CNN Prima News žebříček

žebříček

Výpis příspěvků ke štítku „žebříček“

Základní skupiny na příštím MS: Češi mají jít proti domácím, s Rusy pořadatelé nepočítají

Česko žije čerstvým titulem mistrů světa v hokeji, pomalu se však začíná řešit i to, jak bude vypadat šampionát následující. S kým se letošní „zlatí hoši“ budou muset při cestě za obhajobou ve Švédsku a Dánsku v rámci skupiny vypořádat, napovídá žebříček IIHF, který výsledky turnaje v Praze a Ostravě značně promíchaly. Ve hře tam jsou například Švédové, Finové či Dánové.

VÝSLEDEK ANKETY: Zvolili jste nejlepší českou polévku. Vítěz hlasování některé překvapí

Která česká polévka je mezi tuzemskými jedlíky nejoblíbenější? Nejvíce hlasů v anketě CNN Prima NEWS získala dršťková. Porazila tak všechny hlavní favority prestižního gastrowebu Taste Atlas, kde naopak nezabodovala. Zahraniční gurmáni ve svém žebříčku nejlepších českých polévek naopak vsadili například na česnečku, rajskou či hrachovku. Špatně si nevedla ani kulajda. Které polévky naopak propadly u čtenářů? Podívejte se na výsledky ankety.

ANKETA: Nejlepší české polévky. Prestižní web zveřejnil překvapivý žebříček, souhlasíte s ním?

Která česká polévka je nejlepší? Prestižní gastroweb Taste Atlas rozsekl věčnou otázku svým čerstvě zveřejněným žebříčkem. Gurmáni z celého světa nakonec hlasovali pro tradiční českou česnečku, špatně si ovšem nevedly ani rajská či gulášovka. Do výběru se probojoval i předkrm, který české jedlíky spíše rozděluje než spojuje. A na úplném chvostu pak skončila štědrovečerní polévková stálice. Souhlasíte se žebříčkem webu Taste Atlas? Dejte hlas své oblíbené polévce v anketě na konci článku.

OBRAZEM: Podívejte se na pláže s nejmodřejší vodou světa. Nejvíce jich najdete v Evropě

Kde letos strávit dovolenou? Někteří se rozhodují podle zkušeností, další dají na doporučení či cenu a jiní se nechají vést barvami. Tak to aspoň udělal tým společnosti CV Villas, který vybral 200 nejoblíbenějších pláží světa a hledal ty s nejmodřejší vodou. Výchozím bodem byl RGB kód nejmodřejšího odstínu světa, který oficiálně vyhlásila Oregonská státní univerzita. Možná překvapivě se mezi ty nejvýraznější dostaly pláže v Evropě.

Cestovatelský rok 2024 padesátkrát jinak: „Průvodce“ láká na levné destinace i exotiku

Uvažujete, kam v příštím roce vyrazíte na zahraniční dovolenou? Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet odhalilo padesát nejoblíbenějších destinací roku 2024. Seznam s názvem Best in Travel navíc autoři rozpracovali do pěti kategorií: nejlepší země, města, regiony, destinace pro udržitelné cestování a místa s nejlepší cenou. Na své si přijdou jak milovníci exotiky, tak ti, kteří preferují dosud turisticky opomenutá místa.

Vrchol gastropekla. Mezi nejhoršími pokrmy světa je tradiční česká polévka i nakládaný žralok

Ne všechny dobroty se dočkají pochopení u světových jedlíků. Nakládané žraločí maso z Islandu či izraelský „nudlový koláč“ se ocitly na předních příčkách žebříčku nejhorších pokrmů světa podle portálu Taste Atlas. Do nelichotivého výběru se dostala také česká rybí polévka. Tradiční pochoutka ze štědrovečerního stolu byla rovněž hlasy veřejnosti zvolena jako zcela nejhorší české jídlo vůbec. V jiných kategoriích se přitom tuzemské kulinařině dařilo překvapivě dobře.

Nejdražší města k životu: Praha je mezi „skokany“ roku, o první příčku se dělí Asie a Evropa

Titul nejdražších měst světa si letos vysloužil Singapur a švýcarský Curych. Vyplynulo to z každoročního indexu životních nákladů, který zveřejňuje Economist Intelligence Unit (EIU). Zpráva byla zveřejněna s přízviskem „růst cen zpomaluje, ale ne dostatečně“. Průměrné životní náklady letos totiž vzrostly o 7,4 procenta. Do nejnákladnější TOP 10 se dostala celkem čtyři evropská města – ani jedním z nich však není Praha. Jak si česká metropole letos v nákladech na bydlení a život stála?

REPORTÁŽ: Šikmý kostel, havíři, pervitin, kratom a smog aneb Proč je Karviná nejhorší město

Karvinský trafikant Radek Němec souhlasí, že jeho rodiště je nejhorším městem k životu v České republice. „Všude drogy, odpoledne je hlavní třída plná feťáků. S tím souvisí kriminalita, Karviná už není dobrým místem k životu,“ přemítá 57letý živnostník. Z úpadku viní i karvinský magistrát, na radnici se ovšem o městě mluví v superlativech. „V Karviné je všechno, co potřebuji k životu. Nemám, co bych kritizoval,“ tvrdí Jan Šimerda z Kanceláře primátora, přitom průmyslovou aglomeraci zrovna svírá smog. Kdo má blíže pravdě –⁠ trafikant, nebo radnice? Reportér CNN Prima NEWS oslovil i řadu dalších obyvatel města, které prohrálo hitparádu českých měst dle kvality života.

ANKETA: Česká polévka je mezi nejlepšími pokrmy světa. Pro jakou specialitu byste hlasovali?

Čeští milovníci jídla se mohou poplácat po zádech. V prestižním žebříčku webu Taste Atlas se česká kuchyně probojovala do nejlepší padesátky. Totéž se jí podařilo v seznamu nejlepších světových pokrmů s tradiční česnečkou, byť o fous. Chválu si vysloužila nejen za zdravou skladbu ingrediencí, ale také díky pozitivním účinkům při nachlazení nebo kocovině. O moc hůře si nevedly ani slovenské bryndzové halušky, celkově ale přední příčky obsadila italská či asijská kuchyně.