CNN Prima News velkochov

velkochov

Výpis příspěvků ke štítku „velkochov“

Producenti drůbežího budou krachovat. Česká soběstačnost se stane utopií, shodli se experti

Předělání klecového chovu na voliérový nám na rozdíl od Slováků či Poláků přinese další náklady, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Zvýšené výdaje povedou podle producentů a ekonomů ke snížení soběstačnosti v oblasti výroby vajec a drůbežího masa. Bývalý ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) tvrdí, že diskuze o soběstačnosti v oblasti potravin jsou „jakousi hrou“.

Česká prasata kvůli výkupním cenám končí v zahraničí. Nedává to smysl, kritizuje Prouza

Prasat v Česku dále ubývá, a když už se tady odchovají, každé třetí končí v zahraničí. Tam se porazí a zpracované maso se vrátí zpět do Česka. Odborníci tento systém kritizují. Přidaná hodnota podle nich zůstává v cizině a zákazník platí za maso zbytečně víc peněz, než kdyby se zvířata porážela a zpracovávala na domácích jatkách.

Obránci zvířat bojují proti rychlokuřatům. Za uši dostal i Jágr s Babišem

Obránci zvířat z organizace OBRAZ natočili pokračování tehdejší vtipné reklamy na „kuřecí křídlo“, ve které vystupoval hvězdný hokejista Jaromír Jágr spolu s majitelem firmy Andrejem Babišem. „Jak to bylo s kuřetem z televizní reklamy, co si chtělo zahrát s Jardou Jágrem na křídle? Zákulisní video z natáčení odhaluje šokující pravdu,“ píše OBRAZ k příspěvku. Video „za zákulisí“ má ukázat smutný život rychlokuřat, které neunesou vlastní nohy a má tak podpořit celou kampaň proti špatným životním podmínkám ve velkochovech.

Svědectví: Pravda o životě zvířat ve velkochovech, která měla zůstat skryta

Odkrýt nelítostné podmínky českých chovů zvířat se rozhodli tvůrci celovečerního dokumentárního filmu Svědectví. Tři roky a z velké části pomocí skrytých kamer natáčeli ve více než 100 tuzemských chovech ve všech 14 krajích. Film zaznamenává živoření zvířat od narození až po smrt. Vznikl tak zcela jedinečný a komplexní obraz strádání tzv. hospodářských zvířat v České republice, který se dosud nikomu nepodařilo natočit. Mimo jiné jsme svědky brutálního zacházení, kdy zaměstnanci zvířata mlátí tyčemi či do nich kopou.