reklama

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi nejobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

reklama

Dlouhé roky z něj byl tučňák z Pittsburghu. Penguins si Fleuryho vybrali už v roce 2003 z celkové první pozice draftu. V roce 2017 se přestěhoval do nově vzniklého týmu Vegas Golden Knights, který rozšířil NHL, a pomohl nastartovat pohádku. „Zlatí rytíři“ hned v první sezoně dokráčeli až do finále Stanley Cupu. A ani žádný z dalších ročníků nelze považovat za nevydařený.

Pokud přijde nezdar v další sezoně, Fleury už u toho nebude. Organizace ze západu Spojených států se ho celkem drze zbavila, ačkoliv si za poslední sezonu vysloužil cenu Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře kanadsko-americké soutěže. Golden Knights Fleuryho vyměnili za někoho, o kom předtím on pravděpodobně nikdy neslyšel – gólmana Chicaga Blackhawks Mikaela Hakkarainena. Sice patří „jestřábům“, ale za hlavní tým neodchytal jediný zápas, i na farmě Rockford IceHogs zapsal pouze 14 startů.

Pro trojnásobného vítěze Stanley Cupu s Pittsburghem toto musela být nečekaná rána, a to zvláště proto, že si o svém odchodu přečetl na Twitteru. Od vedení nic neslyšel. Informaci o nedůstojném zjištění ze sociálních sítí zprostředkoval novinář Jesse Granger, který se odvolává na zdroje z okolí slavného brankáře.

„Marc stále od nikoho z klubu neslyšel, že byl vyměněn do Chicaga. Nyní celou situaci probere se svojí rodinou a vážně popřemýšlí o své budoucnosti,“ napsal během úterý Fleuryho agent Allan Walsch.

Za Chicago chytat nechce

O pár hodin později viselo na stránkách hokejového klubu z Vegas poděkování generálního manažera Kellyho McCrimmona za to, co kanadský gólman v klubu odvedl.

„Chtěl bych Marcovi poděkovat za čas, který ve Vegas strávil. Prožili jsme s ním neuvěřitelné chvíle. Je to asi nejoblíbenější sportovec, se kterým jsem se kdy setkal. Chápu, že kvůli našemu rozhodnutí je hodně lidí smutných. Stejně tak i já. Ale cítím zodpovědnost, aby tým byl co nejlepší,“ stálo v prohlášení.

Podle zdrojů webu The Athletic byl Fleury v „totálním šoku“ a nechal se slyšet, že za Chicago ani nechce hrát.

Proč se organizace gólmanské opory i přes nadstandardní výkony zbavila? Důvodem jsou peníze. Na sezonu 2021–⁠2022 má stále platný kontrakt na sedm milionů dolarů ročně, tedy zhruba 150 milionů korun. Takto se Vegas uvolní finanční prostředky na to, aby si pořídilo kvalitní posilu do pole z trhu volných hráčů. A bude spoléhat na to, že dosavadní dvojka ze Švédska Robin Lehner bude ve formě.

Na sociálních sítích se spekuluje o tom, zda nakonec Fleury neskončí tam, odkud se před čtyřmi lety vydal do Vegas. Mnoho fanoušků Penguins si návrat oblíbeného hráče přeje už od chvíle, kdy se vydal za novou výzvou.

Tagy:
Chicago Las Vegas výměna NHL hokej USA sport Chicago Blackhawks Vegas Golden Knights Pittsburgh Penguins Marc-André Fleury Mikael Hakkarainen

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama