CNN Prima News Bordeaux

Bordeaux

Výpis příspěvků ke štítku „Bordeaux“

Smrt za strženou vlajku. Fotbalové veselí ve Francii nepřežil mladý chlapec, srazil ho řidič

15. prosince 2022 10:09

V jihofrancouzském městě Montpellier přišel ve středu večer o život čtrnáctiletý chlapec, když ho při oslavách výhry francouzského národního týmu nad Marokem v semifinále fotbalového mistrovství světa srazilo auto. Informovala o tom francouzská média v čele s deníkem Le Figaro. Podle nich řidič z místa ujel, policie po něm pátrá.

Zhřešil jsem. Francouzský kardinál se přiznal ke zneužití 14leté dívky, čin je již promlčen

9. listopadu 2022 17:17

Prokuratura v Marseille začne kvůli podezření ze závažného sexuálního útoku vyšetřovat kardinála Jeana-Pierra Ricarda, který se v pondělním dopise francouzským biskupům přiznal, že zneužil čtrnáctiletou dívku. Čin se stal před 35 lety, takže je pravděpodobně promlčený, uvedla agentura AFP. Státní zástupci ale chtějí případ prověřit.

Ohnivé inferno spaluje Bordeaux, ve hře je žhářství. Na místo míří posily ze zahraničí

11. srpna 2022 10:10

Lesní požár u francouzského Bordeaux, který se rozhořel v úterý odpoledne, už pohltil 6 800 hektarů vegetace a nadále se rozšiřuje. Pro srovnání, nedávný požár v Českém Švýcarsku zasáhl 1 060 hektarů. S plameny bojuje 1 100 hasičů, oheň ale stále ještě nemají pod kontrolou. Prezident Emmanuel Macron oznámil, že do Francie na boj s požárem u Bordeaux posílají hasiče a techniku Německo, Řecko, Polsko, Rumunsko a Rakousko.

Francie v sevření extrémního tepla: Teploty šplhaly nad 40 °C, na pláži zemřeli dva senioři

18. června 2022 22:29

Ve francouzském letovisku Biarritz ležícím u Biskajského zálivu v sobotu odpoledne naměřili 42,9 stupně Celsia, což je doposud nejvyšší hodnota na tomto místě. Na mnoha místech Francie padly červnové rekordy. Současná vlna veder ve Francii přišla v průběhu roku doposud nejdříve za posledních 75 let, uvedla meteorologická služba Météo France. Neobvykle horké počasí trápí i jiné evropské země.

Francie jako ekoráj: Reklamy jen na elektroauta, válka s naftou a veggie strava

2. června 2021 05:57

Francouzskou sněmovnou prošel přísný klimatický zákon, který tvrdě dopadne mimo jiné na automobilovou dopravu. Pokud jej schválí senát, v zemi se například nebudou moci vysílat reklamy na auta se spalovacími motory. Promovat se tak budou pouze elektromobily. Zákon omezí i prodej určitých aut a jízdu v centrech měst, dopadne i na leteckou dopravu a školství.

Francouzi prchají před pandemií: Vlaky z Paříže jsou přecpané, večer začne lockdown

19. března 2021 11:05

Pařížané prchají z města poté, co ve čtvrtek francouzský premiér Jean Castex vyhlásil kvůli špatné epidemické situaci přísnou uzávěru v několika francouzských departementech a regionu Ile-de-France, kde leží hlavní město. Píše o tom deník Le Figaro. Lidé neztráceli čas a rezervovali si jízdenky na vlak, než v pátek večer vstoupí opatření v platnost.

Muž chtěl zabít mouchu, jeho snaha skončila explozí plynu

7. září 2020 09:48

Zdemolovanou kuchyní a poškozenou střechou skončila o víkendu snaha jistého francouzského seniora zabít mouchu poletující v jeho domě. Muž se ji pokoušel zneškodnit elektrickou plácačkou, ta ale spustila explozi plynu, informoval zpravodajský web BBC. Majitel domu ve vesničce Parcoul-Chenaud nedaleko Bordeaux vyvázl jen s lehkým zraněním na ruce.

Protesty se přesunuly do Paříže. Policie na demonstranty použila slzný plyn

13. června 2020 19:06

Tisíce lidí se sešly v centru Paříže, aby protestovaly proti rasismu a policejnímu násilí. Podle listu Le Parisien je na náměstí Republiky až 10 tisíc lidí, policie jim ale brání vyjít na plánovaný pochod směrem k Opernímu náměstí. Agentura Reuters uvedla, že policisté použili slzný plyn. Demonstranti se shromáždili také v Marseille, Lyonu, Rouen, Bordeaux či Lille.