reklama
CNN Prima News respirátor

respirátor

Výpis příspěvků ke štítku „respirátor“

Prodavačka požadovala po zákazníkovi nasazení respirátoru. Muž jí za to dal pěstí

1. listopadu 2021 22:12

Policisté se zabývají fyzickým napadením v jedné z pražských cukráren. Prodavačka po jednom ze zákazníků požadovala nasazení respirátoru. Také mu nechtěla prodat chleba, dokud nebude mít zakryté dýchací cesty. 56letý muž poté ženu udeřil pěstí do obličeje. O okolnostech případu informovala pražská městská policie na svém Facebooku.

Hlavní zprávy s Prymulou: Kdy bude možné vyměnit respirátory za roušky?

30. července 2021 18:09

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Očkovaní státní zaměstnanci dostanou dva dny placeného volna. Může jich být až půl milionu. Premiér chce, aby to samé zavedly kraje a obce i soukromé společnosti. Jak na to reaguje exministr zdravotnictví Roman Prymula? A kdy už bude možné vyměnit respirátory za roušky? Nejen o tom s epidemiologem v Hlavních zprávách od 18:55

Soudy nemají odpovědnost, ať se lidé řídí podle sebe, reaguje Babiš na zrušené opatření

27. července 2021 14:47

Soudy podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nenesou odpovědnost za řízení státu v době pandemie. Uvedl to pro CNN Prima NEWS v úterý na návštěvě v Ústeckém kraji. Reagoval tak na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který zrušil vládní nařízení o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách. Babiš dále uvedl, že by se lidé měli řídit spíš svým rozumem než podle rozhodnutí soudů.

Respirátory lidem vadí. Proč je vláda nenahradí rouškami?

1. července 2021 12:24

Vysoké teploty a nízký počet nakažených lidí onemocněním COVID-19 v Česku vyvolávají debatu o tom, zda je stále nutné nosit respirátory v uzavřených prostorech. Lidé se v nich potí, mnohdy se jim špatně dýchá a odborníci se stále nemohou shodnout, zda je nenahradit rouškami. A nebylo by lepší nechat nošení roušek nebo respirátorů na rozhodnutí každého z nás?

Lidé se v respirátorech dusí. Co si myslí odborníci o jejich nošení v létě?

8. června 2021 07:12

Ačkoli vláda v pondělí zrušila povinnost nosit respirátory ve většině škol či v kancelářích, na místech s velkou koncentrací lidí jsou stále povinné. Je to nezbytné? Nestačily by například chirurgické roušky, které jsou do jisté míry prodyšnější, nebo nebylo by možné roušky a respirátory odložit úplně, jako tomu bylo loni v létě? Oslovili jsme odborníky, aby CNN Prima NEWS sdělili svůj názor.

Jako když se člověk vyčůrá do vody a pak v ní hnije. Žaloudík brojí proti respirátorům

22. května 2021 08:08

Respirátory jsme mohli už dávno sundat a nic by se nestalo. Tvrdí to senátor za ČSSD a lékař Jan Žaloudík. Pro CNN Prima NEWS prohlásil, že být hodiny v respirátoru je jako sedět a hnít ve vodě, do které se předtím člověk vymočil. Roušky a respirátory mají ale na druhou stranu stále plno zastánců. Vědci už před několika měsíci přišli s rozsáhlou studií, která dokázala účinnost zakrytých úst a nosu.

Stát umožňuje dovoz nelegálních respirátorů. Poškozuje české výrobce, tvrdí asociace

13. března 2021 15:57

Česká obchodní inspekce (ČOI) toleruje prodej nelegálních respirátorů s označením KN95 a N95, kterým na rozdíl od respirátorů třídy FFP2 chybí certifikace podle evropské normy. Tvrdí to Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Mluvčí ČOI Jiří Fröhlich v reakci sdělil, že technické normy v českém právním řádu nemají samy o sobě obecnou závaznost a označení KN95 nebo N95 na respirátoru neznamená nic zavrženíhodného.

Respirátory FFP2 primárně před koronavirem nechrání. Jsou pro truhláře a lakýrníky

13. března 2021 05:32

Přestože je v Česku i v dalších zemích světa povinnost nosit respirátor FFP2, není primárně určen pro ochranu před koronavirem. I tak šíření nákazy brání. Jak je to možné? Zeptali jsme se odborníků, kteří již čtvrt století vyrábí filtry do masek pro vojáky, i těch, kteří šíří osvětu o tom, jak poznat kvalitní respirátor.

reklama