reklama
CNN Prima News Breonna Taylorová

Breonna Taylorová

Výpis příspěvků ke štítku „Breonna Taylorová“

Americká univerzita odstranila „rasistický balvan“ kvůli 100 let starému pojmenování

10. srpna 2021 13:38

Část studentů Wisconsinské univerzity jásá. Jejich škola se totiž zbavila temného stínu ze své minulosti. V pátek nechala odstranit čtyřicetitunový kámen ze svého kampusu. Dvě miliardy let starý balvan byl původně vyzdvižen na počest prezidenta univerzity Thomase Chamberlina. V průběhu let se ale pro balvan ustálil hanlivý rasistický výraz „n***í hlava“.

Policisté nebyli obvinění ze zabití Afroameričanky, v USA se masivně protestuje

24. září 2020 11:49

Dva policisty postřelili ve středu večer demonstrující v americkém Lousiville. Masivní odpor veřejnosti vyvolal verdikt poroty v Kentucky, která zprostila obvinění všechny tři policisty stíhané v souvislosti se zabitím Afroameričanky Breonny Taylor při drogové razii. Rozhodnutí vyvolalo nové a rozsáhlé protesty hnutí Black Lives Matter po celých Spojených státech. Města jako New York, Atlanta, Chicago a Filadelfie hlásí desítky zatčených při střetech s policií. V Denveru najelo do protestujících ternéní auto.

Trump: Moje odpověď na koronavirus byla skvělá. Virus odejde sám bez vakcíny

16. září 2020 11:21

Americký prezident Donald Trump odmítl, že by pandemie nemoci COVID-19 šla zvládnout lépe. Uvedl to pro stanici ABC News, kde během úterního večera čelil otázkám nerozhodnutých voličů. Zároveň ale připustil, že „čínský virus“ byl „bezpochyby“ jeho nejtěžší prezidentskou zkouškou. Prezident se také opět zastal policie a zavrhl, že by v zemi existoval systematický rasismus. Došlo i na hodnocení invaze USA do Iráku, kterou označil „za nejhorší rozhodnutí v historii země“.

Lewis Hamilton v problémech kvůli nápisu na tričku? Žádal zavřít vrahy Breonny Taylor

14. září 2020 21:42

„Zavřete policisty, kteří zabili Breonnu Taylor,“ hlásal nápis na triku, ve kterém se nechal vidět slavný jezdec F1 Lewis Hamilton v průběhu Velké ceny Toskánska. Bude mít problém s Mezinárodní automobilovou federací (FIA), protože se tak vyjádřil proti rasismu a policejnímu násilí? Podle mluvčího FIA je záležitost reakce na nápis v aktivním řešení, napsala BBC Sport.

Ósakaová střídá roušky. Co zápas, to uctění památky jiného zabitého Afroameričana

10. září 2020 06:03

Nejlépe placená ženská sportovkyně světa se na tenisovém US Open činí ze všech sil. Japonka Naomi Ósakaová je na newyorském grandslamu už v semifinále a k získání druhé trofeje z Flushing Meadows jí tedy scházejí pouze dva vítězné zápasy. Výborné výkony dvaadvacetileté hráčce umožňují, aby uctila památku různých obětí nejen policejní brutality ve Spojených státech amerických.

reklama