Bouzková vyrovnala žebříčkové maximum. Netradiční Wimbledon jí odepřel ještě lepší pozici

Snový červenec má za sebou Marie Bouzková. Česká tenistka měsíc započala wimbledonským tažením až do čtvrtfinále, uzavřela ho premiérovým titulem na okruhu WTA. Díky ovládnutí domácího turnaje v Praze je na svém žebříčkovém maximu.

Tenistka Marie Bouzková se po triumfu na turnaji v Praze posunula ve světovém žebříčku o 20 míst a 46. příčkou si vyrovnala osobní maximum. Stejně jako mezi muži Jiří Lehečka, který si polepšil na 65. pozici.

Čtyřiadvacetiletá Bouzková v neděli ve Stromovce po finálové výhře 6:0 a 6:3 nad Anastasiou Potapovovou získala první titul na okruhu WTA. Díky němu se posunula na 46. příčku, která jí patřila už v srpnu 2020 a krátce i loni.

Mohla nyní být ještě výše nebýt toho, že se letos na travnatém grandslamu Wimbledon – kde překvapivě došla až mezi nejlepších osm hráček – neudělovaly žádné body kvůli neúčasti ruských a běloruských tenistek.

Poprvé se do nejlepší stovky dostala sedmnáctiletá Linda Nosková. Poté, co v Praze poprvé na okruhu WTA postoupila do semifinále, si v žebříčku polepšila o 18 míst a patří jí 94. pozice.

Dvacetiletý Lehečka minulý týden došel v Kitzbühelu do čtvrtfinále, ve kterém prohrál 6:4, 5:7 a 5:7 s pozdějším šampionem Robertem Bautistou ze Španělska. V žebříčku si polepšil o tři místa a vyrovnal své maximum z poloviny července.

V čele žebříčků výrazné změny nenastaly. Mezi muži se na čtvrté místo posunul Španěl Carlos Alcaraz, první je stále Daniil Medveděv z Ruska. Ženám vládne Iga Šwiateková z Polska.

Tagy:
WTA žebříček sport Marie Bouzková Jiří Lehečka tenis Wimbledon