CNN Prima News roušky

roušky

Výpis příspěvků ke štítku „roušky“

Vnitro odpustilo Tvrdíkovi milionový dluh. Šéf Slavie měl platit za dovoz roušek během covidu

Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce nemusí platit více než milion korun za leteckou přepravu ochranných pomůcek z Číny v době epidemie covidu-19. S komorou, v jejímž čele stojí někdejší sociálnědemokratický politik Jaroslav Tvrdík, se na prominutí dluhu dohodlo ministerstvo vnitra, uvedl dnes web iROZHLAS.cz. Stát žádost o prominutí dluhu posuzoval přes tři roky, finální dohoda byla uzavřena loni v říjnu.

Svátky v respirátorech? Situace není klidná, plošná opatření ale nehrozí, říká Prymula

Podle statistik ministerstva zdravotnictví se v Česku od září nakazilo koronavirem zhruba 32 tisíc lidí. Situace není úplně klidná, varoval epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS. Zároveň upozornil, že čísla mohou být ve skutečnosti mnohem vyšší, protože započítáni jsou pouze ti, kteří se nechali otestovat. Přesto podle něj plošná opatření nehrozí. Nemocní a lidé z rizikových skupin by však měli zvážit nošení respirátorů.

Flegr: Respirátor by ohleduplní lidé měli mít u sebe vždy. Nasadit si ho nám neublíží

Pirola je momentálně nejdiskutovanější variantou koronaviru. Pro neočkované lidi může být značně nebezpečná, zdůraznil biolog Jaroslav Flegr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vakcinace by podle něj měla nadále probíhat pravidelně, aby se předešlo problematickým průběhům nemoci. Dodal, že před nákazou nás mohou chránit respirátory, které bychom u sebe měli standardně nosit.

Počty nakažených covidem rostou. Primář Dlouhý poradil, kdo by se měl nechat jít testovat

Počty nakažených covidem v Česku rostou – podle odborníků již odstartovala podzimní vlna. Denně přibývají stovky infikovaných a v nemocnicích se plní lůžka. Podle přednosty Kliniky infekčních chorob FN Brno Petra Husy stojí za zvýšeným počtem nakažených především návrat dětí do škol. Senioři, lidé dlouhodobě nemocní či s podlomenou imunitou by se v případě potíží měli nechat testovat, aby se rychle dostali k antivirovým lékům, podotkl ve vysílání pořadu 360° primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý.

Lidé už nechtějí o covidu ani slyšet. Očkování je ale stále potřeba, shodli se odborníci

Na nárůst počtu případů covidu budeme muset zareagovat, uvedl v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS přednosta Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno Petr Husa a souhlasil s ním i hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny Petr Smejkal. Odborníci upozornili na možnost nechat se očkovat proti chřipce a covidu během jedné návštěvy lékaře a zdůraznili, aby tento krok zvážili především ti, kteří spadají do zdravotně rizikové skupiny. Podobně se v pořadu Nový den vyjádřil i epidemiolog Roman Prymula.

Návrat roušek do MHD? Epidemie tomu nahrává, je to ale věc ministerstva, říká Prymula

Současné období epidemie respiračních onemocnění nahrává opětovnému zavedení povinnosti nosit roušku v městské hromadné dopravě, domnívá se epidemiolog Roman Prymula. Jedná se však prý o politické rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, ke kterému nejspíše nedojde. O potřebě ochrany dýchacích cest v budovách zdravotnických zařízení není podle odborníka pochyb.

Zákeřný virus ohrožující děti sílí, varuje Prymula. Dříve se rozmohl i kvůli rouškám

Kolapsu dětských oddělení nemocnic kvůli RS viru, k jakému dnes dochází v Německu, se u nás zatím nemusíme obávat, uklidňuje epidemiolog Roman Prymula. Virus je však podle něj poměrně „zákeřný“. Onemocnění postihuje hlavně děti předškolního věku a ač je jeho průběh většinou mírný, může způsobit vážné zdravotní komplikace. Mohutnou vlnu nákazy virem jsme zaznamenali již v průběhu covidové epidemie. Situaci prý v té době zhoršilo nošení roušek.

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.