reklama
CNN Prima News pandemie

pandemie

Výpis příspěvků ke štítku „pandemie“

Epidemie mírně zpomaluje. Ve středu bylo v Česku o 25 méně nakažených než před týdnem

Ve středu v Česku testy potvrdily 235 případů koronaviru, o 25 méně než o týden dřív. Počty nových nakažených jsou v mezitýdenním srovnání nižší čtvrtý den po sobě. Stejně tak už čtyři dny se reprodukční číslo drží těsně pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Výrazně se nezměnilo ani incidenční číslo, počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden zůstává nižší než 15.

Ekonom Hampl: Záchranu pracovních míst jsme přesunuli do nárůstu zadlužení

Nezaměstnanost se daří v České republice držet na poměrně nízké úrovni. Děje se tak především díky masivní podpoře vlády, a to v podobě programu Antivirus, v jehož rámci stát přispívá firmám na udržení pracovních míst. „Do voleb a ani do konce tohoto roku se vládní programy nevypnou,“ odhadl bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Ztloustli jste v lockdownu? Pomůže 30 minut intenzivní chůze, radí obezitolog

Kondice Čechů se kvůli lockdownu zhoršila. Máme méně pohybu, což negativně ovlivňuje i naši psychiku. Obezitolog z Všeobecné fakultní nemocnice Martin Matoulek volá po tom, aby vláda otevřela venkovní sportoviště, například tenis podle něj není rizikový pro přenos covidu. Matoulek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS také řekl, že lidem pomůže i 30 minut intenzivní chůze denně.

Komentátorka Zlámalová: Nouzový stav ani náhodou. Babiš se jen vymlouvá na Brusel

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Ten aktuální totiž skončí v neděli 28. března. Podle komentátorky týdeníku Echo Lenky Zlámalové by vláda měla začít boj s koronavirem řídit podle pandemického zákona, a nikoli skrze nouzový stav. „Máme nejvíce mrtvých, nejvíce nakažených a největší omezení pohybu. Tahle rovnice nefunguje,“ řekla na CNN Prima NEWS, kde diskutovala s šéfredaktorem Mladé fronty DNES Jaroslavem Pleslem.

reklama