Bohdalová na křtu přiznala několik faux pas. Špaček chválil její vzteklý dort

Novou knihu Etiketa stolování spisovatele Ladislava Špačka pokřtila v úterý večer známá herečka Jiřina Bohdalová. Se Špačkem jsou prý letití kamarádi a navíc mají vedle sebe i chalupu. Co o jejich přátelství prozradila?

„Jsme letití kamarádi, není to ale na mně vidět, ještě mě nevychoval k obrazu svému,“ uvedla pro pořad Showtime Bohdalová. Špaček je odborníkem na etiketu a na toto téma napsal desítky knih. Právě jeho vychovanost a dobré manýry Bohdalová oceňuje. „Jsem s ním ráda, protože si na nic nehraje. On je fakt nóbl a hlavně velmi vychovaný. Nikdy v tom neuklouzne. Ani když má vypito,“ doplnila oblíbená herečka.

Přestože Bohdalová není žádnou odborníci na etiketu stolování, jsou věci, na které si nepotrpí ani ona. „Nemám ráda, když se někdo šťourá v puse, mlaská nebo jí hltavě, což já také tak jím. Ale prakticky mi nevadí nic,“ doplnila.

Špačkova Etiketa stolování je jakousi příručkou pro to, jak správně stolovat podle společenských pravidel. „Jíst jsme se naučili od našich rodičů. Návyky některých z nás jsou však zoufalé. Lidem proto poskytnu příručku pro to, jak by stolování mělo vypadat. Není to však jen o tom, jak správně držet vidličku. Kniha má široký záběr,“ vylíčil Špaček.

Křtila i knihu o sobě

Kmotrou nové knihy se stala právě Bohdalová. „Jsme velcí kamarádi. Máme vedle sebe chalupu. Jiřina je navíc výborná kuchařka. Její vzteklý dort, to je něco,“ doplnil.

Kmotrou se herečka nestává poprvé. V říjnu například pokřtila knihu o sobě Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová, jejímž autorem je novinář Petr Macek. „Už je toho hodně. To už je normálně profese. Ale já to mám ráda,“ uvedla herečka.

Na otázku, zda někdy zažila u stolu faux pas, odvětila, že mnohokrát. „Kolikrát jsem se polila nebo mi něco spadlo do klína. Jéje, za těch let toho bylo hodně. Musela bych být svatá, aby se mi něco podobného nedělo,“ uzavřela Bohdalová.

Tagy: