reklama

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi nejobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

reklama

Dlouhé roky z něj byl tučňák z Pittsburghu. Penguins si Fleuryho vybrali už v roce 2003 z celkové první pozice draftu. V roce 2017 se přestěhoval do nově vzniklého týmu Vegas Golden Knights, který rozšířil NHL, a pomohl nastartovat pohádku. „Zlatí rytíři“ hned v první sezoně dokráčeli až do finále Stanley Cupu. A ani žádný z dalších ročníků nelze považovat za nevydařený.

Pokud přijde nezdar v další sezoně, Fleury už u toho nebude. Organizace ze západu Spojených států se ho celkem drze zbavila, ačkoliv si za poslední sezonu vysloužil cenu Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře kanadsko-americké soutěže. Golden Knights Fleuryho vyměnili za někoho, o kom předtím on pravděpodobně nikdy neslyšel – gólmana Chicaga Blackhawks Mikaela Hakkarainena. Sice patří „jestřábům“, ale za hlavní tým neodchytal jediný zápas, i na farmě Rockford IceHogs zapsal pouze 14 startů.

Pro trojnásobného vítěze Stanley Cupu s Pittsburghem toto musela být nečekaná rána, a to zvláště proto, že si o svém odchodu přečetl na Twitteru. Od vedení nic neslyšel. Informaci o nedůstojném zjištění ze sociálních sítí zprostředkoval novinář Jesse Granger, který se odvolává na zdroje z okolí slavného brankáře.

„Marc stále od nikoho z klubu neslyšel, že byl vyměněn do Chicaga. Nyní celou situaci probere se svojí rodinou a vážně popřemýšlí o své budoucnosti,“ napsal během úterý Fleuryho agent Allan Walsch.

Za Chicago chytat nechce

O pár hodin později viselo na stránkách hokejového klubu z Vegas poděkování generálního manažera Kellyho McCrimmona za to, co kanadský gólman v klubu odvedl.

„Chtěl bych Marcovi poděkovat za čas, který ve Vegas strávil. Prožili jsme s ním neuvěřitelné chvíle. Je to asi nejoblíbenější sportovec, se kterým jsem se kdy setkal. Chápu, že kvůli našemu rozhodnutí je hodně lidí smutných. Stejně tak i já. Ale cítím zodpovědnost, aby tým byl co nejlepší,“ stálo v prohlášení.

Podle zdrojů webu The Athletic byl Fleury v „totálním šoku“ a nechal se slyšet, že za Chicago ani nechce hrát.

Proč se organizace gólmanské opory i přes nadstandardní výkony zbavila? Důvodem jsou peníze. Na sezonu 2021–⁠2022 má stále platný kontrakt na sedm milionů dolarů ročně, tedy zhruba 150 milionů korun. Takto se Vegas uvolní finanční prostředky na to, aby si pořídilo kvalitní posilu do pole z trhu volných hráčů. A bude spoléhat na to, že dosavadní dvojka ze Švédska Robin Lehner bude ve formě.

Na sociálních sítích se spekuluje o tom, zda nakonec Fleury neskončí tam, odkud se před čtyřmi lety vydal do Vegas. Mnoho fanoušků Penguins si návrat oblíbeného hráče přeje už od chvíle, kdy se vydal za novou výzvou.

Tagy:
Chicago Las Vegas výměna NHL hokej USA sport Chicago Blackhawks Vegas Golden Knights Pittsburgh Penguins Marc-André Fleury Mikael Hakkarainen

Hlavní zprávy

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit
Volby 2021

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě
360°

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

reklama