CNN Prima News chov zvířat

chov zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „chov zvířat“

Zemědělci nesouhlasí s nižšími dotacemi. Někteří ruší chovy, další hodlají zdražovat

6. června 2022 11:25

Zastavte vládní agrohazard. Tak zní heslo Zemědělského svazu ČR upozorňující na nová dotační pravidla, jež mají začít platit od příštího roku. Někteří farmáři se už kvůli nižším dotacím rozhodli své chovy zavřít. Podle svazu to povede k dražším českým potravinám, ekonomové zároveň varují před větší závislostí na dovozu.

Potravinový kolotoč zdražuje maso. Proč farmáři prodávají do Polska a my kupujeme zpět?

30. května 2022 20:09

Odchováno v Česku, zpracováno v Polsku, prodáno opět v Česku. To je potravinový kolotoč, který se stává realitou otevřeného evropského trhu. Sousední země například za naše kuřata a skot nabízí více peněz a farmáři se nebrání. Podle ekonomů i odborových svazů proto kupujeme dražší maso a o peníze do rozpočtu přichází i stát.

Když rozdíly mizí, 9. díl: Nemyslící stroje či obětavé společnice? Krávy a jejich (skrytý) svět

20. ledna 2022 13:00

S každým novým dílem vidíme, že jiná zvířata jsou nám podobnější, než jsme si kdy dříve mysleli. Jsou inteligentní a společenská. Vytváří si mezi sebou silná pouta a dovedou si poradit i v těch nejsložitějších situacích. A co je možná nejdůležitější – ze všech sil se snaží vyhnout bolesti a utrpení.

Energetická krize tvrdě dopadá na zemědělce. Kvůli rostoucím nákladům musí zavírat chovy

5. ledna 2022 07:58

Rostoucí ceny energií se negativně podepisují na všech sférách společnosti, zemědělců nevyjímaje. Ti nyní hlásí, že kvůli vysokým nákladům musí přistoupit k nejhoršímu možnému – uzavírat některé chovy. Podle představitelů českých agrárníků to může vést i ke snížení potravinové soběstačnosti Česka v živočišné výrobě.

Veterináři vybijí stovky hus v jižních Čechách. V komerčním chovu našli ptačí chřipku

19. listopadu 2021 15:41
Aktualizováno

Veterináři potvrdili další ohnisko ptačí chřipky v komerčním chovu hus se 700 ptáky u jihočeského Byňova, který je součástí Nových Hradů na Českobudějovicku. Uhynulo tam zhruba 70 hus, zbytek veterináři utratí, sdělil v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde o vysoce patogenní virus H5N1, který je potenciálně přenosný na člověka.

Veterináři utratili 40 ptáků. Další ohnisko ptačí chřipky se objevilo na Jindřichohradecku

13. listopadu 2021 16:14

Veterináři potvrdili v malochovu v Dolní Lhotě u Stráže nad Nežárkou na Jindřichohradecku další ohnisko ptačí chřipky. Utratili proto 40 kusů slepic a kohoutů. Jedná se o subtyp nákazy H5N1, který může být potenciálně nebezpečný i pro člověka. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Místo štěněte s papíry nemocný kříženec: Jak nenaletět při koupi zvířete

27. září 2021 09:00

Krásné levné štěňátko bez průkazu původu (PP) nebo snad „značkového“ psa za pár desítek tisíc a s potřebnou dokumentací? Pokud přemýšlíte nad pořízením psa či kočky, ale nemůžete se zorientovat v moři nabídek na internetových bazarech nebo stránkách chovatelských stanic, máme pro vás několik užitečných rad, které vám mohou ušetřit starosti i peníze.

Miniprasátko není pes. Péče o ně je náročná, kvůli váze pak mnohdy končí v útulcích

22. září 2021 21:43

Učenlivá, mazlivá, čistotná, ale mnohdy také paličatá. Tak charakterizují své miláčky chovatelé miniprasátek, která se stala hitem posledních let. U těchto společníků si ale před koupí musí dát člověk pozor, aby nenaletěl prodejcům. Ti mnohdy slibují, že zvířata budou vážit třeba dvacet kilo, ve skutečnosti to však v jejich dospělosti je i sedmkrát více. I kvůli tomu vznikají útulky pro odložená prasátka, ve kterých končí právě ty, jejichž přibírání se vymkne kontrole.