reklama

Po tragickém požáru v Bohumíně zůstávají dva lidé ve vážném stavu. Hasiči analyzují zásah

Čtyři lidé, z toho dva ve vážném stavu, zůstávají v nemocnici po požáru panelového domu v Bohumíně, který si vyžádal celkem jedenáct lidských životů. Oheň podle dostupných informací založil žhář kvůli rodinným sporům. Incident se podle tamního místostarosty Igora Bruzla netýkal romské rodiny, policie ovšem prošetřuje rasistický článek na jednom z webů. Hasiči na místě požáru začínají sbírat podklady pro analýzu svého zásahu.

reklama

Po tragickém bohumínském požáru v nemocnici zůstávají čtyři osoby. Stav dvou z nich je velmi vážný, přičemž jeden je napojen na dýchací přístroje.

Dům je obyvatelný, ale zatím bez energií

Návrat obyvatel do panelového domu v Bohumíně bude možná pro některé obyvatele složitější, než se původně očekávalo. Ve svém bytě strávila noc jen asi třetina ze zhruba 125 osob.

„Ten dům je v podstatě teď obyvatelný, ale bez toho, že by tam byly zpřístupněny nebo spuštěny energie s výjimkou jedné části domu, kde teče alespoň voda. Ten dům teď určitě bude potřebovat nějakou dobu k tomu, aby vyschnul, aby prošel další rekonstrukcí, takže ten návrat do normálního stavu bude určitě záležitostí dnů, v některých patrech možná i týdnů,“ uvedl pro CNN Prima NEWS místostarosta Igor Bruzl.

„Čeká nás docela dost práce. Jsem rád, že jsme zaznamenali obrovskou podporu, poděkování všem, kteří se snažili jakkoliv pomoci. V tuto chvíli hlavně zjišťujeme, jak na tom ti lidé jsou. Pak teprve budeme vědět, co budou potřebovat, s tím bychom se určitě obrátili i na veřejnost,“ dodal.

Oheň vypukl kvůli rodinným sporům

Příčinou tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku měly být podle informací CNN Prima NEWS rodinné spory. V bytě se krátce před požárem zřejmě konala oslava a podezřelý pravděpodobně přijel do domu s hořlavinou již s úmyslem založit požár. V bytě žil jeho syn s přítelkyní. Na oslavě byla údajně také útočníkova bývalá žena, která stejně jako žhářův syn a vnuk na místě zemřela.

K tématu

Místostarosta Bohumína Igor Bruzl potvrdil, že tragický incident se netýkal romské rodiny. Policie ovšem v souvislosti s neštěstím prošetřuje rasistický článek na webu Vlastenecké noviny.

Hasiči jsou znovu na místě s technikou a začínají si připravovat podklady pro analýzu sobotního zásahu. „Je to kvůli reakci obyvatel, podle nichž ten zásah nebyl adekvátní,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Lukáš Popp.

„Budeme si zajišťovat podklady pro to, abychom je mohli předložit k analýze. Aby bylo vyhodnoceno, zda ten zásah byl proveden tak, jak měl být, za čímž my si samozřejmě stojíme a tvrdíme: ‚Ano zásah byl proveden tak, jak měl být proveden,‘“ dodal Popp.

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama