Brutální vražedkyně Fabiánová ubila své oběti kladivem i sekáčkem. Teď chce žádat o milost

Jaroslava Fabiánová

Fabiánová žádá o milost

Justice se ve středu vrátí k jednomu z nejznámějších případů sériových vražd v dějinách české kriminalistiky. Před soudem podle zjištění CNN Prima NEWS opět stane Jaroslava Fabiánová, která dostala doživotní trest vězení za usmrcení čtyř mužů, dosáhnout chce obnovy procesu.

Neznala slitování. Svým obětem zasazovala Fabiánová vražedné rány šídlem, sekáčkem na maso i kladivem. K surovým ranám ale nacházela odvahu až poté, co muže uspala. Hnala ji nenávist, protože se sama v mládí stala obětí násilného činu. Po každé z vražd ale nezapomněla svou oběť okrást. „Chtěla získat majetkový prospěch a z toho, jak byly vraždy spáchány, bych uvažoval o nějakém zlobném afektu,“ řekl tehdy soudní znalec Stanislav Zvěřina.

První vražda se stala v domě v centru Prahy. Fabiánová podle rozsudku svoji oběť ubila v kuchyni sekáčkem na maso. Tělo pak přemístila do obývacího pokoje a zakryla dekou. Poslední z vražd se stala v jednom z domů v pražských Strašnicích. Žena oběť ubodala v koupelně. Detektivové na místech vražd našli její DNA, což jí usvědčilo.

Fabiánová nyní chce dosáhnout obnovy procesu, což je možné pouze v případě, že se objeví nové důkazy, jimiž by se zpochybnila její vina. „Mohu potvrdit, že Městský soud v Praze bude rozhodovat o návrhu na povolení obnovy řízení ve věci odsouzené Jaroslavy Fabiánové. Za tímto účelem nařídil soud veřejné zasedání, které proběhne ve středu,“ řekl pro CNN Prima NEWS mluvčí soudu Adam Wenig.

Fabiánová ovšem v budově pražského městského soudu osobně přítomna nebude. Podle informací CNN Prima NEWS si trest odpykává ve věznici v Karviné a se soudkyní se spojí prostřednictvím videokonference.

Fabiánová poprvé vraždila ještě před tím než oslavila osmnácté narozeniny. V roce 1981 ubila kladivem seniora, kterému předtím poskytla sexuální služby. Dostala za to 4,5 roku vězení. Pak se živila krádežemi, své oběti uspávala hypnotiky. V roce 1994 ale jeden z vytipovaných mužů zemřel, protože byl kardiak. Za tento čin dostala 10 let vězení. Za obě dvě vraždy si svůj trest odpykala. Za zbývající dvě a další trestnou činnost byla v roce 2005 odsouzena na doživotí. Fabiánová je jednou ze tří doživotně odsouzených žen v Česku.

Tagy: