CNN Prima News roušky

roušky

Výpis příspěvků ke štítku „roušky“

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

1. října 2022 11:28

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Denně je nakažených kolem 10 tisíc, odhaduje Prymula. Nevyloučil návrat restrikcí

28. července 2022 08:46

Počty případů lidí, kteří jsou covid pozitivní, v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem tří tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS upozornil, že reálný počet nakažených by mohl být zhruba třikrát větší, tedy kolem deseti tisíc. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň upozornil na to, že počty hospitalizovaných nejsou navzdory počtům nakažených nijak alarmující. V pořadu K věci rovněž předpověděl, k jakým opatřením by Česko v budoucnu mohlo přistoupit.

Otřesná chyba domažlických lékařů: V břiše pacienta měli nechat roušku. Muž málem zemřel

11. července 2022 15:27

Před rokem podstoupil šestapadesátiletý Pavel H. operaci tlustého střeva v Domažlické nemocnici. Po operaci ho ale trápily problémy a později zjistil, že mu lékaři v břiše zapomněli chirurgickou roušku. Případem, na který upozornil web novinky.cz, se již zabývá státní zastupitelství. Na dotaz CNN Prima NEWS nemocnice své pochybení odmítla a označila tyto informace za „ne zcela pravdivé“.

PŘEHLEDNĚ: Koronavirus je znovu na vzestupu. V kterých zemích je potřeba si dát pozor?

10. července 2022 20:22

V turistických destinacích po celé Evropě se raketovou rychlostí znovu šíří COVID-19. Na některých místech se proto mění pravidla pro turisty. Státy apelují hlavně na ty, kteří nejsou očkováni druhou dávkou, aby tak učinili. A vyzývají, aby lidé dobrovolně nosili roušky. Nejrychleji se COVID-19 šíří zejména v Řecku, Španělsku, Itálii, Německu a Portugalsku. Pokud jedete do těchto zemí na dovolenou, připravte se na možné změny v opatřeních.

Covidová vlna zrychluje, vláda nevylučuje znovuzavedení opatření. Vrátí se respirátory?

8. července 2022 21:02

Denní přírůstky nákazy koronavirem jsou nejvyšší za poslední dva a půl měsíce. V nemocnicích s covidem leží 262 osob, šestnáct z nich je ve vážném stavu. V Česku převažuje velmi nakažlivá subvarianta omikronu. Vrátí se některá opatření? Ministerstvo zdravotnictví to nevylučuje. Podle odborníků, které oslovili reportéři CNN Prima NEWS, však nové restrikce zatím nejsou potřeba.

Opatření proti covidu jsou namístě. Plošné roušky ale ne, zdůrazňuje viroložka Zelená

8. července 2022 13:09

Dělejme jen taková proticovidová opatření, která mají smysl a přináší nám větší přínos než škodu, vyzvala ve vysílání CNN Prima NEWS viroložka Hana Zelená. Domnívá se, že počet nakažených bude v dalších týdnech růst, směrodatná je prý ale zátěž nemocnic. K nemoci by se podle expertky mělo přistupovat jako k jiným respiračním virům.

Opatření způsobila mnoho škod. Jeďte na dovolenou a žijte normální život, radí Hostomský

7. července 2022 14:29

Návrat k opatřením proti covidu, jako je povinné nošení roušek, odporuje západním normám, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Uznal, že současný nárůst nakažených je v porovnání se stejným obdobím v minulých letech vyšší, důležité je ale sledovat především počet hospitalizovaných a těžce nemocných.

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

1. července 2022 14:35

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.

Kubek: Covid je ruská ruleta, spoustě lidí zhatí dovolenou. Radši respirátory než lockdown

1. července 2022 07:20

Covid je něco jako ruská ruleta. Spoustě lidem zkomplikuje dovolenou. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Reagoval tím na počty nově odhalených případů koronaviru, které se třetí den za sebou drží nad tisícovkou. „Nečekali jsme to, jsme na úpatí nové vlny,“ prohlásil odborník.

PŘEHLEDNĚ: S rouškou, nebo bez? Z letadel mizí covidová opatření, existují ale i výjimky

24. května 2022 05:08

Hodně z nás už spřádá plány na letní dovolenou a přemýšlí, kam vycestovat. Spousta dovolenkářů jistě využije cestu letadlem, která byla v posledních dvou letech spojená s nošením roušek a respirátorů. To ovšem nyní pro cesty do mnohých turisty oblíbených destinací končí. Přečtěte si, do kterých zemí můžete letět bez ochrany dýchacích cest, a kam se naopak ještě bez roušky nebo respirátoru nepodíváte.