reklama
CNN Prima News výměna

výměna

Výpis příspěvků ke štítku „výměna“

Jurečka: Hamáčkův krok nese prvky vlastizrady. Spolu žádá uzavřené jednání Sněmovny

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) žádá uzavřené jednání Sněmovny, na kterém by zpravodajci osvětlili dění kolem kauzy Vrbětice a důvody cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Hamáček by podle ní měl rezignovat a vláda se podrobit hlasování o nedůvěře. Šéf lidovců Marian Jurečka uvedl, že Hamáčkův krok nese prvky vlastizrady. Podle předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové ohrožuje ministr vnitra bezpečnost.

Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí

O nezodpovědnosti či neuvěřitelném hazardu se zahraniční politikou hovoří opozice v souvislosti s tím, že předseda ČSSD Jan Hamáček neměl při odvolání ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) jistou náhradu. Hamáček navrhl, aby se do Černínského paláce vrátil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) – tomu se však nechce v těžké době kulturu opouštět bez odpovídající náhrady, navíc má výhrady k fungování diplomacie. Premiér Andrej Babiš (ANO) by byl rád, aby o obsazení ministerstev zahraničí a kultury bylo jasno co nejdříve.

Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže

Washington na něj ukázal prstem v prvním kole draftu v roce 2014. Český hokejový útočník Jakub Vrána se přes farmu Hershey Bears propracoval do hlavního týmu organizace Capitals a rozhodně v něm nebyl neznámým hráčem. Za 322 zápasů udělal dohromady i s play-off 165 bodů. Další góly a asistence už bude přidávat v Detroitu Red Wings, kam v pondělí večer zamířil v rámci diskutovaného „trejdu“. O výměně, která nejvíce zatřásla NHL, jsme se bavili se členem sportovní redakce CNN Prima NEWS Martinem Tomaidesem.

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl

Českem hýbou rošády ministrů. Po odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) by na jeho místo mohl nastoupit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ten to ale zatím odmítá. „Celá kultura Zaorálka podpořila. Sám často deklaroval, že mu na kultuře záleží. Uvidíme, zda to myslel doopravdy,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS houslista Pavel Šporcl.

Zaorálek je excelentní ministr, říká jeho nástupce Birke. Chce zůstat i starostou Náchoda

Poslanec a náchodský starosta Jan Birke, který by měl podle vicepremiéra Jana Hamáčka nahradit v křesle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (všichni ČSSD), chce případně na svého předchůdce navázat. Zaorálka považuje za excelentního ministra kultury, řekl Birke v pondělí. Zaorálek by měl podle úvah ČSSD nahradit v čele české zahraniční politiky Tomáše Petříčka, dosud ale neřekl, zda nabízený post, který už dříve zastával, přijme. Birke uvedl, že Zaorálka považuje i za vynikajícího expertního odborníka na ministerstvo zahraničních věcí, respektive na zahraniční politiku.

Rittich už není gólmanem Calgary. Byl vyměněn do Toronta, po sezoně mu končí smlouva

Poprvé v kariéře se stal součástí výměny. Český hokejový brankář David Rittich už nebude v NHL dál chytat za Calgary Flames. Zůstává ale v Kanadě, byl totiž vytrejdován do jednoho z týmu takzvané „Original Six“ Toronta Maple Leafs, které nyní nemůže počítat se zraněnou jedničkou Frederikem Andersenem. U „plamenů“ působil rodák z Jihlavy od sezony 2016–2017. Za 28letého Ritticha získalo Calgary právo výběru ve třetím kole draftu v příštím roce.

Ministři za časů pandemie. Vydrží Arenberger déle než Vojtěch, Prymula či Blatný?

Od března, kdy vláda Andreje Babiše (ANO) poprvé vyhlásila nouzový stav, vystřídal premiér už čtyři ministry zdravotnictví. Osudy šéfů zdravotnického resortu jsou různé. Adam Vojtěch skončil oficiálně na vlastní žádost, Romana Prymulu stála křeslo kauza Vyšehrad a Jana Blatného odvolal Babiš mimo jiné kvůli odlišným představám o fungování ministerstva. Kolik dnů předchůdci Petra Arenbergera ve funkci vydrželi?

reklama