CNN Prima News Ladislav Špaček

Ladislav Špaček

Výpis příspěvků ke štítku „Ladislav Špaček“

Sestavování týmu a žádný velký odpočinek. Co čeká nově zvoleného prezidenta do inaugurace?

29. ledna 2023 05:29

Po náročné několikaměsíční volební kampani si Petr Pavel zřejmě příliš neodpočine. Do své inaugurace, která jej čeká ve středu 8. března, musí stihnout sestavit svůj tým a seznámit se s úřadem. Na nabytí svých pravomocí však musí ještě několik týdnů počkat. Stále platí, že veškeré prezidentské pravomoci patří dosluhujícímu prezidentovi Miloši Zemanovi.

Experti: Babiš by byl pro vládu jako prezident lepší. K porážce Pavla musí přiznat minulost

23. ledna 2023 16:48

Pro pětikoalici může být paradoxně výhodnější, kdyby se stal prezidentem Andrej Babiš (ANO), prohlásil ve Zprávách Plus komentátor Thomas Kulidakis. Podobný návod sdělil vládě i sám předseda hnutí ANO. Podle komentátora Martina Schmarcze ale bývalý premiér zatím nemá šanci oslovit nové voliče. Dodal, že by mu pomohlo, kdyby přiznal minulost v komunistické StB.

Chtějí peníze nebo přemlouvají k investicím. Jak nenaletět podvodníkům na seznamce?

22. října 2021 13:37

Redakce CNN Prima NEWS o strastech, které se pojí se seznamováním na sociálních sítích a on-line seznamkách, již informovala. Po odvysílání zkušeností reportéra Vladimíra Procházky, který na vlastní kůži zažil snahy podvodníků o vyplacení závratných částek, se redakci ozvaly další oběti podvodů s domnělou láskou. Odborníci přiblížili, v čem lidé nejčastěji dělají chyby a čeho by se měli vyvarovat.

Jak mohou vypadat vyznamenání během pandemie? Prymula jde znovu za Zemanem

21. října 2020 14:11

Pandemie koronaviru zcela jistě ovlivní i tradiční slavnostní akt předávání státních vyznamenání při svátku 28. října. Je ovšem otázkou nakolik. Prezident Miloš Zeman dosud trval na jeho konání, přestože nynější vládní opatření výrazně omezují shromažďování. Přitom například bývalý kancléř prezidenta Jiří Weigl říká, že jsou na předávání vyznamenání vhodné i další dny. Velmi kritický je pak taktéž bývalý kancléř a poslanec Karel Schwarzenberg (TOP 09), podle kterého je nynější plánovaný ceremoniál aktem z ješitnosti. O ceremoniálu chce kvůli zhoršující se situaci s prezidentem hovořit i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).