CNN Prima News Ladislav Špaček

Ladislav Špaček

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Špaček“

Špaček: Tenhle svět by už pro Havla nebyl. Děsím se informační džungle plné hloupostí a lží

Ladislav Špaček se děsí informační džungle plné hloupostí, plytkostí a lží. Vadí mu, že váhu názoru už neurčuje moudrost, ale počet lajků. Po sametové revoluci byl novinářem i mluvčím prezidenta Václava Havla, v obou těchto rolích se hodně naučil mimo jiné i o svobodě slova. Proto ho tak bolí, jak ji teď chápeme. Přiznal to v rozhovoru, který vyšel v časopisu ke třem rokům fungování CNN Prima NEWS.

Havel jako Pavel? Měl úplně jiný osud, řekl Špaček. V přímé volbě by podle něj nikdy neuspěl

Že byl prezident Petr Pavel v kampani připodobňován k Václavu Havlovi? Oba byli naprosto odlišné osobnosti, měli jiný životní osud. Nejde je srovnávat. U oslav výročí Dne boje za svobodu a demokracii to pro CNN Prima NEWS uvedl bývalý mluvčí prezidenta Havla Ladislav Špaček. Přesto zmínil jednu podobnost mezi oběma hlavami státu. Zároveň vzpomněl, že Havel prosazoval přímou volbu prezidenta. Uvedl však, proč by v ní jeho bývalý nadřízený neuspěl.

Pavel nafotil oficiální portrét. Ten Zemanův se hodil leda na noční stolek manželky, hodnotil Špaček

Prezident Petr Pavel v pátek nafotil sérii fotografií, ze kterých bude vybrán oficiální portrét a předloha poštovních známek. Na focení ho doprovodila i manželka Eva. Experti očekávají, že snímky budou důstojné a hezké. Popularizátor etikety Ladislav Špaček si následně rýpl do portrétu bývalého prezidenta Miloše Zemana. Podle něj se hodil na noční stolek manželky.

Sestavování týmu a žádný velký odpočinek. Co čeká nově zvoleného prezidenta do inaugurace?

Po náročné několikaměsíční volební kampani si Petr Pavel zřejmě příliš neodpočine. Do své inaugurace, která jej čeká ve středu 8. března, musí stihnout sestavit svůj tým a seznámit se s úřadem. Na nabytí svých pravomocí však musí ještě několik týdnů počkat. Stále platí, že veškeré prezidentské pravomoci patří dosluhujícímu prezidentovi Miloši Zemanovi.

Experti: Babiš by byl pro vládu jako prezident lepší. K porážce Pavla musí přiznat minulost

Pro pětikoalici může být paradoxně výhodnější, kdyby se stal prezidentem Andrej Babiš (ANO), prohlásil ve Zprávách Plus komentátor Thomas Kulidakis. Podobný návod sdělil vládě i sám předseda hnutí ANO. Podle komentátora Martina Schmarcze ale bývalý premiér zatím nemá šanci oslovit nové voliče. Dodal, že by mu pomohlo, kdyby přiznal minulost v komunistické StB.

Chtějí peníze nebo přemlouvají k investicím. Jak nenaletět podvodníkům na seznamce?

Redakce CNN Prima NEWS o strastech, které se pojí se seznamováním na sociálních sítích a on-line seznamkách, již informovala. Po odvysílání zkušeností reportéra Vladimíra Procházky, který na vlastní kůži zažil snahy podvodníků o vyplacení závratných částek, se redakci ozvaly další oběti podvodů s domnělou láskou. Odborníci přiblížili, v čem lidé nejčastěji dělají chyby a čeho by se měli vyvarovat.