CNN Prima News Boris Becker

Boris Becker

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Becker“

Lezecká stěna i pečení dortů. Tenista Becker přešel z tvrdého vězení do „luxusní“ káznice

Bývalý špičkový tenista, trojnásobný vítěz Wimbledonu Boris Becker, odsouzený na dva a půl roku za podvody a zatajování informací při insolvenčním řízení, byl téměř po měsíci přeložen do jiného vězení. Z nechvalně proslulého zařízení ve Wandsworthu, které se nachází jen tři kilometry od wimbledonských kurtů a jenž „vyniká“ zašlostí, tvrdým režimem a problémovým chodem kvůli drogově závislým vězňům, Beckera v týdnu převezli do „luxusní“ káznice Huntercombe v Nuffieldu, vzdálené 90 minut jízdy autem od Londýna.

Zlomilo mi to srdce. Z uvěznění Beckera smutní jeho exmanželka i Djokovič

Bývalý tenista Boris Becker stráví půl roku za mřížemi kvůli finančním podvodům. Uvěznění německého šestinásobného grandslamového vítěze šokovalo fanoušky po celém světě. Například současná tenisová jednička Novak Djokovič přiznal, že mu rozhodnutí soudu zlomilo srdce. Z verdiktu je zničená i Beckerova exmanželka Lilly. Ta mimo jiné přiznala, že jejich syn Amadeus o rozsudku ještě vůbec neví.

Když se miliony vypaří. Příběhy sportovních hvězd, které příval peněz nezvládly

Sportovci na nejvyšší úrovni vydělávají mnohdy i miliony korun týdně. Mohou se velmi rychle zaopatřit na zbytek života a zajistit komfort dalším generacím. Jenže i se smlouvami na závratné sumy se lze rychle dostat do problémů. Zbytečné rozhazování za všechno možné, špatné investice, žádné spoření… Cest, jak z pohádky zahučet do velkého maléru, je mnoho. Podívejte se na pár sportovních ikon, které se s obřími příjmy nepopasovaly ideálně a mnohdy se ocitly na mizině.

Být jedním z nejlepších není být tím nejlepším. Jak se Djokovič emočně rozsypal

Měl vyhrát olympiádu, měl při absenci několika favoritů triumfovat na US Open a stát se prvním tenistou od 60. let a Roda Lavera, který během jediné sezony ovládne všechny grandslamy. Jenže vysněný plán se u světové jedničky Novaka Djokoviče neproměnil v realitu. Trofej nad hlavu v New Yorku pozvedl Daniil Medveděv a už v průběhu špatně vyvíjejícího se finále bylo vidět, jak těžce to Srb nese. A porážka tak trochu napsala tečku za jednou érou.

Becker pálí do Djokoviče. Balkánský průšvih? Ne, legendě vadí Srbovy slabé smeče

Během léta byla tenisová světová jednička kritizována na všech frontách. Novak Djokovič zorganizoval během pozastavené ATP tour sérii exhibičních turnajů na Balkáně. Akce se však stala jedním z koronavirových ohnisek a nakazilo se tam několik tenistů včetně samotného hvězdného pořadatele. Teď se do něj pustil i jeho bývalý trenér a někdejší výtečný hráč Boris Becker. Na rozdíl od jiných se do Srba opřel kvůli něčemu jinému. „Kdo má nejhorší smeč v první stovce žebříčku? Novak Djokovič,“ překvapil Němec.