reklama

Bora Bora Kutná Hora. Lidé se baví slogany Českých drah, verš složil i Kalousek

Lidé se baví kampaní Českých drah, která má nalákat našince, aby strávili dovolenou doma. Jeden ze sloganů například zní: „Místo Bora Bora zlákala mě Kutná Hora“. Na internetu už kolují stovky podobných veršů.

reklama

„Místo Palm Beach objevujte Třebíč“, „Místo Srí Lanky letos frčí Mariánky“, „Místo do Londýna tradá do Děčína“. To jsou další ze sloganů národního dopravce.

K tématu

Mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová CNN Prima NEWS řekla, že na kampaň jsou velmi pozitivní ohlasy. „Zákazníkům přijde originální a vtipná, veze se na vlně zájmu o cestování v České republice v pokoranovirové době,“ uvedla Rajnochová.

Kampaň byla spuštěna v polovině června a potrvá do konce prázdnin. „Jejím cílem je motivovat zákazníky k cestování po České republice vlaky Českých drah. Destinace jsme vybírali na základě našich obchodních potřeb podpořit cestování na konkrétních relacích. Chceme podpořit nejen návrat lidí do vlaků, ale rovněž ekonomiku v regionech i v celé naší zemi,“ dodala mluvčí.

Rýmovala i Maláčová

Šéfreportérku CNN Prima NEWS Marii Valáškovou Bastlovou zaujal reklamní slogan „Místo Bora Bora zlákala mě Kutná Hora“. Na sociálních sítích vyzvala lidi, aby poslali verše na svá rodná města. A návrhů se sešlo několik stovek.

K tématu

Jeden z nich například zní: „Do Pičína, do Řitky, všude čekej zážitky!“ Na Twitteru si dokonce zaveršovali někteří politici. „Chceš se zbavit svojí tchyně? Vem ji s sebou do Bechyně,“ napsal šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidala se i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „Stop zhýralý Hollywood, stop filmová smetiště. Nejlepší je letní filmová škola a Uherské Hradiště! To naše lahodné slovácké víno dal by si Spielberg i Tarantino,“ napsala Maláčová.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama