reklama

Bottas se pere s černou barvou vozu a kombinézou. V „sauně“ pilot shodil tři kila

Na týmového kolegu z Mercedesu má po šesti ze čtrnácti závodů manko 43 bodů. Důvodů, proč finský pilot Valtteri Bottas zaostává v seriálu Mistrovství světa Formule 1 za šestinásobným šampionem Lewisem Hamiltonem, je mnoho. Sám teď uvedl „mikrofaktory“, které by se mohly za ztrátou skrývat – černá barva monopostu a silnější kombinézy. „Letos je v autě ještě větší horko než obvykle,“ řekl Bottas.

reklama

Pro letošní sezonu přelakoval Mercedes své vozy z klasické stříbrné na černou. Změna barvy měla bohulibé poselství, a sice vyjádření podpory hnutí Black Lives Matter (Na černých životech záleží – pozn. red.), které vzniklo po květnovém úmrtí černocha George Floyda po zásahu policistů v americkém Minneapolisu. Finskému pilotovi Valtterimu Bottasovi příliš radosti nepřinesla. Ne že by nesouhlasil s vysílaným vzkazem, ovšem v „nové“ formuli se necítí komfortně.

„Změnili jsme barvu pro dobrou věc, ale černá nejvíc přitahuje teplo, zejména když jde o přímé slunce,“ konstatoval Bottas. „Letos je tak v autě větší horko než obvykle,“ doplnil jezdec, jenž sice vyhrál první závod v Rakousku, ale jinak Hamiltona v rámci interního stájového souboje příliš nepotrápil.

K tématu

Bottasovi dle jeho slov nepomáhá ani nová – rovněž černá – kombinéza a spodní prádlo. Letos je totiž zmíněné oblečení v porovnání s dřívějškem v silnější podobě. „A to také může mít vliv,“ podotkl jezdec k „saunovému prostředí“ s odkazem na to, že ve světlejších barvách se cítil lépe. Poslední Grand Prix na okruhu ve španělské Barceloně ho údajně vinou horkého prostředí připravila o tři kila.

„Vím, že z jezdců v šampionátu jsem jeden z nejlépe trénovaných, a možná jsem i ten úplně nejvíc fit. Takže se s tím nějak dokážu vyrovnat. Ale je to nepříjemné a je to i jedna z věcí, na kterých by se mohlo zapracovat,“ pokračoval Bottas, který však zároveň dodal, že sám nemá konkrétní čísla, podle kterých by se dalo říct, jak moc černá barva v porovnání s bílou přitahuje teplo.

Nepřímou odpověď dostal od týmového ředitele pro strategii Jamese Vowleho: „Nezaznamenali jsme žádné změny v teplotě chladičů nebo základních systémů vozů, které by měla za následek změna barvy.“

Třicetiletý Bottas nedávno s Mercedesem prodloužil smlouvu o další rok. Díky novému kontraktu si během dvanácti měsíců u německé stáje přijde na 8,8 milionu eur, v přepočtu 230 milionů korun.

K tématu

Tagy: Mercedes Formule 1 Lewis Hamilton sport Valtteri Bottas James Vowle

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

  • Aktualizováno

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama