Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi nejobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

Dlouhé roky z něj byl tučňák z Pittsburghu. Penguins si Fleuryho vybrali už v roce 2003 z celkové první pozice draftu. V roce 2017 se přestěhoval do nově vzniklého týmu Vegas Golden Knights, který rozšířil NHL, a pomohl nastartovat pohádku. „Zlatí rytíři“ hned v první sezoně dokráčeli až do finále Stanley Cupu. A ani žádný z dalších ročníků nelze považovat za nevydařený.

Pokud přijde nezdar v další sezoně, Fleury už u toho nebude. Organizace ze západu Spojených států se ho celkem drze zbavila, ačkoliv si za poslední sezonu vysloužil cenu Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře kanadsko-americké soutěže. Golden Knights Fleuryho vyměnili za někoho, o kom předtím on pravděpodobně nikdy neslyšel – gólmana Chicaga Blackhawks Mikaela Hakkarainena. Sice patří „jestřábům“, ale za hlavní tým neodchytal jediný zápas, i na farmě Rockford IceHogs zapsal pouze 14 startů.

Pro trojnásobného vítěze Stanley Cupu s Pittsburghem toto musela být nečekaná rána, a to zvláště proto, že si o svém odchodu přečetl na Twitteru. Od vedení nic neslyšel. Informaci o nedůstojném zjištění ze sociálních sítí zprostředkoval novinář Jesse Granger, který se odvolává na zdroje z okolí slavného brankáře.

„Marc stále od nikoho z klubu neslyšel, že byl vyměněn do Chicaga. Nyní celou situaci probere se svojí rodinou a vážně popřemýšlí o své budoucnosti,“ napsal během úterý Fleuryho agent Allan Walsch.

Za Chicago chytat nechce

O pár hodin později viselo na stránkách hokejového klubu z Vegas poděkování generálního manažera Kellyho McCrimmona za to, co kanadský gólman v klubu odvedl.

„Chtěl bych Marcovi poděkovat za čas, který ve Vegas strávil. Prožili jsme s ním neuvěřitelné chvíle. Je to asi nejoblíbenější sportovec, se kterým jsem se kdy setkal. Chápu, že kvůli našemu rozhodnutí je hodně lidí smutných. Stejně tak i já. Ale cítím zodpovědnost, aby tým byl co nejlepší,“ stálo v prohlášení.

Podle zdrojů webu The Athletic byl Fleury v „totálním šoku“ a nechal se slyšet, že za Chicago ani nechce hrát.

Proč se organizace gólmanské opory i přes nadstandardní výkony zbavila? Důvodem jsou peníze. Na sezonu 2021–⁠2022 má stále platný kontrakt na sedm milionů dolarů ročně, tedy zhruba 150 milionů korun. Takto se Vegas uvolní finanční prostředky na to, aby si pořídilo kvalitní posilu do pole z trhu volných hráčů. A bude spoléhat na to, že dosavadní dvojka ze Švédska Robin Lehner bude ve formě.

Na sociálních sítích se spekuluje o tom, zda nakonec Fleury neskončí tam, odkud se před čtyřmi lety vydal do Vegas. Mnoho fanoušků Penguins si návrat oblíbeného hráče přeje už od chvíle, kdy se vydal za novou výzvou.

Tagy:
Chicago Las Vegas výměna NHL hokej USA sport Chicago Blackhawks Vegas Golden Knights Pittsburgh Penguins Marc-André Fleury Mikael Hakkarainen