CNN Prima News žebříček

žebříček

Výpis příspěvků ke štítku „žebříček“

CNN: Žebříček 10 nejhorších světových letišť. Kde zažijete největší cestovatelské peklo?

5. srpna 2022 05:04

Chaos na letištích pokračuje. Oživení cestovního ruchu se po covidové pauze potýká s velkými logistickými problémy. Letiště po celém světě hlásí kritický podstav, turisté pak zmatky při přestupech, zpožděné spoje i zrušené lety. Kde byste měli očekávat největší komplikace? Redakce CNN Travel získala data od analytické společnosti FlightAware a poskládala aktualizovaný žebříček deseti nejhorších letišť letošní sezóny.

S tímto dopravcem nelétejte. Experti sestavili žebříček nejnebezpečnějších aerolinek

25. července 2022 11:17

Za poslední tři roky přibylo sedm leteckých společností, které experti organizace AirlineRatings označují za nebezpečné. Nepal Airlines „doplnily“ nově aerolinky z Alžírska, Indonésie, Íránu, Kazachstánu, Pákistánu a Surinamu. Experti je hodnotí hvězdičkami od jedné do sedmi. České aerolinie patří mezi 158 leteckých společností s maximálním hodnocením a řadí se k nejbezpečnějším na světě. Smartwings mají šest hvězdiček. Jména těch aerolinek, které v bezpečnosti propadly, zveřejnil odborný cestovatelský magazín Travelbook.

Dvojí Messi. Je nejhorším zakončovatelem v Evropě, ale také třetím nejlepším hráčem

4. května 2022 06:01

Fotbalový svět žil loni v létě mnoho dní jedním z největších přestupů moderní historie. Natěšení z přesunu Lionela Messiho z Barcelony do Paris Saint-Germain bylo všudypřítomné. Argentinec bývá prakticky od začátku profesionální kariéry zaplavován superlativy a mělo tomu tak být i po přestupu. Nestalo se. Místo toho se celou sezonu sedminásobný držitel Zlatého míče trápí, hledá se. Za nenaplněná očekávání teď dostal neoficiální nelichotivé vysvědčení.

Český pas patří k nejhodnotnějším na světě. Jsme nekonfliktní národ, vysvětlil expert

26. ledna 2022 10:36

Češi patří mezi země s nejhodnotnějšími pasy na světě. To znamená, ze se s těmito doklady dostanou do většiny států bez toho, aniž by potřebovali vízum. Vyplývá to z nového žebříčku Henley Passport Index (HPI). Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže mezi hlavní důvody patří fakt, že je Česko členem Evropské unie a že je v zahraničí vnímáno jako nekonfliktní země.

Česko je v boji s korupcí na 49. místě světa. Za západní Evropou výrazně zaostává

25. ledna 2022 06:37

Česko na zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Slavia je lepší než Liverpool i Barcelona, tvrdí uznávaný žebříček. Co za tím stojí?

21. ledna 2022 16:51

Odpověď na to, jaký fotbalový klub je momentálně nejlepší na světě, dává každý rok Liga mistrů. Evropská soutěž, kterou hrají největší hvězdy. Pak ale také existuje Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS), která má svůj – celkem odlišný – pohled respektující i kluby mimo hlavní zář reflektorů. Opět po roce zveřejnila žebříček, který poměrně dost lichotí Slavii Praha.