reklama

Boj s nedostatkem respirátorů. V Česku vznikají soukromé sklady hmotných rezerv

Česká republika bude mít kromě státních hmotných rezerv i soukromé zásoby ochranných prostředků. Sloužit budou výhradně pro firmy a jejich zaměstnance. Mnohé společnosti se totiž v době koronavirové pandemie ocitly v situaci, kdy neměly dostatek pomůcek k ochraně pracovníků, což vedlo až k omezení výroby nebo uzavření provozovny.

reklama

Do jednoho soukromého skladu v Pelhřimově, který zřizuje Hospodářská komora České republiky, se vydala reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová. „V tuto chvíli se zde nachází asi 40 tisíc roušek a milion a půl respirátorů,“ popsala Schillerová.

K tématu

Podle zástupce Hospodářské komory Miroslava Mühlböcka funguje sklad stejně jako státní hmotné rezervy. „Na základě poptávky podnikatelských subjektů vytváříme zásoby. Ty držíme pro firmy podle potřeby, aniž by bylo nutné roušky nebo respirátory okamžitě odebírat,“ nastínit Mühlböck. Dodal, že Hospodářská komora zajišťuje i veškerou logistiku a dovoz věcí přímo k zákazníkům.

Rezervy jsou vyráběny českou firmou, ale prozatím v Číně. „Vše je samozřejmě certifikované a splňuje nejpřísnější kritéria, které hmotné rezervy vyžadují,“ vysvětlil Mühlböck. Do projektu se mohou firmy zapojit skrze webovou aplikaci Hospodářské komory, čehož do úterý využilo přibližné dvacet zájemců.

Další hlavní zprávy

reklama
V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
Další články
reklama
reklama