CNN Prima News kožešina

kožešina

Výpis příspěvků ke štítku „kožešina“

Hrůzné záběry z kožešinových farem ve Finsku: Pomoct může evropská iniciativa

15. února 2023 12:30

Z Finska nedávno uniklo děsivé svědectví o životě zvířat na tamní kožešinové farmě. Lišky jsou drženy v malých klecích, zvířata jsou nemocná psychicky i fyzicky. V Evropě se navíc objevil přenos ptačí chřipky mezi norky na španělské farmě. To je krajně znepokojivá informace, na kožešinových farmách totiž může dojít ke zmutování viru a snadnějšímu přenosu mezi savci. Vědci upozorňují, že se tím rapidně zvyšuje riziko další pandemie. O zákaz kožešinových farem se snaží kampaň „Za Evropu bez kožešin“. Teď se chýlí ke konci.

Roztomilá zvířátka drancují českou přírodu. Jak je to s invazními druhy u nás?

17. ledna 2022 15:30

Zatímco mýval severní získává popularitu díky videím zachycujícím jeho zručnost a vynalézavost, nutrie říční si v Česku dělá z lidí přátele tváří v tvář při snaze vyloudit nějaký ten pamlsek. Obě zvířata jsou přitom na seznamu invazních druhů a je povolen jejich odlov. Proč bychom je u nás neměli vítat s otevřenou náručí?

BLOG: Kožešináři mají dostat obří kompenzace za zákaz farem

19. května 2020 07:30

To jsem se teda zas jednou rozčílila, to vám řeknu. Pamatujete, jak jsem kdysi slavila to výročí zákazu kožešinových farem, kde se zabíjeli lišky a norci? Je úplně skvělý, že jsou ty zbytečný a krutý farmy zakázaný, ale představte si to, že poslankyně Balaštíková z hnutí ANO chce, aby ti podnikatelé dostali strašně velký peníze zpátky.

Zvíře ve znaku: Bobřík stavitel

7. ledna 2020 00:00

Když mluvíme o zvířatech jako státních symbolech, většině z nás na mysl automaticky přijde lev, tygr, medvěd nebo třeba vlk. Ale v takové Kanadě si v roce 1975 schválili, že zdejším národním symbolem bude bobr.

Kalifornie jako první stát USA zakázala lov zvířat do pastí

17. září 2019 00:00

Minulý týden v Kalifornii prošel zákaz lovu zvířat do pastí. Stala se tak prvním státem USA, který tuto činnost zakázal, a to nejen jako komerční činnost k získávání kožešiny divokých zvířat, ale i pro „zábavu“. Ve středu 4. září zákon podepsal i guvernér Gavin Newsom. Stále však zůstává legální lovit zvířata do pastí kvůli kontrole „škodné“ a „ochraně veřejného zdraví“.