reklama

Bohdalová na křtu přiznala několik faux pas. Špaček chválil její vzteklý dort

Novou knihu Etiketa stolování spisovatele Ladislava Špačka pokřtila v úterý večer známá herečka Jiřina Bohdalová. Se Špačkem jsou prý letití kamarádi a navíc mají vedle sebe i chalupu. Co o jejich přátelství prozradila?

reklama

„Jsme letití kamarádi, není to ale na mně vidět, ještě mě nevychoval k obrazu svému,“ uvedla pro pořad Showtime Bohdalová. Špaček je odborníkem na etiketu a na toto téma napsal desítky knih. Právě jeho vychovanost a dobré manýry Bohdalová oceňuje. „Jsem s ním ráda, protože si na nic nehraje. On je fakt nóbl a hlavně velmi vychovaný. Nikdy v tom neuklouzne. Ani když má vypito,“ doplnila oblíbená herečka.

Přestože Bohdalová není žádnou odborníci na etiketu stolování, jsou věci, na které si nepotrpí ani ona. „Nemám ráda, když se někdo šťourá v puse, mlaská nebo jí hltavě, což já také tak jím. Ale prakticky mi nevadí nic,“ doplnila.

Špačkova Etiketa stolování je jakousi příručkou pro to, jak správně stolovat podle společenských pravidel. „Jíst jsme se naučili od našich rodičů. Návyky některých z nás jsou však zoufalé. Lidem proto poskytnu příručku pro to, jak by stolování mělo vypadat. Není to však jen o tom, jak správně držet vidličku. Kniha má široký záběr,“ vylíčil Špaček.

Křtila i knihu o sobě

Kmotrou nové knihy se stala právě Bohdalová. „Jsme velcí kamarádi. Máme vedle sebe chalupu. Jiřina je navíc výborná kuchařka. Její vzteklý dort, to je něco,“ doplnil.

Kmotrou se herečka nestává poprvé. V říjnu například pokřtila knihu o sobě Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová, jejímž autorem je novinář Petr Macek. „Už je toho hodně. To už je normálně profese. Ale já to mám ráda,“ uvedla herečka.

Na otázku, zda někdy zažila u stolu faux pas, odvětila, že mnohokrát. „Kolikrát jsem se polila nebo mi něco spadlo do klína. Jéje, za těch let toho bylo hodně. Musela bych být svatá, aby se mi něco podobného nedělo,“ uzavřela Bohdalová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchaném na náboženské menšině jezídů.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama