CNN Prima News Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka

Výpis příspěvků ke štítku „Bohuslav Sobotka“

Politická elita, soupeři i kolegové u jednoho stolu. Fiala uspořádal večeři bývalých premiérů

2. ledna 2023 20:14

Premiér Petr Fiala (ODS) se setkal v pondělí v podvečer v pražské Kramářově vile s devíti svými předchůdci ve funkci předsedy vlády. Pozval je s jejich doprovodem na slavnostní večeři u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky. Z akce se podle Úřadu vlády omluvili první úřednický premiér Josef Tošovský a někdejší sociálnědemokratický ministerský předseda Bohuslav Sobotka. Aktéři setkání se večer zúčastní v Rudolfinu koncertu, který Úřad vlády připravil ve spolupráci s Českou filharmonií.

Rakušan: Jednou estébák, vždycky estébák. Z toho lidi nevyrostou, nemůžou být ministři

11. září 2022 23:20

Jednou estébák, vždycky estébák, z toho lidi nevyrostou, hájil připravovanou novelu lustračního zákona v nedělní superdebatě televize CNN Prima NEWS ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Zákon chce změnit tak, aby premiér, ministři a jejich náměstci museli mít negativní lustrační osvědčení, tedy doklad, že před rokem 1990 nepracovali pro tehdejší komunistickou Státní bezpečnost (StB).

Topolánek: Pro další dluhy na pomoc lidem prostor není, Babiš tu možnost vládě sebral

10. června 2022 23:37

V případě nutnosti postarat se o velké množství lidí už Česká republika dle bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) další prostor pro zadlužování nemá. Za důvod označil dřívější rozhazování ministerských kabinetů zasedajících pod taktovkami Andreje Babiše (ANO) a Bohuslava Sobotky (ČSSD). Varoval také před možným zvyšováním daní a upozornil, že současná vláda Petra Fialy (ODS) čelí problémům, které nikdo nemusel řešit za poslední tři dekády.

Za Zemana bylo nejlíp, za Babiše nejhůř. Úspěchy hokejové reprezentace podle premiérů

31. května 2022 16:48

Jakmile národní tým v neděli velkolepě otočil na mistrovství světa zápas s USA a ukončil desetileté čekání na cenný kov z velké akce, stal se na sociálních sítích hitem příspěvek hlásající: „Za Babiše nebyla jediná medaile!“ Pod tím podpis „Roman (Červenka), kapitán“. Kteří premiéři naopak „zařídili“ hokejovému národu nejvíce radosti?

Jurečka: Mohl jsem mít spokojený život na zemědělství, ale vzal jsem nejtěžší resort

23. dubna 2022 07:13

Lidovci zažívají nejúspěšnější období ve své historii. Tvrdí to předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. I proto podle něj není třeba na sjezdu, který startuje tuto sobotu, měnit vedení. Právě Jurečka je jediným kandidátem na předsedu strany. Hlavní výzvy pro lidovce podle něj leží v oblasti životního prostředí a sociální politiky, kde by křesťanští demokraté měli hrát jakési sociální svědomí vlády, jak uvedl krátce před sjezdem v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Sám by byl spokojenější, kdyby byl na jiném ministerstvu, ale vzal prý nejtěžší resort ve vládě, jelikož věří, že dokáže problémy vyřešit.

Michaláková se nevzdává. Proti verdiktu soudu o odebrání synů se odvolala

20. dubna 2022 13:33

Češka Eva Michaláková se odvolala proti lednovému verdiktu Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), který v kauze odebrání jejích synů nepravomocně rozhodl ve prospěch Norska. Žádá o projednání případu u soudního Velkého senátu. Norská sociální služba Barnevernet odebrala české matce a otci syny na jaře 2011 kvůli podezření na zneužívání, zanedbávání a týrání. Norské úřady ženu později zbavily rodičovských práv.