reklama
CNN Prima News pandemie

pandemie

Výpis příspěvků ke štítku „pandemie“

Bilance pandemie je až čtyřikrát horší, než uvádějí oficiální čísla. Jak si stojí Česko?

5. ledna 2022 05:29

V důsledku covidu dosud oficiálně zemřelo téměř 5,5 milionu lidí. Skutečný počet obětí nejhorší pandemie za posledních sto let však může být daleko vyšší. Do oficiálních statistik se totiž nemusely dostat všechny osoby, které na covid zemřely. Stejně tak se můžeme jen opírat o dohady, kolik lidí zemřelo kvůli odkladu zdravotní péče způsobeném koronavirovou pandemií. Analytici časopisu The Economist proto spočítali, jak smrtelný covid doopravdy je.

Válek nechápe Janečkovu výzvu k neočkování: Rady vykadit rakovinu lidem také nepomohly

20. listopadu 2021 21:59

Nemá cenu zpochybňovat kroky kolem covidu. Právě tak reagoval horký kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na slova podnikatele a matematika Karla Janečka, který veřejně vyzval k neočkování dětí. Bouřlivý projev proběhl během předávání cen Český slavík 2021 na TV Nova. Během slavnostního večera představil miliardář i svérázný videoklip, který mnozí považují za start prezidentské kampaně.

Ostravští experti našli protilátky u seniorů i dlouho po vakcinaci. Kraj bojuje s nedůvěrou

28. října 2021 23:48

I velmi dlouho po očkování přetrvávají u seniorů protilátky proti covidu. A ti, kteří ho prodělali, mají imunitu proti nemoci ještě silnější. Potvrdila to studie Zdravotního ústavu v Ostravě. Ta konkrétně zjistila, že silné protilátky mají senioři i po osmi měsících od očkování. Mnozí se ale stále očkovat zdráhají, a to zejména v Moravskoslezském kraji.

Epidemie mírně zpomaluje. Ve středu bylo v Česku o 25 méně nakažených než před týdnem

22. července 2021 09:15

Ve středu v Česku testy potvrdily 235 případů koronaviru, o 25 méně než o týden dřív. Počty nových nakažených jsou v mezitýdenním srovnání nižší čtvrtý den po sobě. Stejně tak už čtyři dny se reprodukční číslo drží těsně pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Výrazně se nezměnilo ani incidenční číslo, počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden zůstává nižší než 15.

Ekonom Hampl: Záchranu pracovních míst jsme přesunuli do nárůstu zadlužení

27. dubna 2021 21:34

Nezaměstnanost se daří v České republice držet na poměrně nízké úrovni. Děje se tak především díky masivní podpoře vlády, a to v podobě programu Antivirus, v jehož rámci stát přispívá firmám na udržení pracovních míst. „Do voleb a ani do konce tohoto roku se vládní programy nevypnou,“ odhadl bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

reklama