CNN Prima News chov zvířat

chov zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „chov zvířat“

Padáme na hubu, křičeli stávkující zemědělci. Nechci vést souboj hlasivek, opáčil Výborný

Křik, pískot i nadávky si vyslechl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) před budovou resortu, když odpovídal na dotazy rozhněvaných farmářů. Ti se i s těžkou technikou sjeli v pondělí do Prahy, aby vyjádřili nesouhlas se stavem zemědělství. Mezi výkřiky zazněly výčitky i zvolání, že farmáři „padají na hubu“. Lidovecký šéf reagoval na hluk slovy, že nehodlá vést souboj hlasivek. Atmosféra na místě byla napjatá.

Vepřového je v Evropě příliš, shodli se politici. Projeví se to na ceně, zemědělec zapláče

Vepřového masa je v Evropě příliš, v Česku je ale chov podhodnocen, protože sem neplynuly dotace ze zahraničí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Margita Balaštíková (ANO). Podle bývalého ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) jsme ale na špičce co se týká počtu odchovaných selat, za čímž podle něj stojí podpora státu. Dále se ve studiu objevili předseda Svazu chovatelů prasat Josef Luka a viceprezident české společnosti veterinárních lékařů Marek Žižlavský.

Cena vepřového je stále vyšší. Kvůli novým evropským pravidlům může raketově růst i dál

Jak jste si možná v obchodech všimli, cena vepřového masa roste. Chovatelé navíc varují, že během příštích let může přijít další cenový šok. Podle nových evropských pravidel budou totiž zemědělci muset přestavět drtivou většinu poroden. Některé odhady hovoří o tom, že kvůli takovému opatření může vepřové zdražit o dalších 50 procent.

Nemohoucí seniorka z Orlové žila mezi psími výkaly, teď má nový domov. Zvířátka miluji, říká

Příběh nemohoucí seniorky z Orlové, která zůstala zamčená v obrovském nepořádku v domě plném hladových psů, vyvolal u diváků CNN Prima NEWS bouřlivé reakce. Díky sousedům a vnučce se dostala žena do bezpečí. Reportérka CNN Prima NEWS zjišťovala, jak se jí dnes daří i jak jsou na tom týraní psi. Policie totiž případ zatím odložila.