CNN Prima News Bordeaux

Bordeaux

Výpis příspěvků ke štítku „Bordeaux“

Muž plánoval masakr pod olympijským ohněm. Inspiroval se známým sériovým vrahem

Francouzské bezpečnostní složky v úterý zadržely muže podezřelého z přípravy teroristického útoku při příležitosti slavnostního přivítání pochodně s olympijským ohněm ve městě Bordeaux. Podezřelý na sebe upozornil nenávistnými projevy na sociálních sítích. Pro svůj plán se šestadvacetiletý muž údajně inspiroval masovým vrahem Elliotem Rodgerem.

Protesty ve Francii se stupňují: Maskovaná skupina s tyčemi napadla i kolemjdoucího

Demonstranti ve Francii v pátek večer a v noci na sobotu zaútočili na několik policejních stanic, rabují také obchody a zapalují auta. Informuje o tom server listu Le Figaro. Násilné nepokoje, které vyvolala smrt 17letého mladíka při policejní kontrole, pokračují. Situace je podle agentury Reuters nejsložitější krizí pro prezidenta Emmanuela Macrona od protestů takzvaných žlutých vest, které začaly v roce 2018.Počet zadržených kvůli nepokojům ve Francii stoupl na 471. Devět lidí u sebe mělo zápalné lahve. Kolem 100 lidí bylo zadrženo také v Bruselu.

Záběry ničivého zemětřesení ve Francii. Úřady evakuovaly místní, stovky budov jsou neobyvatelné

Zhruba 170 lidí bylo evakuováno ze západofrancouzské obce La Laigne poté, co oblast zasáhlo v pátek večer nezvykle silné zemětřesení. Otřesy půdy byly citelné od města Rennes na severozápadě Francie po Bordeaux na jihozápadě. V departementu Charente-Maritime byly poničeny obytné domy, školy i kostely, několik set budov bylo prohlášeno za neobyvatelné, informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Děsivé video z nelegálního závodu se šíří sítěmi. Mladík vjel do davu, zranění bojují o život

Šest lidí utrpělo zranění, z toho dva jsou ve vážném stavu, když při nepovoleném automobilovém závodě v ulicích Bordeaux vjel dvaatřicetiletý řidič do davu přihlížejících diváků. Nehoda se stala v pátek necelou hodinu před půlnocí, oznámila s odvoláním na záchranáře a úřady agentura AFP. Po sociálních sítích se mezitím rozšířilo hrůzné video z incidentu.

Protesty ve Francii OBRAZEM: Země se topí v odpadcích, vláda odmítá tlaku ulice ustoupit

Král Karel III. Paříž nenavštíví, jeho první zahraniční cesta byla odsunuta kvůli protestům proti důchodové reformě, které stále zmítají Francií. Britského panovníka o to požádal prezident Emmanuel Macron. Karel III. měl do Francie přijet na čtyřdenní návštěvu v neděli. Na úterý je ovšem plánovaná další generální stávka proti reformě. Vláda tlaku ulice nechce ustoupit.

Smrt za strženou vlajku. Fotbalové veselí ve Francii nepřežil mladý chlapec, srazil ho řidič

V jihofrancouzském městě Montpellier přišel ve středu večer o život čtrnáctiletý chlapec, když ho při oslavách výhry francouzského národního týmu nad Marokem v semifinále fotbalového mistrovství světa srazilo auto. Informovala o tom francouzská média v čele s deníkem Le Figaro. Podle nich řidič z místa ujel, policie po něm pátrá.