CNN Prima News spisovatel

spisovatel

Výpis příspěvků ke štítku „spisovatel“

Vzbouzím závist. Mám starobní důchod i prospěchové stipendium, prozradil textař Horáček

6. ledna 2023 20:38

Oblíbený textař Michal Horáček v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS zavzpomínal na své mládí a promluvil i o studiu dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Tam se totiž coby student vrátil před třemi roky. Horáček v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou také přiznal, že dodnes považuje létání do ciziny za privilegium a životní štěstí, kterého se mu dřív nedostávalo.

Jsem překvapený, že přežil. Muž, jenž pobodal Rushdieho, sáhl pro nůž po pár stránkách

17. srpna 2022 19:19

„Asi mě překvapilo, když jsem slyšel, že přežil,“ řekl listu New York Post Hadi Matar, 24letý muž, který v pátek během přednášky v New Yorku pobodal britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho. Matar odmítl komentovat, zda se k útoku nechal inspirovat bývalým íránským duchovním vůdcem ajatolláhem Rúholláhem Chomejním. „Respektuji ho. Podle mě to byl skvělý člověk, to je všechno, co k tomu řeknu,“ prohlásil Matar o Chomejním, který zemřel v roce 1989.

Pobodaného spisovatele Rushdieho odpojili od ventilátoru. Už dokáže mluvit, řekl jeho agent

14. srpna 2022 05:40

Britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, který byl v pátek při přípravě na přednášku napaden nožem a zraněn, odpojili od ventilátoru a dokáže mluvit. Na Twitteru to uvedl kolega autora Satanských veršů Aatish Taseer s tím, že Rushdie i žertoval. Informaci potvrdil bez dalších podrobností spisovatelův agent Andrew Wylie, napsala agentura AP.

Brutální útok na Rushdieho: Útočníka obvinili z pokusu o vraždu, motiv zatím není jasný

13. srpna 2022 18:44

Muže podezřelého z pátečního útoku na spisovatele Salmana Rushdieho americká prokuratura obvinila z napadení a pokusu o vraždu. Rushdieho pobodal čtyřiadvacetiletý muž identifikovaný jako Hadi Matar narozený ve Spojených státech poté, co jeho rodiče emigrovali z Libanonu, napsala agentura AP. Byl zatčen na místě činu v neziskovém vzdělávacím centru Chautauqua Institution, kde měl britský spisovatel indického původu promluvit.

Bravo, Satan je na cestě do pekla. Některá íránská média si pochvalují útok na Rushdieho

13. srpna 2022 13:44

Několik íránských novin, jež zastávají tvrdou linii, se v sobotu vyjádřilo pochvalně k napadení britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, kterého v pátek při přednášce na pódiu ve státě New York pobodal 24letý muž, píše agentura Reuters. Rushdie kvůli svému románu Satanské verše od roku 1989 čelil ze strany Íránu výhrůžkám.

Brutální útok na Rushdieho. Spisovatel je na dýchacím přístroji, zřejmě přijde o oko

12. srpna 2022 17:41
Aktualizováno

Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie byl ve čtvrtek napaden při vystoupení v New Yorku. Na pódium vtrhnul muž, který na Rushdieho zaútočil a pobodal ho. Spisovatel utrpěl nejméně jednu bodnou ránu do krku a jednu do břicha, uvedla na tiskové konferenci policie, podle které byl kolem 17:00 místního času stále na operačním sále. Útočníka policisté zadrželi, nyní je ve vazbě. Motiv jeho činu zatím není známý. Autor se nachází na jednotce intenzivní péče, zřejmě přijde o oko, uvedl jeho agent Andrew Wylie v prohlášení tisku.

Také na Islandu lidé podléhají dezinformacím Kremlu, říká exstarosta Reykjavíku

7. července 2022 09:09

Exstarosta islandské metropole Jón Gnarr je autorem globálně úspěšného bestselleru Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku a chtěl změnit svět. Volby vyhrál v roce 2010 s recesistickým seskupením Nejlepší strana (Besti Flokkurinn), dnes je spisovatelem na volné noze a udivuje ho, jak velká část islandské společnosti naslouchá Kremlu. „Bohužel, tito moji spoluobčané považují veřejnoprávní média na Islandu za pouhou západní propagandu,“ říká pro CNN Prima NEWS.

Rusové pátrají po známém spisovateli. V Praze představil knihu, teď mu hrozí dlouhé vězení

7. června 2022 14:59

Ruské úřady vyhlásily pátrání po spisovateli Dmitriji Gluchovském, známém i v Česku a na Slovensku. Důvod neupřesnily, ale podle médií jde nejspíše o diskreditaci ruské armády, tedy o kritiku války Ruska proti Ukrajině, která začala 24. února. Za „lživé zprávy“ o ruské armádě nově v Rusku hrozí až 15 let vězení.