CNN Prima News výměna

výměna

Výpis příspěvků ke štítku „výměna“

Neekologické kotle od září končí. Co hrozí Čechům, když v nich budou topit dál?

Kotlíková revoluce je na spadnutí. Od letošního září bude platit zákaz kotlů starších emisních tříd. Takových je ale mezi lidmi stále kolem 150 tisíc. Topenáři proto očekávají, že hlavní nápor objednávek na výměnu by mohl přijít až ke konci léta. Kvůli velkému zájmu a vytíženosti topenářů by pak uživatelé nemuseli výměnu stihnout. Pokuta za užívání starého kotle by se přitom mohla vyšplhat až k 50 tisícům.

Propusťte další vězně. Izrael obdržel od hnutí Hamás seznam rukojmích, které má vydat

Izrael od palestinského radikálního hnutí Hamás obdržel seznam dalších rukojmích, kteří mají být v neděli propuštěni. Informují o tom izraelská média s odvoláním na úřad premiéra Benjamina Netanjahua, jenž neupřesnil, o kolik lidí se jedná. Zpravodajský web Ynet s odvoláním na izraelské představitele uvedl, že výměna se bude týkat 13 zajatců. Podle serveru lze očekávat, že tentokrát mezi nimi budou i američtí občané.

OSN odsoudila ruskou anexi části Ukrajiny. Proti hlasovalo Rusko a čtyři další země

Ukrajinci se mohou těšit z dodávky nových zbraní od západních spojenců. Země mimo jiné obdržela další čtyři kusy obávaných raketometů HIMARS. Na Twitteru to potvrdil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Zároveň prohlásil, že Rusy na frontě čekají zlé časy. Ukrajinská armáda také odrazila ruské útoky vedené proti městu Bachmut. Mezitím OSN odsoudila nedávnou ruskou anexi čtyř částečně okupovaných ukrajinských území. Proti rezoluci odsuzující krok Moskvy jako nelegální hlasovalo pouze Rusko, Bělorusko, Sýrie, Nikaragua a Severní Korea.