reklama
CNN Prima News chov zvířat

chov zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „chov zvířat“

Sezona krmičů začala: Nezabíjejte nám zvířata, nekrmte je, prosí zoufalí majitelé

Koně, ovce nebo kozy ve výbězích a na pastvinách, ale také volně žijící zvířata – těm všem hrozí nebezpečí ze strany veřejnosti, která se jim snaží „přilepšit“. A to i navzdory cedulím, na kterých majitelé zvířat prosí kolemjdoucí, aby jejich svěřence nekrmili. Lidem totiž mnohdy nedochází, že zvířata mají krmení zajištěné a pečivo, které jim přinesou, může způsobit vážné zdravotní problémy a mnohdy i smrt.

Provoz na silnici první třídy blokoval pštros. Utekl majiteli a pobíhal u České Lípy

Aktualizováno

Provoz na silnici I/9 u České Lípy ve středu ráno komplikoval zmateně pobíhající pštros emu, který utekl novému majiteli. Řidiči ve strachu, že jim zvíře vběhne pod auto, zastavovali. Někteří i pořizovali fotografie. Policii Libereckého kraje se zvířecího uprchlíka stále nepodařilo odchytit. Proto se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc.

Ptačí chřipka se dál šíří. Likvidace kachen firmy Perena by měla trvat asi tři dny

Ptačí chřipka se rozšířila do dalších třech chovů kachen firmy Perena. Jeden je v Dobřenicích v Královéhradeckém kraji, druhý na farmě Vinice ve Středočeském kraji a třetí ve Vápně u Přelouče v Pardubickém kraji. Novinářům to v pátek odpoledne v Hradci Králové řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a zástupci statní veterinární správy. Nová ohniska v Pardubickém a Středočeském kraji mají po 3 000 kusech drůbeže a farma v Královéhradeckém kraji asi 9 000.

Další oblast bojuje s ptačí chřipkou. Uhynulo několika desítek zvířat

V České republice jsou známa čtyři ohniska nákazy ptačí chřipkou. První ohnisko bylo v jižních Čechách zjištěno na konci ledna. Druhé potvrdili veterináři ve středočeském malochovu v Podolí u Jankova na Benešovsku. V pardubickém ohnisku v Ronově nad Doubravou na Chrudimsku pak bylo třetí. Mimo to byla choroba potvrzena u několika uhynulých ptáků v jižních Čechách.

Bylo tam cítit zoufalství a smrt. Policie řeší problémový chov, uhynulo pět psů

Z domu v Plzni-Malesicích se dlouhodobě ozýval hluk, obyvatelé si také stěžovali na zápach. Přesto nikoho ani nenapadlo, co se na zahradě dříve uznávané chovatelky německých ovčáků děje. Světlo do celé věci vnesl až muž z Malesic, který jako první viděl to, co otřáslo i těmi nejotrlejšími zvířecími záchranáři. V domě a na zahradě bylo několik mrtvých psů, další byli podvyživení, nemocní nebo vážně zranění.

reklama