reklama

WTA

Výpis příspěvků ke štítku „WTA“

Ve finále svázaná, jinak úžasná. Jednou jí grandslam klapne, říká o Plíškové expertka

Ani druhý finálový pokus na grandslamu neproměnila v trofej. Karolína Plíšková zvládla ve Wimbledonu vyhrát šest zápasů, v sedmém nestačila na Ashleigh Bartyovou. „Celou dobu tvrdím, že Káje se to jednoho dne sejde a grandslam vyhraje. Nemládne, má 29 let, ale pořád jí věřím,“ říká pro CNN Prima NEWS bývalá špičková česká tenistka Klára Koukalová.

Absurdní, pohroma. Tak označují tenisté covidový žebříček. Co je jinak a komu pomáhá?

Ti aktuálně nejlepší jsou na nejvyšších místech v žebříčku. Tak to zpravidla bývá, ale doba covidová pořádně zamíchala s pořadím tenistů a tenistek. Speciální ranking, jenž kvůli pandemii vznikl, dost pomáhá hráčům, kteří zářili v roce 2019 a na začátku sezony 2020. Naopak profesionálové s momentálně nejlepší formou nejsou za své nedávné úspěchy dostatečně odměněni. A někteří z nich si na improvizovaný výpočet v poslední době postěžovali.

Zelená pro velké sportovní akce. V Česku se může konat WTA turnaj i galavečer Oktagon

Tenisový turnaj WTA v Ostravě a galavečer organizace Oktagon MMA v Brně dostaly od hlavní hygieničky Jarmily Rážové výjimku a mohou se uskutečnit i navzdory přísným opatřením. Podle mluvčího Národní sportovní agentury (NSA) Jakuba Večerky by domácí zápasy fotbalistů Sparty a Liberce v prvním kole Evropské ligy měly speciální povolení obdržet v nejbližší době.

Tenistky Halepová a Bouchardová v Praze: Nikoho jsme nepřemlouvali, libuje si Kaderka

Příští týden by se měl konat druhý tenisový turnaj ženského okruhu WTA po koronavirové pauze. Štafetu od Palerma přebírá Praha, která oproti městu na Sicílii nabídne atraktivnější startovní pole včetně dvojnásobné grandslamové vítězky Simony Halepové. „Je to obrovská prestiž nejen pro tenis, ale i Českou republiku, veliká reklama pro Prahu,“ řekl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu.

reklama