reklama

Boj s nedostatkem respirátorů. V Česku vznikají soukromé sklady hmotných rezerv

Česká republika bude mít kromě státních hmotných rezerv i soukromé zásoby ochranných prostředků. Sloužit budou výhradně pro firmy a jejich zaměstnance. Mnohé společnosti se totiž v době koronavirové pandemie ocitly v situaci, kdy neměly dostatek pomůcek k ochraně pracovníků, což vedlo až k omezení výroby nebo uzavření provozovny.

reklama

Do jednoho soukromého skladu v Pelhřimově, který zřizuje Hospodářská komora České republiky, se vydala reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová. „V tuto chvíli se zde nachází asi 40 tisíc roušek a milion a půl respirátorů,“ popsala Schillerová.

K tématu

Podle zástupce Hospodářské komory Miroslava Mühlböcka funguje sklad stejně jako státní hmotné rezervy. „Na základě poptávky podnikatelských subjektů vytváříme zásoby. Ty držíme pro firmy podle potřeby, aniž by bylo nutné roušky nebo respirátory okamžitě odebírat,“ nastínit Mühlböck. Dodal, že Hospodářská komora zajišťuje i veškerou logistiku a dovoz věcí přímo k zákazníkům.

Rezervy jsou vyráběny českou firmou, ale prozatím v Číně. „Vše je samozřejmě certifikované a splňuje nejpřísnější kritéria, které hmotné rezervy vyžadují,“ vysvětlil Mühlböck. Do projektu se mohou firmy zapojit skrze webovou aplikaci Hospodářské komory, čehož do úterý využilo přibližné dvacet zájemců.

Další hlavní zprávy

Politika

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama