reklama
CNN Prima News spisovatel

spisovatel

Výpis příspěvků ke štítku „spisovatel“

Kvůli své nemoci přemýšlel jinak a stal se ikonou. Hawking by oslavil osmdesátiny

8. ledna 2022 06:20

Stephen Hawking byl nejznámějším vědcem moderní éry. Jeho život fascinoval lidi celá desetiletí a vyvrcholil jeho oscarovým ztvárněním ve filmu Teorie všeho. Název filmu je narážkou na jeho vědecký život. Hawking strávil roky hledáním jediné teorie, která by popsala náš vesmír. A navzdory vysilující nemoci (amyotrofická laterální skleróza) byl jedním z největších popularizátorů vědy, který své myšlenky zprostředkoval milionům lidí. Právě dnes by oslavil osmdesátiny.

Havel bral stopaře, Olga pletla svetry. Jak na prezidenta vzpomíná ochranka?

18. prosince 2021 16:52

Na bývalého prezidenta, dramatika a disidenta Václava Havla, který zemřel před 10 lety, vzpomíná mnoho jeho přátel a kolegů. Řadí se k nim i ti, kteří měli na starost ochranu hlavy státu. S osobními strážci Havla se setkával také policista a bývalý ochránce Josef K. Je těžké chránit prezidenta? A jaký byl Václav Havel klient? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto článku.

Jo Nesbø: Jako autor si musím pokládat otázku, zda někoho neponoukám ke zločinům

6. prosince 2021 19:41

Uznávaný a celosvětově oblíbený norský spisovatel Jo Nesbø se proslavil zejména svými detektivkami ze skandinávského prostředí. Ve svých knihách detailně popisuje mnohdy hrůzostrašné momenty, proto si pokládá otázku, zda někoho svými příběhy neponouká ke zločinům. „Každý autor, který píše fikci, nad tím musí přemýšlet,“ sdělil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS..

Bavorský model? Hovadina, řekl Ševčík a přirovnal ho k nacismu. Demagogie, reagoval Neff

18. listopadu 2021 20:12

Bavorský model protikoronavirových opatření a uznávání protilátek se stal předmětem hádky v pořadu Co Čech, to politik. Proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslav Ševčík označil chystané restrikce za „totální hovadinu“ a „ideologii covidismu“, kterou přirovnal k nacismu. Na jeho slova reagovali hlavní ekonom Petr Bartoň i spisovatel Ondřej Neff, který Ševčíka obvinil z demagogie.

Neznámí hrdinové 17. listopadu: Zbitá těhotná žena či zahradník sovětské ambasády

17. listopadu 2021 09:11

K 17. listopadu 1989 se každý rok vyjadřují stále stejné osobnosti sametové revoluce, u dějinného zlomu přitom bylo i plno bezejmenných hrdinů. Právě jejich příběhy přinesla kniha Ten den. Jeden z autorů, spisovatel Aleš Palán, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co osudový pátek před 32 lety přinesl třeba těhotné demonstrantce, návštěvníkům z ciziny, spoustě zmlácených dětí. Ale i muži, jehož dnes jako hrdinu nevnímáme: veliteli zasahujícího pluku.

Vzpamatovat se ze znásilnění je běh na dlouhou trať, řekl před svou kauzou Cimický

16. listopadu 2021 20:53

Nejméně čtvrt roku tvrá, než se organismus začne vzpamatovávat ze znásilnění. Oběť se s takovým traumatem sama vypořádat nemůže. To a mnoho dalšího řekl v jednom z rozhovorů psychiatr a spisovatel Jan Cimický, který nyní čelí obvinění ze sexuálního napadení a obtěžování. Rozhovor poskytl předtím, než se kauza dostala na světlo světa.

Jeho knihy jsou politicky nekorektní vír sexu a násilí. Zemřel spisovatel Wilbur Smith

14. listopadu 2021 07:32

V sobotu v Jihoafrické republice zemřel spisovatel Wilbur Smith, který se proslavil svými dobrodružnými romány zasazenými v Africe či starém Egyptě. O úmrtí informoval jeho nakladatel. Smith je autorem bezmála 50 knih, kterých se na světě prodalo na 140 milionů výtisků, uvedla agentura AFP. Mnoho jeho románů bylo přeloženo i do češtiny.

reklama