CNN Prima News výměna

výměna

Výpis příspěvků ke štítku „výměna“

OSN odsoudila ruskou anexi části Ukrajiny. Proti hlasovalo Rusko a čtyři další země

12. října 2022 06:41

Ukrajinci se mohou těšit z dodávky nových zbraní od západních spojenců. Země mimo jiné obdržela další čtyři kusy obávaných raketometů HIMARS. Na Twitteru to potvrdil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Zároveň prohlásil, že Rusy na frontě čekají zlé časy. Ukrajinská armáda také odrazila ruské útoky vedené proti městu Bachmut. Mezitím OSN odsoudila nedávnou ruskou anexi čtyř částečně okupovaných ukrajinských území. Proti rezoluci odsuzující krok Moskvy jako nelegální hlasovalo pouze Rusko, Bělorusko, Sýrie, Nikaragua a Severní Korea.

Bodali mě a slibovali „krásnou“ smrt, brečet jsem nemohl. Brit popsal peklo v ruském zajetí

25. září 2022 12:36

Britský občan Aiden Aslin v prvním rozhovoru po propuštění ze zajetí britskému deníku The Sun popsal, jak ho ruští vojáci v bojích na východě Ukrajiny zajali a pak týrali. Na Ukrajině ho drželi pět měsíců, propuštěn byl tento týden v rámci velké výměny zajatců. Řekl, že s ním zacházeli hůř než se psem, bili ho, pobodali a že každé ráno musel zpívat ruskou hymnu.

Šokující stav propuštěného Ukrajince: Chybí mu kus kosti, zákrok provedli rezavými kleštěmi

24. září 2022 14:18

Ve čtvrtek bylo z ruského zajetí propuštěno 215 obránců Ukrajiny. Vojáci, kteří bránili Mariupol, se do vlasti vrátili výměnou za 55 ruských zajatců. Rodiny jsou v slzách, které nesymbolizují pouze štěstí. Při pohledu na své milované jsou v šoku. Nejvíce pozornosti se dostalo Michajlovi Djanovovi, který se po třech měsících v ruském zajetí změnil k nepoznání. Okupanti obránce Ukrajiny mnohdy mučili.

USA nabízí Rusku výjimečnou výměnu vězňů. Vrátí se slavná basketbalistka domů?

27. července 2022 20:57

Po měsících interních diskusí nabídla Bidenova administrativa výměnu Viktora Bouta. Odsouzený ruský obchodník se zbraněmi, který si v USA odpykává 25letý trest odnětí svobody, má být součástí možné dohody, jež by zajistila propuštění dvou Američanů zadržovaných Ruskem – Brittney Grinerové a Paula Whelana. S informací přišla americká CNN.

Plánujete vyměnit plyn za jiný zdroj? Sázka do loterie, nevyplatí se všem, varují experti

17. července 2022 06:58

Kvůli nejistým budoucím dodávkám plynu i raketovému růstu cen začínají domácnosti uvažovat o přechodu k jinému zdroji energie. Alternativou pro topení a vaření je hlavně elektřina. Jenže to by znamenalo nakoupit nové kotle nebo vařiče. Podle ekonomů se takový krok vyplatí ale jen někomu, navíc může ještě stoupat i cena elektřiny.

Medvědem na celý život. Boston si jde agresivně za tím, aby Pastrňák prodloužil a neprchnul

12. července 2022 16:56

Všichni znají Davida Pastrňáka s písmenem „B“ na hrudi. Za osm let v organizaci Boston Bruins se vypracoval v možná největší hvězdu klubu. Ale bude jí i dál? Vedení „medvědů“ v čele s generálním manažerem Donem Sweeneym chce udělat vše pro to, aby český hokejový útočník prodloužil smlouvu. Kdyby k podškrábnutí nedošlo, čeká ho výměna.

Basketbalová hvězda za „obchodníka se smrtí“? Rusko a USA zvažují unikátní výměnu vězňů

11. července 2022 20:56

K unikátní výměně vězňů se patrně schyluje mezi Spojenými státy a Ruskem. A to na základě výpovědi americké basketbalové superhvězdy Brittney Grinerové, která před ruským soudem přiznala, že pašovala drogy do Ruska. Na svobodu by se mohla dostat výměnou za ruského pašeráka zbraní Viktora Buta, který sedí už deset let ve vězení ve Spojených Státech.

Tam už Ukrajina neexistuje. Žena, která natočila hrůzy v Mariupolu, popsala ruské zajetí

24. června 2022 07:35

Během tvrdých bojů ve východoukrajinském přístavním městě Mariupol ošetřovala ukrajinské i ruské vojáky. Natočila mnoho záběrů hrůz z dnes již Ruskem obsazeného přístavního města. V polovině března však ukrajinskou zdravotnici Julii Pajevskou zajaly ruské invazivní síly. Propuštěna byla až po třech měsících. Pajevská, známá též pod přezdívkou Tajra, teď poprvé promluvila. „Vypadám hrozně a cítím se vyčerpaně,“ přiznala.