reklama

Bora Bora Kutná Hora. Lidé se baví slogany Českých drah, verš složil i Kalousek

Lidé se baví kampaní Českých drah, která má nalákat našince, aby strávili dovolenou doma. Jeden ze sloganů například zní: „Místo Bora Bora zlákala mě Kutná Hora“. Na internetu už kolují stovky podobných veršů.

reklama

„Místo Palm Beach objevujte Třebíč“, „Místo Srí Lanky letos frčí Mariánky“, „Místo do Londýna tradá do Děčína“. To jsou další ze sloganů národního dopravce.

K tématu

Mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová CNN Prima NEWS řekla, že na kampaň jsou velmi pozitivní ohlasy. „Zákazníkům přijde originální a vtipná, veze se na vlně zájmu o cestování v České republice v pokoranovirové době,“ uvedla Rajnochová.

Kampaň byla spuštěna v polovině června a potrvá do konce prázdnin. „Jejím cílem je motivovat zákazníky k cestování po České republice vlaky Českých drah. Destinace jsme vybírali na základě našich obchodních potřeb podpořit cestování na konkrétních relacích. Chceme podpořit nejen návrat lidí do vlaků, ale rovněž ekonomiku v regionech i v celé naší zemi,“ dodala mluvčí.

Rýmovala i Maláčová

Šéfreportérku CNN Prima NEWS Marii Valáškovou Bastlovou zaujal reklamní slogan „Místo Bora Bora zlákala mě Kutná Hora“. Na sociálních sítích vyzvala lidi, aby poslali verše na svá rodná města. A návrhů se sešlo několik stovek.

K tématu

Jeden z nich například zní: „Do Pičína, do Řitky, všude čekej zážitky!“ Na Twitteru si dokonce zaveršovali někteří politici. „Chceš se zbavit svojí tchyně? Vem ji s sebou do Bechyně,“ napsal šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidala se i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „Stop zhýralý Hollywood, stop filmová smetiště. Nejlepší je letní filmová škola a Uherské Hradiště! To naše lahodné slovácké víno dal by si Spielberg i Tarantino,“ napsala Maláčová.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama