
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
chov zvířat
Výpis příspěvků ke štítku „chov zvířat“

Bylo tam cítit zoufalství a smrt. Policie řeší problémový chov, uhynulo pět psů
Z domu v Plzni-Malesicích se dlouhodobě ozýval hluk, obyvatelé si také stěžovali na zápach. Přesto nikoho ani nenapadlo, co se na zahradě dříve uznávané chovatelky německých ovčáků děje. Světlo do celé věci vnesl až muž z Malesic, který jako první viděl to, co otřáslo i těmi nejotrlejšími zvířecími záchranáři. V domě a na zahradě bylo několik mrtvých psů, další byli podvyživení, nemocní nebo vážně zranění.

Nárůst úhynu koní. Lidé je v časech koronaviru chodí častěji nevhodně krmit
Chovatelé koní se shodují, že lidé během epidemie více chodí k výběhům s koňmi a nerespektují zákazové cedule, které říkají jasně: Nekrmte naše koně. Od jara tedy kvůli nedbalosti kolemjdoucích dochází k častějšímu úhynu zvířat.

Chovatelé papoušků vzkazují senátorům: Pták má křídla, aby létal, nezakazujte jim to
Výcvik volného letu papoušků se do Česka dostal zhruba před deseti lety. Od té doby se mu věnují stovky lidí, kteří pořádají srazy a umožňují velkým druhům papoušků dělat to, co je pro ně přirozené – létat v hejnech. Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání však papoušky nebere v potaz – výjimku k výcviku mají mít pouze zoologické zahrady a sokolníci.

Odborníci o velkochovech: Zvířata jsme zavřeli do klecí, ale jejich potřeby jim zůstaly
Velkochovy jsou často zmiňovány ve spojitosti s chybějící pohodou zvířat, kterých je velké množství na malém prostoru, a to zejména kvůli ekonomické stránce. Zvláštní kategorií jsou pak ty, kde žijí zvířata v klecích. Produkty z nich jsou totiž levnější než ze zvířat ve volných či ekologických chovech. Jaké dopady má však život ve velkochovu na zvířata samotná? Mohou cítit bolest či stres? A jsou tyto podmínky ideálním podhoubím pro vznik a šíření chorob?

Kanadskou aktivistku srazil během protestu před jatky kamion, na místě zemřela
Dlouholetá aktivistka za práva zvířat Regan Russell byla v pátek sražena nákladním autem s prasaty při protestu před jatkami Fearmans Pork na jihu kanadské provincie Ontario. Členka organizace Toronto Pig Save po nárazu zemřela na místě. K tragédii došlo jen pár dní po schválení nového zákona, který aktivistům a novinářům zakazuje dokumentovat týrání zvířat v chovech a na jatkách.

BLOG: Zákaz natáčet ve velkochovech? Utrpení nezmizí tím, že nebude vidět
Co oči nevidí, srdce nebolí. Jak čí. Některé kanadské a americké státy zavedly takzvané „zóny ochrany zvířat“. Nejedná se však o žádná místa, kde by byla zvířata lépe chráněna a bylo s nimi šetrně zacházeno. Cílem je vymezit takto prostory velkochovů a jatek a výrazně zpřísnit postihy za vstup do těchto zón – třeba i za účelem dokumentace toho, co se zde skutečně děje.

Už žádná svědectví o týrání zvířat? V Ontariu schválili kontroverzní zákon
Ontarijští zákonodárci včera schválili návrh zákona, který podle jeho kritiků útočí na investigativní žurnalisty a aktivisty odhalující týrání a špatné zacházení se zvířaty v zemědělských chovech a na jatkách. Petici proti schválení zákazu přitom podepsalo téměř sedmdesát tisíc lidí.

Nizozemští farmáři začali vybíjet norky kvůli nákaze COVID-19
Kvůli potvrzeným případům přenosu nákazy novým typem koronaviru z norka na člověka nařídily nizozemské úřady hromadné vybíjení zvířat na všech farmách, kde byla nákaza zjištěna. Podle ministerstva zemědělství jde prozatím o devět provozů, kde jsou norci chováni pro kožešinu.

BLOG: Hlasování o svobodě slepic je na spadnutí, pomáhat můžete nejen v Praze
Už se to fakt blíží! Cítím to v kostech. Je velká pravděpodobnost, že se poslanci tento týden konečně začnou zabývat slepičím zákonem! A já jsem na to dobře připravená, ale nebudu vám lhát, byla to příprava náročná a dost mě to vyčerpalo. Myslela jsem si, že už jsem ten klecák ze sebe setřásla, ale úplně to tak není.

BLOG: Kožešináři mají dostat obří kompenzace za zákaz farem
To jsem se teda zas jednou rozčílila, to vám řeknu. Pamatujete, jak jsem kdysi slavila to výročí zákazu kožešinových farem, kde se zabíjeli lišky a norci? Je úplně skvělý, že jsou ty zbytečný a krutý farmy zakázaný, ale představte si to, že poslankyně Balaštíková z hnutí ANO chce, aby ti podnikatelé dostali strašně velký peníze zpátky.

Síct by se mělo seno a ne srnčata!
Minule jsem psala, že Sněmovna snad brzy začne jednat o klecácích. No, to jsem se zase jednou spletla. Páni poslanci si asi myslí, že slepice můžou zůstat uvězněný v klecích na furt, když o tom vůbec nezačnou jednat, a tak to pořád odkládají. Tak teď čekám, až mi dá někdo z OBRAZu vědět, kdy to hlasování teda bude. Jsem už fakt netrpělivá…

Obávaná sršeň mandarínská? „Je to další predátor, ale větší problém je člověk,“ říká entomolog
Stovky sršní mandarínských se v uplynulých dnech objevily na hranicích Kanady a Washingtonu. Jedná se o největší druh sršně na Zemi, který disponuje velkým množstvím jedu. Krom toho představuje pro Severní Ameriku problém právě kvůli včelám medonosným. Několik jedinců sršně mandarínské totiž dokáže vyhubit celý úl.