reklama

Bottas se pere s černou barvou vozu a kombinézou. V „sauně“ pilot shodil tři kila

Na týmového kolegu z Mercedesu má po šesti ze čtrnácti závodů manko 43 bodů. Důvodů, proč finský pilot Valtteri Bottas zaostává v seriálu Mistrovství světa Formule 1 za šestinásobným šampionem Lewisem Hamiltonem, je mnoho. Sám teď uvedl „mikrofaktory“, které by se mohly za ztrátou skrývat – černá barva monopostu a silnější kombinézy. „Letos je v autě ještě větší horko než obvykle,“ řekl Bottas.

reklama

Pro letošní sezonu přelakoval Mercedes své vozy z klasické stříbrné na černou. Změna barvy měla bohulibé poselství, a sice vyjádření podpory hnutí Black Lives Matter (Na černých životech záleží – pozn. red.), které vzniklo po květnovém úmrtí černocha George Floyda po zásahu policistů v americkém Minneapolisu. Finskému pilotovi Valtterimu Bottasovi příliš radosti nepřinesla. Ne že by nesouhlasil s vysílaným vzkazem, ovšem v „nové“ formuli se necítí komfortně.

„Změnili jsme barvu pro dobrou věc, ale černá nejvíc přitahuje teplo, zejména když jde o přímé slunce,“ konstatoval Bottas. „Letos je tak v autě větší horko než obvykle,“ doplnil jezdec, jenž sice vyhrál první závod v Rakousku, ale jinak Hamiltona v rámci interního stájového souboje příliš nepotrápil.

K tématu

Bottasovi dle jeho slov nepomáhá ani nová – rovněž černá – kombinéza a spodní prádlo. Letos je totiž zmíněné oblečení v porovnání s dřívějškem v silnější podobě. „A to také může mít vliv,“ podotkl jezdec k „saunovému prostředí“ s odkazem na to, že ve světlejších barvách se cítil lépe. Poslední Grand Prix na okruhu ve španělské Barceloně ho údajně vinou horkého prostředí připravila o tři kila.

„Vím, že z jezdců v šampionátu jsem jeden z nejlépe trénovaných, a možná jsem i ten úplně nejvíc fit. Takže se s tím nějak dokážu vyrovnat. Ale je to nepříjemné a je to i jedna z věcí, na kterých by se mohlo zapracovat,“ pokračoval Bottas, který však zároveň dodal, že sám nemá konkrétní čísla, podle kterých by se dalo říct, jak moc černá barva v porovnání s bílou přitahuje teplo.

Nepřímou odpověď dostal od týmového ředitele pro strategii Jamese Vowleho: „Nezaznamenali jsme žádné změny v teplotě chladičů nebo základních systémů vozů, které by měla za následek změna barvy.“

Třicetiletý Bottas nedávno s Mercedesem prodloužil smlouvu o další rok. Díky novému kontraktu si během dvanácti měsíců u německé stáje přijde na 8,8 milionu eur, v přepočtu 230 milionů korun.

K tématu

Tagy: Mercedes Formule 1 Lewis Hamilton sport Valtteri Bottas James Vowle

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama