CNN Prima News respirátor

respirátor

Výpis příspěvků ke štítku „respirátor“

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

1. října 2022 11:28

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Denně je nakažených kolem 10 tisíc, odhaduje Prymula. Nevyloučil návrat restrikcí

28. července 2022 08:46

Počty případů lidí, kteří jsou covid pozitivní, v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem tří tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS upozornil, že reálný počet nakažených by mohl být zhruba třikrát větší, tedy kolem deseti tisíc. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň upozornil na to, že počty hospitalizovaných nejsou navzdory počtům nakažených nijak alarmující. V pořadu K věci rovněž předpověděl, k jakým opatřením by Česko v budoucnu mohlo přistoupit.

Co všechno víme o nové subvariantě? Válek popsal prevenci a odmítl zavedení restrikcí

19. července 2022 14:21

Počet pacientů s nemocí COVID-19 v Česku roste, laboratoře navíc už odhalily výskyt nové subvarianty pojmenované kentaur. Přesto ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) zatím neplánuje zavést žádná proticovidová opatření, a to ani v blízké budoucnosti. Jako prevenci by doporučil očkování i respirátory. Kdo by měl těchto rad dbát?

Léto bez restrikcí? Tento optimismus už mizí, řekl Prymula. Predikoval, kdy vlna skončí

13. července 2022 08:16

Počty případů covidu v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem dvou tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny upozornil, že by se v Česku mohla obnovit povinnost nošení respirátorů či v nějaké míře znovu zavést Tečka. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň zmínil, že počty hospitalizovaných kvůli covidu stále nejsou alarmující. Ve vysílání CNN Prima NEWS také předpověděl, kdy by současná vlna mohla skončit.

Covidová vlna zrychluje, vláda nevylučuje znovuzavedení opatření. Vrátí se respirátory?

8. července 2022 21:02

Denní přírůstky nákazy koronavirem jsou nejvyšší za poslední dva a půl měsíce. V nemocnicích s covidem leží 262 osob, šestnáct z nich je ve vážném stavu. V Česku převažuje velmi nakažlivá subvarianta omikronu. Vrátí se některá opatření? Ministerstvo zdravotnictví to nevylučuje. Podle odborníků, které oslovili reportéři CNN Prima NEWS, však nové restrikce zatím nejsou potřeba.

Sledujte Hlavní zprávy: Vrátí se kvůli covidu na podzim respirátory?

8. července 2022 18:37

Čtvrteční data o počtu nakažených koronavirem jsou nejvyšší za poslední dva a půl měsíce. Odborníci, ale i ministerstvo zdravotnictví, začínají opatrně mluvit o návratu opatření proti šíření covidu. Budou opět povinné respirátory například v městské hromadné dopravě? Sledujte Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS a na Primě dnes od 18:55.