reklama
CNN Prima News roušky

roušky

Výpis příspěvků ke štítku „roušky“

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

3. prosince 2021 16:59

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

30. listopadu 2021 20:28

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

Válka na Slovensku: Odmítači roušek sdílí fotky zasahujících policistů s výzvou k likvidaci

6. listopadu 2021 15:16

Spory mezi odmítači roušek a policií se nadále vyostřují. Po zásahu policistů v piešťanském supermarketu proti skupině lidí porušujících vládní opatření byli zadržení tři muži. Čelí obvinění z útoku na veřejného činitele a výtržnictví. Policisté se navíc zabývají i výhrůžkami zasahujícím kolegům. Na sociálních sítích kolují jejich fotky s výzvami k likvidaci.

Maďar: Po Vánocích kvůli covidu zemřou tisíce lidí. Respirátory nesundáme do března

2. listopadu 2021 15:53

Disciplína je zcela zásadní pro zvládnutí pandemie, tvrdí epidemiolog Rastislav Maďar. Velmi ho zklamalo, že v tuzemsku na rozdíl od zahraničí obvykle nenosí respirátory ani personál restaurací. Klíčem v boji proti koronaviru je podle něj i třetí dávka očkování. Předpovídá, že po Vánocích stoupne v Česku počet mrtvých a respirátory budeme nosit ještě minimálně do března.

Prodavačka požadovala po zákazníkovi nasazení respirátoru. Muž jí za to dal pěstí

1. listopadu 2021 22:12

Policisté se zabývají fyzickým napadením v jedné z pražských cukráren. Prodavačka po jednom ze zákazníků požadovala nasazení respirátoru. Také mu nechtěla prodat chleba, dokud nebude mít zakryté dýchací cesty. 56letý muž poté ženu udeřil pěstí do obličeje. O okolnostech případu informovala pražská městská policie na svém Facebooku.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

23. října 2021 21:51

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

22. října 2021 18:43

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

reklama