech? Utrpení nezmizí tím, že nebude vidět

Co oči nevidí, srdce nebolí. Jak čí. Některé kanadské a americké státy zavedly takzvané „zóny ochrany zvířat“. Nejedná se však o žádná místa, kde by byla zvířata lépe chráněna a bylo s nimi šetrně zacházeno. Cílem je vymezit takto prostory velkochovů a jatek a výrazně zpřísnit postihy za vstup do těchto zón – třeba i za účelem dokumentace toho, co se zde skutečně děje.

Vaječný švindl: Drůbežárny údajně zaměňují klecové a podestýlkové produkty

„To se ty podestýlkový a klecový míchaj?“ ptá se autorka videa pořízeného v drůbežárně v Jindřichově Hradci, kde se mají na páse míchat vejce od slepic z klecového a podestýlkového chovu. Jedna ze zaměstnankyň přitaká a druhá to následně potvrdí. Záběry, které získala organizace OBRAZ – obránci zvířat, pochází ze dvou drůbežáren. Z obou mají podle svědectví autorů pocházet vejce od nosnic v klecích i halách s číslem dvě na skořápce. Správně by však na vejcích z klecového chovu měla být trojka.

reklama