CNN Prima News respirátor

respirátor

Výpis příspěvků ke štítku „respirátor“

Svátky v respirátorech? Situace není klidná, plošná opatření ale nehrozí, říká Prymula

Podle statistik ministerstva zdravotnictví se v Česku od září nakazilo koronavirem zhruba 32 tisíc lidí. Situace není úplně klidná, varoval epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS. Zároveň upozornil, že čísla mohou být ve skutečnosti mnohem vyšší, protože započítáni jsou pouze ti, kteří se nechali otestovat. Přesto podle něj plošná opatření nehrozí. Nemocní a lidé z rizikových skupin by však měli zvážit nošení respirátorů.

Češi opět sahají po respirátorech. V populaci je covid již rozšířen, připustil Prymula

Zájem o roušky a respirátory v Česku opět roste. Prodejci si rovněž všímají několikanásobného nárůstu poptávky po antigenních testech. Nemocní podle nich chtějí vědět, jestli se nakazili covidem, nebo zda se jedná o chřipku. Odborníci také apelují na nošení ochrany dýchacích úst zvláště v místech se zvýšenou koncentrací lidí. Podle epidemiologa Romana Prymuly budou počty nakažených v dalších týdnech stoupat.

Flegr: Respirátor by ohleduplní lidé měli mít u sebe vždy. Nasadit si ho nám neublíží

Pirola je momentálně nejdiskutovanější variantou koronaviru. Pro neočkované lidi může být značně nebezpečná, zdůraznil biolog Jaroslav Flegr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vakcinace by podle něj měla nadále probíhat pravidelně, aby se předešlo problematickým průběhům nemoci. Dodal, že před nákazou nás mohou chránit respirátory, které bychom u sebe měli standardně nosit.

Covid jako běžná nemoc? Průběh není vždy mírný, varoval Prymula. Připomněl i vakcíny

Ač byl covid celosvětově zařazen do kategorie běžných respiračních onemocnění, jeho průběh není stále nijak mírný, uvedl epidemiolog Roman Prymula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ohledně zvyšujícího se počtu případů této virové nákazy. Příznaky podle něj mohou být i méně obvyklé. Odborník připomněl i nový druh vakcíny, která je již distribuována k využití praktickým lékařům.

Počty nakažených covidem rostou. Primář Dlouhý poradil, kdo by se měl nechat jít testovat

Počty nakažených covidem v Česku rostou – podle odborníků již odstartovala podzimní vlna. Denně přibývají stovky infikovaných a v nemocnicích se plní lůžka. Podle přednosty Kliniky infekčních chorob FN Brno Petra Husy stojí za zvýšeným počtem nakažených především návrat dětí do škol. Senioři, lidé dlouhodobě nemocní či s podlomenou imunitou by se v případě potíží měli nechat testovat, aby se rychle dostali k antivirovým lékům, podotkl ve vysílání pořadu 360° primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý.

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.