reklama
CNN Prima News Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka

Výpis příspěvků ke štítku „Bohuslav Sobotka“

Lidé budou mít existenční problémy. Pak se začnou zase vracet k ČSSD, říká Šmarda

25. prosince 2021 06:39

Čeští občané bohužel začnou mít existenční problémy kvůli růstu inflace či cen energií. V ten okamžik si uvědomí, že nejdůležitější není odpor k Andreji Babišovi, jako tomu bylo v předešlých volbách, ale jestli mají politické strany na zmíněné problémy recept. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl nový předseda ČSSD Michal Šmarda. Mimo jiné promluvil i o možné spolupráci s komunisty či o budoucím vztahu strany k prezidentu Miloši Zemanovi.

Rekordmani v čele vlády a ministerstev: Jak si stojí Babiš proti Zemanovi?

17. prosince 2021 06:10

Jan Lipavský (Piráti), Jana Černochová (ODS) nebo Petr Gazdík (STAN). To jsou jen některá ze jmen nových ministrů, kteří usednou v nastupující vládě koalice Spolu se Starosty a Piráty. Kdo jsou jejich předchůdci a kdo v české historii ovládal jednotlivé resorty nebo post premiéra nejdéle? Podívejte se na přehledný graf rekordmanů i těch, kteří se v křesle ohřáli jen pár dní.

Brabec před Babišem, na lídra ale nemají. Podívejte se na graf vládních vytrvalců

10. listopadu 2021 08:17

Zatímco jistí zákonodárci se ve vládním křesle ohřáli jen několik dní, jiní byli ve vysoké politické funkci léta. Mezi rekordmany od roku 1992 jsou hlavně zástupci ČSSD a hnutí ANO. Například současný premiér Andrej Babiš se zatím musí sklonit před jedním svým ministrem. Podívejte se na přehledný graf životnosti všech politiků, kteří od prvního kabinetu Václava Klause usedli ve vládním křesle.

Sloučení s komunisty by byl plivanec do tváře lidem, kteří zažili lágr, říká Votava z ČSSD

15. října 2021 07:51

ČSSD ve volbách propadla a nepřekonala pětiprocentní hranici potřebnou pro zisk křesel ve Sněmovně. Končící poslanec Václav Votava říká, že strana a její vedení se musí totálně změnit. Myšlenku bývalého místopředsedy strany Michala Haška, že by se ČSSD měla sloučit s KSČM, však razantně odmítá. Votava v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že takové spojení by považoval za urážku a plivanec do tváře lidem, kteří zažili komunistický lágr.

Babiš sliboval stovky kilometrů dálnic. Otevřel jich ale méně než kritizovaný Nečas

15. září 2021 05:28

Dálnice, dálnice, dálnice, znělo heslo hnutí ANO premiéra Andreje Babiše před sněmovními volbami v roce 2017. V tuhle dobu mělo být otevřeno již 280 nových kilometrů dálnic, ale výsledek je nakonec více než čtyřikrát nižší. O něco lepší bilanci měla i vláda premiéra Petra Nečase (ODS), která je přitom za nízkou výstavbu dálnic často kritizována v souvislosti s diskutovaným ministrem dopravy Vítem Bártou (Věci veřejné).

Už v roce 2001 jsme měli plán, když v Číně vznikne virus, tvrdí Vladimír Špidla

21. února 2021 12:17

Ve funkci předsedy vlády působil několik let. Jak vnímá současnou situaci okolo pandemie koronaviru? Co říká na dění v domovské ČSSD, kde to vře, strana se zmítá nad propastí a není vůbec jisté, zda se po letošních parlamentních volbách ještě dostane do Sněmovny? Také o tom promluvil bývalý politik, který v dubnu oslaví 70. narozeniny, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Exministr financí Pilný odchází z ANO. Vadí mu absence demokratické diskuse

16. února 2021 19:20

Bývalý poslanec ANO a ministr financí ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) Ivan Pilný (76) opouští řady vládního hnutí. Informoval o tom v dopise předsedovi ANO Andreji Babišovi. Jako důvod svého odchodu uvedl především dlouhodobou nespokojenost se stavem politiky a posouvání nepřekročitelných hranic. Ke stavu politiky se ve svém dopise kriticky vyjadřuje.

Problémová Blanka slaví pět let. Do předraženého tunelu zatékalo a otevřel se zpožděním

19. září 2020 16:01

Už pět let mohou pražští řidiči jezdit největší dokončenou podzemní stavbou v České republice. Výstavbu tunelového komplexu Blanka, který se veřejnosti otevřel 19. září 2015, ale provázely patálie v podobě časového skluzu a více než dvacetimiliardového navýšení rozpočtu. S realizací původně nesouhlasili ani obyvatelé hlavního města. Dnes si lze pohyb autem po metropoli bez sítě podzemních tunelů jen těžko představit.

reklama