reklama

WTA

Výpis příspěvků ke štítku „WTA“

Za vyhoštěnou Voráčovou stojí asociace WTA: Neudělala nic špatně, je to nešťastné

12. ledna 2022 18:53

Řídila se pokyny, které jí coby neočkované hráčce pořadatel australských turnajů udělil. Tenistka Renata Voráčová po příletu do australského Melbourne prošla se svojí zdravotní výjimkou letištní kontrolou, o pár dní později už hrála zápas. Jenže nakonec přišla o vízum a musela s nepořízenou cestovat domů. Podle ženské tenisové asociace WTA udělala Češka vše správně a celá záležitost je nešťastná.

Kde je politik, který měl znásilnit čínskou tenistku? I Čang Kao-li se ztratil

1. prosince 2021 17:40

Od začátku listopadu se celý svět prostřednictvím sociálních sítí ptal: „Kde je Pcheng Šuaj?“ Po tenistce se slehla zem poté, co obvinila bývalého vicepremiéra Číny Čang Kao-lie ze sexuálního zneužití. Největší obavy byly rozprášeny sérií „důkazů života“, byť celkem zvláštními. Ovšem v celé kauze se tak trochu zapomínalo na osočeného muže, o kterém stále není ani vidu, ani slechu.

Situaci kolem tenistky Pcheng Šuaj řídí a inscenuje Čína, řekl šéf WTA Hlaváčkové

24. listopadu 2021 12:22

Telefonát nejznámější tenistky posledních dní a týdnů Pcheng Šuaj s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem uklidnil Ženskou tenisovou asociaci (WTA) jen zčásti. Její šéf Steve Simon v rozhovoru s někdejší deblovou parťačkou čínské hráčky Andreou Sestini Hlaváčkovou vyjádřil obavy, že je vše zinscenované, a strach o svobodu Pcheng přetrvává.

Tenistka Pcheng Šuaj žije, ale pod nátlakem Číny. Spolupodílí se MOV na propagandě?

22. listopadu 2021 11:09

Jsem v pořádku, pobývám v Pekingu a chci, aby bylo respektováno mé soukromí. To je resumé půlhodinového videotelefonátu čínské tenistky Pcheng Šuaj, o kterou se v posledních týdnech strachoval celý svět, s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem. Přesto zůstává řada otazníků. Bývalá světová jednička ve čtyřhře evidentně opravdu žije a fyzicky jí nic není. Otázkou je, zda po obvinění bývalého předního politika ze sexuálního napadení zůstává svobodná.

Další podivný čínský „důkaz“: Tenistka se na fotce mazlí s kočkou, obavy nekončí

20. listopadu 2021 14:33

Celý svět se nejen na sociálních sítích ptá: Kde je tenistka Pcheng Šuaj? Španělský deník Marca i francouzský list L’Equipe zařadily na titulní stranu sobotního vydání fotografii hráčky a k tomu přidaly stejnou otázku. Panují obavy, že je v ohrožení života, protože obvinila bývalého vlivného politika Číny ze sexuálního zneužívání. Komunistický režim se už podruhé snažil uklidnit vášně důkazem, který ovšem opět nevyhlíží příliš přesvědčivě.

Krejčíková slovy o roce 1989 rozbrečela Navrátilovou. A dala naději Číně, píše Murray

19. listopadu 2021 18:42

Pokud někteří čeští fanoušci při sledování vítězného projevu tenistky Barbory Krejčíkové po finále Turnaje mistryň zatlačovali slzy, nešlo se ničemu divit. Publiku v mexické Guadalajaře 17. listopadu přiblížila, co se v tuzemsku stalo přesně před 32 lety a jak je důležité mít možnost žít svobodně. Podle bývalé světové jedničky Andyho Murrayho jsou silná slova české hvězdy určitou nadějí, že se situace změní i v Číně, která je nyní podezřelá z umlčení hráčky Pcheng Šuaj.

Čína možná kvůli zmizelé Pcheng Šuaj přijde o turnaje. Hráčku podpořila i Kvitová

19. listopadu 2021 12:57
Aktualizováno

V příštím roce se má v Číně hrát hned deset turnajů pod hlavičkou WTA. A to včetně nejštědřejšího podniku pro ženy, který kalendář nabízí, Turnaj mistryň v Šen-čenu. Ten se měl v asijské zemi konat až do roku 2028. Kvůli obavám o život zmizelé tenistky Pcheng Šuaj ale možná dlouhodobá dohoda v hodnotě miliard korun brzy přestane platit. Šéf tenisové asociace Steve Simon jasně vzkázal, že byznys v kontextu záhady kolem grandslamové vítězky ve čtyřhře není důležitý.

Obavy sílí. Zmizelá čínská tenistka se sice ozvala, její dopis je ale pofidérní

18. listopadu 2021 15:01

Nejen světem tenisu hýbe kauza Pcheng Šuaj. Hráčka vyvolala poprask tím, že na sociální síti osočila bývalého vicepremiéra Číny Čang Kao-lia ze sexuálního napadení. Její příspěvek krátce nato zmizel a mluvilo se o cenzuře ze strany komunistického režimu. Několik dní nikdo o tenistce nic nevěděl, teď od ní měl šéf asociace WTA Steve Simon obdržet dopis, ve kterém mimo jiné stojí, že je v pořádku. Není ale jisté, zda je autorkou skutečně bývalá světová jednička ve čtyřhře.

Tenistka obvinila politika ze sexuálního zneužívání. Nikdo o ní od té doby neslyšel

15. listopadu 2021 10:42

Bývalá členka elitní dvacítky tenisového žebříčku Pcheng Šuaj se na začátku listopadu na sociální síti Weibo rozepsala o svém vztahu s někdejším vicepremiérem Číny Čang Kao-lim. V příspěvku, který byl zanedlouho smazán, uvedla, že ji politik sexuálně zneužíval. Asociace WTA nyní požaduje prošetření obvinění a zároveň upozorňuje na nebezpečí cenzury. Od chvíle, kdy hráčka vypustila do světa závažná slova, o ní totiž nikdo neslyšel.

Ve finále svázaná, jinak úžasná. Jednou jí grandslam klapne, říká o Plíškové expertka

11. července 2021 08:13

Ani druhý finálový pokus na grandslamu neproměnila v trofej. Karolína Plíšková zvládla ve Wimbledonu vyhrát šest zápasů, v sedmém nestačila na Ashleigh Bartyovou. „Celou dobu tvrdím, že Káje se to jednoho dne sejde a grandslam vyhraje. Nemládne, má 29 let, ale pořád jí věřím,“ říká pro CNN Prima NEWS bývalá špičková česká tenistka Klára Koukalová.

reklama